Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Wat met zuivel?

14 Berichten
7 Gebruikers
0 Reactions
3,016 Bekeken
(@tweggy)
Berichten: 53
Vertrouwd lid
Topic starter
 

Wij hebben en papegaai van 8 maand die nu smorgens bij mijn man mag komen zitten
op het laatst drinkt hij altijd actimel powerfruit
en nu wil de papegaai ook altijd dit
is er echt verzot op...dan laten we er een grote soeplepel in en madam geniet
maar voor we er verder een gewoonte van maken...
is dit wel goed voor mijn gaaitje?


 
Geplaatst : 15 oktober 2013 06:26
ellen68
(@ellen68)
Berichten: 756
Eervol lid
 

Dat zou ik ook wel eens willen weten.Kimo is verzot op yoghurt en mag af en toe een theelepeltje hebben, maar weet eigenlijk niet of dit gezond is.


:valkparkiet: Minni :valkparkiet-grijs:Micky :dwergara-arasevera: Kimo

 
Geplaatst : 15 oktober 2013 09:50
Antonia 1968
(@Antonia 1968)
Berichten: 2695
Edel lid
 

Melkprodukten zijn eigenlijk niet goed voor een papegaai.
Een enkele keer een heel klein nipje zal niet zo heel erg zijn
maar beter van niet, en al helemaal niet elke dag en een lepel vol.
Geef hem liever een slokje fruitsap uit je glas..


Ky Mani & Makena Sundae & Vlinder Pei & Ginger Casper & Levy Remy & Cyrah Tinka Jazz

Ken je papegaai

[SIGPIC][/SIGPIC]

 
Geplaatst : 15 oktober 2013 10:44
(@tweggy)
Berichten: 53
Vertrouwd lid
Topic starter
 

Dank u voor uw antwoord
ik ga mijn papegaai proberen met wat fruitsap te verleiden
en zal het proeven van de actimel wat beperken
vanmorgen ging ze op tafel,verpakking was nog niet open
direct naar die actimel,en baasmaken toen wij flesje namen ,...ze kent dit al
ga morgen wat fruitsap in zo een flesje doen...
nu en dan als mijn man een cornet eet komt ze op zijn schouder steeds dichter en dan moet ze een x proeven
zal dus ook geen goed idee meer zijn
oh ja , mijn man moet maar een appeltje eten


 
Geplaatst : 15 oktober 2013 12:25
arnevw
(@arnevw)
Berichten: 785
Eervol lid
 

Ooit is hier eens een gelijkaardige discussie gevoerd over dat een bepaald zuivelproduct nou goed is voor een vogel of niet.
Die discussie was toen uitgelopen tot een welles-nietes spelletje.

Melksuiker (lactose) kan inderdaad niet afgebroken worden door vogels, want ze hebben het enzym (lactase) daar niet voor.
Het zou op lange termijn leiden tot problemen met het spijsverteringsstelsel.

Na lang zoeken vond ik een website van een vogelvereniging, waar stond geschreven dat vogels tot 4% lactose in hun voeding mogen hebben.
Toen had ik de berekening gemaakt voor dat bepaalde zuivelproduct dat voor een bepaalde tijd gevoerd werd aan een bepaalde vogel.
Belangrijk om te weten is dat dat bepaalde zuivelproduct gevoerd werd om gezondheidsredenen. En aangezien dat dat product in dat geval meer voordelen, dan nadelen had, leek het me ok. (De voeding bevatte trouwens maar o,22% lactose)

Ik raad jou en iedereen aan om een zo goed mogelijke uitgebalanceerde voeding te geven aan je papegaai, en af en toe iets extra mag natuurlijk altijd he;)


Zo erg wat er in Parijs gebeurt is, en dat omdat een paar personen niet akkoord waren met de meningen van anderen:(
-Je suis Charlie-

 
Geplaatst : 15 oktober 2013 15:28
(@davy01)
Berichten: 9
Actief lid
 

Ons monster is ook helemaal gek op zuivel, er gaan hier wat tegenstrijdige verhalen door de rondte over lactose... De een zegt dat het gewoon kan met mate, de ander zegt niet doen.

Bij ons eet ze dan ook af en toe mee uit het yoghurt schaaltje als ik dit zelf eet, 1 a max 2x per week.
Gelukkig stopt ze bij ons zelf al na een hapje of 6, wat nog geen eetlepel is.

Ze krijgt geen CHOCOLADE VLA... maar meestal vanille vla en yoghurt, of bij mijn vriendin appeltaartyoghurt (hier doet ze bijna een moord voor...)

Wel houd ik persoonlijk wel de ontlasting nou in de gaten, en dus ook lactose problemen zijn dan snel te zien.

Wat ze ook ontzettend lekker vind zijn de Fruit ijsjes van OLA, denk aan de aardbei en peer ijs, dit vind ze nog veel lekkerder dan zuivel en is nog gezonder ook. Het enige nadeel is dat we geen ijs kunnen eten als ons monster in de buurt is of ze moet ook hebben 😉


 
Geplaatst : 15 oktober 2013 15:31
Antonia 1968
(@Antonia 1968)
Berichten: 2695
Edel lid
 

Waarom zou je het doen, er is immers zoveel gezonds dat je je gaai als extraatje kan geven...


Ky Mani & Makena Sundae & Vlinder Pei & Ginger Casper & Levy Remy & Cyrah Tinka Jazz

Ken je papegaai

[SIGPIC][/SIGPIC]

 
Geplaatst : 15 oktober 2013 18:02
(@tweggy)
Berichten: 53
Vertrouwd lid
Topic starter
 

Onwetenheid

Ik denk dat we dikwijls iets doen omdat we het niet weten,
Daarom vragen we dan hier iets
Het is zo dat onze gaai s'morgens met ons ontbijt
Dan in de dag meegaat naar onze zaak ,
Waar ze wel enkel gezond eet
En dan s'avonds wat uit de kooi bij ons is,en wanneer wij onszelf dan eens trakteren op iets lekkers is ze in de buurt ,het is zo wanneer wij tijd hebben om haar uit de kooi bij ons te hebben het meestal ontspanningstijd is voor ons
We gaan er nu op letten ....
We leren altijd bij


 
Geplaatst : 16 oktober 2013 06:30
(@Ellie7)
Berichten: 18
Aanwezig lid
 

rechtsgedraaide yoghurt?

Ik lees dit nu pas, want ik ben hier nieuw, maar toevallig ben ik jaren terug een keer naar een lezing geweest waar een papegaaiendokter was die over de hele wereld in de dierentuinen werkte. Die vertelde dat het juist goed was om regelmatig wat rechtsgedraaide yoghurt te geven, zodat je de zuurgraad in de krop verhoogt, waardoor er minder kans is op het ontwikkelen van schimmel in de krop. Ik doe dus regelmatig wat van die yoghurt door het eivoer.

groetjes

Ellie en Zoo.


 
Geplaatst : 9 december 2013 19:57
arnevw
(@arnevw)
Berichten: 785
Eervol lid
 

Ellie7;358269 wrote: Ik lees dit nu pas, want ik ben hier nieuw, maar toevallig ben ik jaren terug een keer naar een lezing geweest waar een papegaaiendokter was die over de hele wereld in de dierentuinen werkte. Die vertelde dat het juist goed was om regelmatig wat rechtsgedraaide yoghurt te geven, zodat je de zuurgraad in de krop verhoogt, waardoor er minder kans is op het ontwikkelen van schimmel in de krop. Ik doe dus regelmatig wat van die yoghurt door het eivoer.

groetjes

Ellie en Zoo.

Die papegaaiendokter heeft wel een punt hoor, maar ik weet niet dat dat opweegt ten opzichte van de schade die de lactose aanricht aan de darmwand.

Maar ik heb nog nooit op een verpakking van yoghurt zien staan of deze links- of rechtsdraaiend is.
Welk merk van yoghurt gebruik jij dan?


Zo erg wat er in Parijs gebeurt is, en dat omdat een paar personen niet akkoord waren met de meningen van anderen:(
-Je suis Charlie-

 
Geplaatst : 9 december 2013 20:17
(@Ellie7)
Berichten: 18
Aanwezig lid
 

arnevw;358270 wrote: Die papegaaiendokter heeft wel een punt hoor, maar ik weet niet dat dat opweegt ten opzichte van de schade die de lactose aanricht aan de darmwand.

Maar ik heb nog nooit op een verpakking van yoghurt zien staan of deze links- of rechtsdraaiend is.
Welk merk van yoghurt gebruik jij dan?

gewoon roeryoghurt rechtsgedraaid van de aldi of de coop. Je hebt het wel van verschillende merken.Daar zitten goede bacteriën in. Ik eet dat al jaren. Is wat minder zuur als gewone yoghurt.

groetjes

Ellie en Zoo.


 
Geplaatst : 9 december 2013 21:54
(@Harold)
Berichten: 384
Betrouwbaar lid
 

Ik zag v/d week lactose vrije yoghurt bij de supermarkt, gelijk een pak meegenomen. Onze Japie een thee lepeltje gegeven en hij is er dol op.

Japie lijkt normaliter niet lactose intolerant te zijn, hij heeft wel eens eerder wat zuivel gehad zonder diarree te krijgen, maar als je ook lactose vrije yoghurt kunt kopen ach waarom niet.


 
Geplaatst : 15 december 2013 17:40
(@davy01)
Berichten: 9
Actief lid
 

Harold;358417 wrote: Ik zag v/d week lactose vrije yoghurt bij de supermarkt, gelijk een pak meegenomen. Onze Japie een thee lepeltje gegeven en hij is er dol op.

Japie lijkt normaliter niet lactose intolerant te zijn, hij heeft wel eens eerder wat zuivel gehad zonder diarree te krijgen, maar als je ook lactose vrije yoghurt kunt kopen ach waarom niet.

Harold welke supermarkt was dat?


 
Geplaatst : 15 december 2013 17:45
(@Harold)
Berichten: 384
Betrouwbaar lid
 

davy01;358418 wrote: Harold welke supermarkt was dat?

A.H.

De yoghurt is van het merk Arla.

http://www.lactofree.nl/


 
Geplaatst : 15 december 2013 18:16
Deel:

Scroll naar boven