Vuurwerk en papegaa...
 
Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Vuurwerk en papegaaien.

10 Berichten
7 Gebruikers
0 Reactions
3,138 Bekeken
(@fkbmac)
Berichten: 1789
Beroemd lid
Topic starter
 

Vuurwerk en papegaaien.

Tussen kerst en nieuwjaarsdag is het hier weer toegestaan om vuurwerk af te steken.
Harde knallen, gillende keukenmeiden, lichtflitsen en vuurregen van alles zullen we weer te zien en te horen krijgen.
Ook onze papegaaien worden hiermee geconfronteerd en het is zeker niet onverstandig om een aantal voorzorgsmaatregelen te treffen.
Doe je niets is het zeker niet ondenkbaar dat je naderhand geconfronteerd wordt met een papegaai die door de herrie en de lichtflitsen erg bang is geworden en daardoor bijna niet meer handelbaar is….. of zelfs erger.


Wat is verstandig:
Mijns inziens volgende:

Laat het licht aan, houdt gordijnen gesloten, laat de radio aan doe eventueel een doek over de kooi.
Reageer totaal niet op harde knallen en lichtflitsen, doe alsof hetde normaalste zaak van de wereld is.

Waarom licht aan? Omdat dan de lichtflitsen niet zo opvallen.
Waarom radio aan? Omdat dan het geknal niet zo opvalt.
Waarom een doek over de kooi? In een verlichte ruimte met een doek over de kooi (of gordijnen dicht) vallen de lichtflitsen nog minder op.
Waarom niet reageren? Door te reageren vestig je de aandacht op de gebeurtenissen waardoor de vogel daar meer op gefocust wordt. Als het baasje niet bang is… waarom zal de vogel dan zelf bang zijn?


Iedereen een heel gelukkig Nieuwjaar toegewenst en ik neem aan dat wanneer je een beetje rekening met de papegaaien houdt dat het allemaal wel meevalt.


fkbmac :grijze-roodstaart-p www.koppiekrauw.com :grijze-roodstaart-p

 
Geplaatst : 28 december 2008 13:37
(@Syl en Coco)
Berichten: 13
Actief lid
 

Hoi Frans dank wel voor deze tips.... Tis voor ons de 1e jaarwisseling met onze grijzeroodstaart Coco..... bij ons word erg veel vuurwerk in de winkelstraat af gevuurd is het niet ook ene mogelijkheid coco in de slaapkamer te zetten alleen al voor het geluid... of is het beter dat ze der gewoon aan wennen moet.. groetjess Sylvia

allemaal een veilige jaarwisseling gewenst


 
Geplaatst : 28 december 2008 13:44
(@fkbmac)
Berichten: 1789
Beroemd lid
Topic starter
 

Hoi Syl,

Wanneer het in de slaapkamer veel rustiger is en je daar het licht en de radio aanlaat is dat een optie, ofschoon het verplaatsen van de papegaai naar een andere ruimte natuurlijk voor de papagaai ook al gebeurtenissen accentueert.

Zelf tendeer ik naar alles zo normaal mogelijk te laten verlopen, zeker als je tijdens deze dagen thuis bent.

Beste wensen.


fkbmac :grijze-roodstaart-p www.koppiekrauw.com :grijze-roodstaart-p

 
Geplaatst : 28 december 2008 13:55
(@Syl en Coco)
Berichten: 13
Actief lid
 

Op de slaapkamer is het vele malen rustiger maar wat je ook al zegt
tis wel weer een verandering voor Coco want hij staat nooit op de slaapkamer
We zijn gewoon thuis dus we doen gewoon de doek over de kooi en de tv staat toch aan... ....... Ben best benieuwd maar je hoort het wel volgend jaar

groetjesss Sylvia


 
Geplaatst : 28 december 2008 13:59
(@Diana DJ)
Berichten: 857
Eervol lid
 

Hallo Frans,
Vorig jaar was goed afgelopen met nieuwjaar en vuurwerk.
we hebben de radio aan gehad en de roluiken dicht.
ko heeft er geen hinder aan gehad, wij zijn dan naar buiten gegaan om het vuurwerk af te steken.. ongv 5 minuten vooor 12 zetten wij de radio aan, en scheken er voor de rest geen aandacht aan zoals je het zegt.
zal dit jaar ook goed aflopen.


Diana DJ [SIGPIC][/SIGPIC]

 
Geplaatst : 28 december 2008 14:01
QuetyEnEstra
(@QuetyEnEstra)
Berichten: 85
Vertrouwd lid
 

Bedankt voor de info!
Ik geloof dat ik deze oudejaarsavond dan maar thuis blijf, zou niet willen dat m´n beestjes erdoor in paniek raken. De hele nacht de tv aan laten lijkt me ook geen goede optie voor hun rust.... dus ik doe de nieuwjaarsvisites dan wel op 1 januari.
Groetjes
Fran


Twitteren is voor vogeltjes :edel-papegaai: :edel-papegaai:
Maar voeg ons rustig toe op je Hyves, http://franniearnold.hyves.nl 😎

 
Geplaatst : 22 december 2010 19:12
jokesfokes
(@jokesfokes)
Berichten: 124
Waardevol lid
 

Ik heb nog nooit maatregelen genomen wat betreft onze gaaien, ik laat de gordijnen open en kijk samen met hun erna, negen van de tien keer kijken ze niet en slapen ze gewoon door, ze reageren er amper op, hou gewoon rekening ermee, dat ze vooral op onze reacties reageren, dus schrik jij dan doen hun vrolijk mee, maar doe jij net of het iets heel gewoons is, dan hebben ze er meestal weinig last van


 
Geplaatst : 23 december 2010 01:30
robinschaft
(@robinschaft)
Berichten: 1724
Beroemd lid
 

Ik doe er idd ook niet echt veel mee, de meeste intresseert het niet, bij de eerste klappen o.i.d kijken ze even op maar daarna zijn ze al weer iets anders gevonden om aandacht aan te geven.. ;p
Misschien nieuw speelgoed in de kooi hangen die dag, kunnen ze dat onderzoeken en valt het vuurwerk misschien minder op, geen idee..


http://www.flickr.com/photos/robinschaft/sets/

 
Geplaatst : 23 december 2010 18:13
melice
(@melice)
Berichten: 338
Betrouwbaar lid
 

Spikey wordt er ook niet warm of koud van. Wij doen altijd wel een doek over de kooi, (elke nacht trouwens) dus dan krijgt ze er helemaal niks van mee.


 
Geplaatst : 23 december 2010 20:16
(@Diana DJ)
Berichten: 857
Eervol lid
 

en ja.. 2 jaar later doe ik nog steeds hetzelfde als de vorige jaren, de rolluiken blijven dicht en de radio aan en wij kijken en steken het vuurwerk af.


Diana DJ [SIGPIC][/SIGPIC]

 
Geplaatst : 27 december 2010 08:26
Deel:

Scroll naar boven