Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
hallo allemaal :).
ik heb nu eindelijk mijn eigen grijze roodstaart (13 weken, 470 gram). ik heb hem vanmorgen opgehaalt :). maar nu kreeg ik heel veel te horen en moest ondertekenen ect...
nu zei die ook wat over het voer maar weet niet precies meer hoe je het moest geven.
ik heb pellets en zaad mee gekregen. hij zei dat ik 50 gram moest geven. daarbij kon ik hem ook een beetje zaad geven. ik moest hem:
rond 8:00 pellets geven
rond 15:00 stukje appel ofzo
rond 17:00 pellets geven
rond 20:00 zaad geven (niet te veel).
ik dacht dat hij het zo zei. moet ik hem dan over de hele dag 50 gram pellets geven? Zou het zo kunnen, want ik weet het nie meer precies.
alvast bedankt
Ik heb lorre en co al gebeld. hun zeiden dat ie in het begin nog onbeperkt mag eten.
maar nu heb ik nog een vraag, dat doe ik hier ook maar...
de ontlasting is redelijk wat puur vocht en daarna wat groenige poep. is dat normaal? de pellets zijn wel groen, net zoiets als bix van een paard :D.
maar is dat normaal??
lijkt me prima die ontlasting
Groet,
fkbmac :grijze-roodstaart-p www.koppiekrauw.com :grijze-roodstaart-p
Papegaaien in het wild hebben eigenlijk 2 eetmomenten per dag.
Ze eten dan hun buikjes rond met het dan aanwezige voedsel.
Tussen door snoepen ze onderweg nog wat lekkernijtjes die ze tegenkomen op hun pad. Dat is per jaargetijde natuurlijk verschillend van aanbod.
In gevangenschap nuttigen de meeste papegaaien ook 2 hoofdmaaltijden per dag. s'ochtends vroeg en s'avonds. Tussendoor krijgen ze dan wat ""snoepjes en koekjes" in de vorm van een stukje fruit, groente of een nootje. Eigenlijk mag dag niet meer dan 15 % van de totale maaltijden zijn.
Geef dus niet te veel tussendoor, anders eten ze hun hoofdmaaltijden onvoldoende omdat hun maag al gevuld is met andere lekkere dingen.
Hou er rekening mee, dat een papegaaienmaag (grijze roodstaart) niet groter is dan een pingpongballetje Met 2 druifjes, 1/4 appel, 1 sinaasappelpartje of 1 walnoot is die dus al aardig gevuld en biedt het geen plek aan ander gezond eten.
De ontlasting is een beetje afhankelijk van het voer wat je geeft.
Geef je bijvoorbeeld te veel fruit dan zal ie veel vocht uitplassen.
Ook bij zaadvoer is de samenstelling anders dan bij het geven van pelletvoer.
Normale ontlasting ziet eruit als een klein drolletje, wit/groen.
Na een heerlijke douchebeurt zal de ontlasting ook vaak waterig uitzien, dat is heel normaal. Net zo als na het nuttigen van sapjes......die ze vaak heerlijk vinden.
Toos
oke bedankt :D. dan is de ontlasting dus wel goed. het ziet er namelijk heel anders uit dan die van mijn agapornis.
Ik let er nu heel goed of die goed eet, hij eet nu het liefste zaad. Maar ik houd hem het meest pellets voor. Ik geef em nu geen zaad meer overdag omdat ik denk dat ie een klein beetje zijn honger inhoud tot het zaad en dan geen pellets gaat eten. maar hij eet ook zeker wel pellets hoor.
is dat goed dat ik hem nu geen onbeperkt zaad geef? ik ben nu namelijk het meest bang dat ie niet genoeg eet. (zo is heel vroeger zo een keer een valkje dood gegaan, maar toen wist ik nog niks van vogels).
Ik weeg nu de hele tijd de voerbakjes. de vogel zelf wegen gaat zo lastig omdat ie de hele tijd wil klimmen en lopen dus ;). gaat ie nog meer eten want hij heeft de afgelopen (ik geloof) 24 uur iets van 10 gram pellets gegeten.
dus:
- Is het zo dat ie nu wat minder eet omdat hij er nog maar net is?
- Is het goed dat ik he nu geen onbeperkt zaad laat eten, maar wel pellets?
hey, ik weet wel welke pellets ik heb...
Toen ik nog geen grijsje had vond ik het allemaal makkelijk om te zeggen, maar nu het er op aan komt is het wel een stukje lastiger :D.
hier staat wat over pellets en waarom dat merk goed is: (hoop dat ie et doet)
http://www.lorreco.nl/pellet_zaad.html . Ik zelf heb die pellets ook en als ik dit lees is het volgens mij ook wel goed :D.
Hallo Canon,
RECLAMEPRAAT noem ik dat!!!!
Iedereen die zijn waar wil verkopen zal op versterkte wijze de voordelen daarvan opnoemen.
Elke producent van pelletvoer beweert dat zijn pellets het beste zijn voor je vogels en ze prijzen het aan met de mooiste verhalen.
Sommige pellets worden schrikbarend duur verkocht, maar ze hebben wel een prima vorm van reclame en een heel mooi verkoopverhaal.
Maar eigenlijk kan je toch zo stellen dat vrijwel alle pellets een nagenoeg identieke kwaliteit hebben.
Helaas zijn er binnen Europa op het gebied van dierenvoeders nog niet zulke strenge wetten, men kan hier op de verpakking al schrijven dat het biologisch is wanneer men er maar een biologisch geteeld produktje in hebt zitten.
In Amerika is de wetgeving wat dat betreft veel strenger... dus als je voor biologisch wil gaan kan je het beste voor een Amerikaans product kiezen.
Kortom, de ene kiest voor Nutribird, de ander voor Happybird, de derde voor Harrison, en weer een ander voor Scenic, dan komt iemand die zegt Ecobird is het beste en de laatst meent dat Kaytee de juiste keuze is.
en weet je.... Ze hebben allemaal gelijk!!!
Groet, Frans
fkbmac :grijze-roodstaart-p www.koppiekrauw.com :grijze-roodstaart-p
Het voer dat mijn neef aan zijn papegaaien geeft is van Scenic.
Dit merk ben ik hier op de site nog niet tegen gekomen.
Maar natuurlijk zullen meerdere mensen dit voer geven.
roept U maar !
groetjes Hilde.
Vandaag helemaal doorgeslaan met mijn Joep verslaving :p
Vanmiddag naar de dierenspeciaalzaak geweest om te kijken wat ze nu allemaal in de verkoop hebben qua voeding --> lees pellets.
Na het bezoek en een goed gesprek met mijn neef, heb ik besloten om niet moeilijk te doen en te blijven bij het pellet voer dat hij zijn beestjes geeft.
Scenic - paradise food.
En niet omdat het misschien goed / beter / best zou zijn, maar ik heb deze keus gemaakt omdat de vogel dit voer gewend is. Makkelijk aan te komen, bij nood heb ik mijn neef als voorraad magazijn 😀
Zojuist de eerste bestelling gedaan, en ook een zak zaad besteld.
Zo nu weten jullie wat en waarom ik mijn keuze gemaakt heb, en ik ga ook niet meer overstappen nu.
groetjes Hilde.
Hallo Hilde,
Scenic is een ge-extrueerde pellet die in Amerika geproduceerd wordt.
Een bijzonder goede keuze overigens!
Deze pellets waren tot voor kort vrij moeilijk te krijgen in Nederland en de aanvoer was nogal onregelmatig waardoor continuiteit niet gewaarborgd was.
Sinds een aantal maanden is dat sterk verbeterd waardoor dit merk pellets een betere basis heeft om haar marktaandeel te veroveren.
Het is zeker niet raadzaam (om terug te komen op je vraag over vitaminen) om naast deze pellet nog extra vitaminen aan je vogel te geven.
Aan deze pellet zijn namelijk standaard al extra (kunstmatige) vitaminen toegevoegd!!!
Deze pellet kan je het beste geven in een verhouding 50/50 hetgeen betekent 50% pellets en de andere 50% gevarieeerde gezonde voeding en gezonde lekkernijen. Je vogel krijgt dan gegarandeerd voldoende van alles binnen.
Wel bij de grijze roodstaaart wat extra kalk geven!!!
Groet,
Frans
fkbmac :grijze-roodstaart-p www.koppiekrauw.com :grijze-roodstaart-p
Oke, dan weet ik dat.
Maar is het wel echt zo dat Ecobird als enige pellets maken voor elke vogelsoort appart? Staat er toch wel echt...
Maar is ecobird goed voer, en een gewone prjis? ik heb namelijk geen zin om elke keer €10 meer te betalen terwijl ander voer net zo goed is...
Stel dat ik ander voer zie, is het ook moeilijk om van het ene pellet voor op het andere pellet voer te stappen?
hallo
ik heb nutribird
al vanaf het begin dat hij pellets eet
ik heb de gewone en de fruit!!!
ook krijgt hij zo af en toe een bakje zaad met eivoer er door heen
dan heeft hij nog een bakje met van die kleine steentjes en calium
een calcium blok
en en bakkie vers water
en een leeg bakje waar het fruit in gaat
hier krijgt hij snoepjes met training
(zonnebloem pitten de witte!!)
en door middel van zijn speeltjes
treat wheel op het momend!!
hij doet het erg goed op het voer
ik hoorde wel dat ze van dit merk
de ontlasting erg zou moeten stinken
heb er nog niks van gemerkt
groetjes aurelia

