Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Ik zou Warre graag mee buiten nemen, eens het weer het toelaat.
Hij is niet gekortwiekt.
Vandaar dat ik dit tuigje zou willen aanschaffen:
http://www.avonturiashop.nl/Aviator-Medium----Vogeltuigje/d5204/320//18//
Medium formaat zal wellicht groot genoeg zijn voor 'm.
Vraag is, hebben jullie hier ervaring mee?
En is er écht geen mogelijkheid tot ontsnappen met zo'n tuigje?
Mag er niet aan denken dat dit tuigje op één of andere manier af gaat, als je buiten bent.
Want, ik wil 'm écht niet kwijt..
Graag jullie ervaringen, filmpjes, foto's?
Alvast bedankt!
Anick
Dit tuigje is veilig.
wel checken voor je het aandoet of er niet los zit. want ze durven er wel eens aan knagen. zolang er geen fouten in zitten, kan de gaai er echt niet uit.
als je niet knipt raad ik je ten zeerste aan om ze te trainen op recall. (je vogel leren afkomen op commando). dit is handig voor binnen, maar ook voor buiten,mocht er ooit eens iets fout gaan, dan heb je een extra troef om de situatie nog te redden.
Mijn gaaien zijn niet geknipt, en dat terugkomen op commando is al erg handig gebleken.
http://www.youtube.com/watch?v=bar3BVJKUiQ
Papegaaienpsychologie:
Als het van mij is, is het van mij. Als het van jou is, is het van mij. Als jij het vasthebt, is het van mij. Als jij er naar kijkt, of er aan denkt, van zodra ik weet wat het is, is het van mij...
http://sites.google.com/a/bottu-jans.com/www/ara-informatie/lectuur/artikels/knippen-of-niet
rhadamantis;344288 wrote: Dit tuigje is veilig.
wel checken voor je het aandoet of er niet los zit. want ze durven er wel eens aan knagen. zolang er geen fouten in zitten, kan de gaai er echt niet uit.
Ben het hiermee eens. Maar wil er naast wel opmerken: Een van onze gaaien was een meester erin om tijdens het aanschuiven van het tuigje, dus het strakker maken, haar pootje snel in het vleugelgedeelte te zetten, echt op zo'n manier dat je dacht hoe krijgt ze het voor elkaar! Dat was bij onze andere gaai nooit het geval. Dus na het "aansnoeren" wel goed checken of het goed zit.
Ik heb 1x gelezen, niet gezien oid, van een gaai die het elastiekje kapot beet, maar dat is bij ons (2 gaaien) nooit het geval geweest.
Ik vind de aviator het meest praktische tuigje, alleen weer jammer dat je het elastiek nooit van het tuigje/harnass kan loskoppelen.
Ik heb een M voor mijn edels en die is ruim zat (380 en 500 gram).
Ik heb overigens gewiekte gaaien.
Uit het tuigje komen ze niet als je het goed vast hebt gemaakt, maar dingen zoals het elastiek doorbijten kan gebeuren.
Die paar minuten dat je naar binnen gaat om "even snel wat te doen" kunnen genoeg zijn om het door te bijten..
Verlies je birdy gewoon niet uit het oog & dan raak je hem echt niet kwijt, don't worry 🙂
Hallo
Bij ons ging het mis, onze caique, beet het elastiekje door, gelukkig waren we nog binnen en is de schade beperkt, ik had er niet aan moeten denken dat het buiten was gebeurd. Voor ons geen aviator meer.:(
Julia
Brave meisjes komen in de hemel, brutale overal.
althea61;344540 wrote: Hallo
Bij ons ging het mis, onze caique, beet het elastiekje door, gelukkig waren we nog binnen en is de schade beperkt, ik had er niet aan moeten denken dat het buiten was gebeurd. Voor ons geen aviator meer.:(
Julia
Warre komt op commando als je 'm roept.
Het valt natuurlijk af te wachten of dat buiten ook zo zou zijn,
en dat risico wil ik toch zo klein mogelijk houden.
Het is niet de bedoeling dat hij zonder toezicht is als hij dit aanheeft.
Is er een mogelijkheid om het extra te beveiligen denk je?
Ik denk bijvoorbeeld maar aan een hondenlijn, aan het tuigje zelf vast te maken,
als extra beveiliging. ? Geen idee of dat kan, maar dat kunnen ze minder snel doorbijten.
