Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Wij hebben sinds 3 dagen een rose kaketoe te logeren.
Een super lief beest waar je alles mee kunt doen.
De eigenaar heeft er zelf gemaakt speelgoed inhangen van flessen doppen, pennen, oude potjes allemaal van plastic.
En nu is mij opgevallen dat hij die pennen en platic doppen langzaam aan het opeten is en soms hele stukjes op eet.
ik heb ze er gelijk uitgehaald en we gaan vandaag maar even 2 nieuwe veilige speeltjes voor hem kopen in de dierenwinkel.
Nu is mijn vraag hoe schadelijk is het dat hij dat heeft opgegeten?
gr bart en paco:rose-kaketoe:
hallo bart,
ja hoe schadelijk het is geen idee eigenlijk zal als het schade geeft op de langere termijn zijn denk ik.
maar weet je zeker dat die binnen krijgt en wat zegt de eigenaar er zelf van dat die plastic zou eten lijkt me stug dat die dat daar niet deed dus.
ik weet niet alles maar doe mijn best
dijkkamp;218738 wrote: hallo bart,
ja hoe schadelijk het is geen idee eigenlijk zal als het schade geeft op de langere termijn zijn denk ik.
maar weet je zeker dat die binnen krijgt en wat zegt de eigenaar er zelf van dat die plastic zou eten lijkt me stug dat die dat daar niet deed dus.
de eigenaar is nu in amerika dus zou het nu even niet kunnen vragen.
Heb gezien dat die stukje plastic in ze poot heb en het dan op knabbelt.
Lijkt me tog niet gezond?
in iedergeval heb ik het er uit gehaald en ga ik zo even iets anders veiligs voor hem kopen.
Bart020;218742 wrote: de eigenaar is nu in amerika dus zou het nu even niet kunnen vragen.
Heb gezien dat die stukje plastic in ze poot heb en het dan op knabbelt.
Lijkt me tog niet gezond?in iedergeval heb ik het er uit gehaald en ga ik zo even iets anders veiligs voor hem kopen.
Hallo Bart,
Plastic eten is natuurlijk niet goed.
Dus je hebt prima gehandeld en het plastic vervangen door onschuldige speeltjes.
Wilgentakken zou een uitstekend alternatief zijn, die kan je vaak zelf van een knotwilg snijden.
Het plastic dat de vogel gegeten heeft wordt normalerwijze gewoon weer uitgepoept.
Alleen wanneer je merkt dat de vogel niet goed meer eet, of een erg slechte stoelgang heeft is het noodzakelijk om toch maar voor de zekerheid een bezoek aan de dierenarts te doen.
Papegaaiachtigen eten vaker harde stukjes die ze later weer uitpoepen, denk maar eens aan de kiezels die ze regelmatig eten.
Kortom, geen paniek... wanneer de vogel gewoon normaal reageert dan zal het allemaal wel loslopen.
Groet, Frans
fkbmac :grijze-roodstaart-p www.koppiekrauw.com :grijze-roodstaart-p
