Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Hallo,
ik heb een aagje (nu 10 weken bij mij en me vriendin in huis) in totaal 22 weken.
hij is al behoorlijk hand tam, iedereen mag hem aaien van hemzelf. hij komt ook bij je zitten, volgt ons door het huis vliegt ons achterna echt heel leuk:)
maar als ik hem oppak/vastpak/ ergen wegpak begint hij beetje te piepen. klinkt een beetje als een aanstellerij piepje. hij gaat het steeds vaker doen. ik en me vriendin reageren er niet op we weten dat we rustig doen met hem maar toch piept hij? kan het wat anders zijn?
hij maakt ook heel vaak zijn "veren schoon" hij zit de vaak in zijn vacht te kriebelen zegmaar.
sinds kort zie ik steeds meer donzen veertjes rondslingeren in huis, moet ik me daar zorgen over maken?
Verder is hij met eten behoorlijk kieskeurig,
hij eet het allerliefst witte pitten en zonnebloem pitten wat in zijn voerbakje zit (deze pitjes gebruik ik tevens als beloning)
ik heb eiwitten voer maar daar eet hij helemaal niks van.
vaak eet hij paar hapjes uit een aardappel schil (wel gewassen) en ik maak tegenwoordig zijn eigen boordje avond eten, een aardappel (half gekookt) en wat groente wat ik die avond eet, daar eet hij klein beetje van.
maar die zaden blijven altijd achter in zijn voederbak. gewicht is wel goed rond de 52/53 gram
ook ga ik aankomende zondag op vakantie en gaat hij 12 dagen naar mijn ouders, moet ik nog wat voorbereidingen treffen??
Alvast bedankt:)
Ik weet niet zo goed wat te doen met het piepje,
maar de voeding is niet goed genoeg, dat kan het vele poetsen (misschien jeuk) veroorzaken. Jeuk kan ook piepen veroorzaken als je ze oppakt
Je zou je kunnen denken aan pellets, voor de agapornis gebruik ik Beaphar care+, maar er zijn ook andere goede merken, zoals zupreem, scenic, optibird. Als je dit als hoofdvoeding neemt, krijgt je aga voldoende voedingsstoffen binnen. 's avonds nog een klein beetje zaad. Eivoer is dan niet meer nodig.
Ik hoop dat iemand anders je nog wat ander advies kan geven, maar dit is wat in mij op komt.
Hoi,
Het klink precies zoals mijn aga Gizmo ook super tam, lief en wil alleen maar bij je zijn. Hij eet juist eivoer en trosgierst & 2x per dag pap, maar verder wil die z'n zaadjes nog niet echt eten. Ook bij het oppakken begint die sinds deze week te piepen, maar ik heb meer het idee dat die zich inderdaad aanstelt. (dacht ook aan spierpijn sinds deze week vliegt die veel meer) Als ik hem vanaf de tv haal waar die niet mag zitten dan is er niets aan de hand. Als ik hem bij z'n speeltje vandaan haal dan begint die te piepen als een baby.
:agapornis-roseicoll
Wat betreft het voer ben ik het met Kim eens, pellets geven en dan ;s avonds als traktatie nog wat zaadjes als bakje leeg is.
Ik heb ook 1 piep vogeltje, heeeel erg tam en kan zich soms heerlijk aanstellen en dan piepen.. Niet teveel in meegaan, hier krijgt hij nee te horen en zet hem weg op z;n huisje want hij mag het niet als beloning zien om dan aandacht te krijgen. Net een kleine peuter, echt grappig!
Voor je vakantie gewoon goed doorgeven aan degene die op hem past wat je gewoontes zijn en dan gaat het vast goedkomen.. Baasjes zitten er vaak meer mee dan vogeltjes, ook al zijn ze wel altijd weer blij ons te zien als we terug zijn! Fijne vakantie
Al een aantal dagen terug van de vakantie,
Aagje heeft het goed gehad bij me ouders. klein weekje voor de vakantie overgegaan op pallets en 's avonds klein beetje normale voeding, mijn moeder had er nog een snoepstock ingehangen (zo'n vitta vitamine stok) die was helaas binnen 1 dag op.
sinds ik thuis ben heb ik zijn eet gedrag goed in de gaten gehouden, helaas is het zo dat hij die pallets alleen proeft en weer loslaat. ik doe er nu vogelzaad door, en het lijkt erop dat hij behoorlijk kieskeurig is en alleen de zaadjes op eet. gewicht blijft goed op pijl.
al eerder ergens op dit forum had ik een melding gemaakt dat mijn aagje zichzelf behoorlijk vaak waste ik had vandaag een zwart shirt aan en zag wat wit spul rond hem liggen heb er een foto bijgedaan, hij piept ook nog steeds vrij snel

moet ik me zorgen maken?
is dit normaal?
Hieronder nog een paar mooie foto's van mijn inmidels 23 weken oude Tweety deze foto's zijn in hartje zomer genomen:)


Hallo,
Zoals ik het kan waarnemen op de foto zijn die witte dingen niet meer en minder als gebroken hulsjes door de rui.
Als goed is zal er bij de vogel ook witte stekels te zien zijn in de veren.
ik weet niet alles maar doe mijn best
Beste Dijkkamp,
ik kan geen stekels vinden, wel is Tweety in de rui.
Dus het zal er inderdaad wel mee te maken hebben.
Aardappel schillen niet geven aan je aga.
De aardappel is van de planten van de nachtschade familie, en alles van die hele plant is giftig, behalve de aardappel zelf.
Maar de aardappel zelf heeft ook altijd van die pitjes er in, die snij je er als het goed is ook uit, als je voor jezelf aardappels klaar maakt.
Die pitjes zijn namelijk ook giftig, want dat is het begin van wortel groei, en alles van de plant van de nacht schade familie is giftig, behalve de vrucht of knol zelf, het zelfde geld voor de tomaat.
En aardappelen kun je ook beter niet rouw geven, gewoon helemaal gaar koken, ook niet half gaar.
Wat aga's nog lekkerder vinden is de zoete aardappel, daar kun je ook koekjes van maken.
Recept:
Kook een zoete aardappel gaar, en pureer hem.
Snij wat groente in heel kleine stukjes en kook die gaar.
Meng de groente door de aardappelpuree.
Je kunt er eventueel ook nog muesli en of eivoer door doen.
Dan maak je er kleine balletjes van, en die druk je plat, tot koekjes.
Dan smeer je er wat geklopt ei op, en dan doe je ze in de oven op 180 graden, voor 15 tot 20 minuten.
Smakelijk.
Je aga is met 22 weken oud waarschijnlijk in de jeugd rui.
Het kan zijn dat als je met je hand die witte stekels, (nieuwe pennen in de schacht) aanraakt, dat hem irriteert of pijn doet.
Waarschijnlijk houd hij op met piepen als die door de rui heen is.
