Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Heb er al vaak over lopen dubben, maar nu de knoop maar eens doorgehakt. Ik heb de Sharp FU-S63SE besteld en hoop hem vandaag te krijgen.
Naar ik heb begrepen hebben een aantal van jullie hetzelfde model in gebruik. Zijn er misschien nog wat praktijktips voor het gebruik ?
Overigens voor geïnteresseerden: bij airpur.nl is deze luchtreiniger momenteel in de aanbieding voor Euro 379,- inclusief verzendkosten.
Ze worden steeds goedkoper die dingen, en daardoor wel interesant voor ons hier in huis 🙂
Inmiddels heb ik hem 5 dagen in gebruik en het werkt perfekt. Vandaag eens het zogenaamde voorfilter dat het grovere stof opvangt, eens bekeken en schoongezogen. Als je ziet hoeveel stof daar al op zit..... Ik zie ook aanzienlijk minder stof op de meubels e.d.. En uiteraard schonere lucht, wat met name belangrijk is omdat mijn vrouw en ik roken. Dus veel gezondere (of eigenlijk minder ongezondere) omstandigheden voor onze papegaai en voor ons zelf.
Ik kan je hem van harte aanbevelen.
Fijn dat hij zo goed bevalt 🙂
Is jullie woonkamer groter of kleiner als waar de luchtreiniger voor is gemaakt ?
Ik zie vaak reinigers staan voor een heele kleine woonkamer.
en voor onze woonkamer heb je dan een flink apparaat nodig dacht ik ?
Onze woonkamer is ca 40 m2/100 m3, maar ik heb ook de (afzonderlijke) keuken meegerekend omdat de deur naar de keuken meestal openstaat. Dan komt er ca 12 m2/30 m3 bij. Dus aanzienlijk minder dan de maximale capaciteit.
Ik heb overigens eerst even met Airpur gebeld en advies gevraagd. Aan de hand van mijn gegevens adviseerden zij óf de FU-S63SE óf de KC-860E. Die laatste is ook een volwaardige luchtbevochtiger, maar is aanzienlijk duurder (ook een nieuwer model). Omdat het bij ons eerder te vochtig is dan te droog, heb ik voor de FU-S63E gekozen. Die bevochtigt de lucht trouwens ook indien nodig, maar in mindere mate.
Editen werkt niet goed, vandaar nog even een extra bericht.
Waar je ook rekening mee moet houden met apparaten die nét voldoende zijn voor de ruimte (vertelde Airpur mij), is dat ze dan vaak op de hogere stand moeten werken met meer herrie als gevolg. Die FU-S63SE staat bij mij op Automatisch en draait dan meestal op de laagste stand (onhoorbaar) en heel soms op Medium (net hoorbaar).
Onze woonkamer is 9 x 5 lengte breedte.
de papegaaien kamer/bijkeuken welke aan de woonkamer vast zit is 3 x 2 lengte breedte
Je moet dus wel echt een apparaat nemen welke geschikt is voor een bepaalde ruimte qua inhoud ?
Zo te zien is jouw ruimte vrijwel gelijk aan de mijne. Dan zou je dus hetzelfde apparaat, de FU-S63SE van Sharp, kunnen nemen, tenzij je ook een ingebouwde luchtbevochtiger nodig hebt.
Airpur adviseerde inderdaad om geen apparaat te nemen dat nét geschikt is qua capaciteit, omdat het dan vaak op de hoogste stand moet werken om een goed resultaat te krijgen. Gevolg: meer herrie.
Ik snap hem, helemaal duidelijk 🙂
