Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Hallo allemaal,
Ik ben heel benieuwd of jullie wel of niet jullie agapornis hebben gekortwiekt en wat de reden hier van is. Mijn aga (genaamd Doebie:)) is nu 6 weken en ik heb hem niet laten kortwieken.
RE: Benieuwd, wel of niet gekortwiekt
Zelf heb ik mijn jongen agapornissen wel altijd gekortwiekt..
Zo kunnen ze veilig de boel verkennen, en kunnen ze zich minder snel pijn doen,
mij is altijd verteld dat als je ze niet kortwiekt het kan gebeuren dat ze perongeluk
ergens tegen aanvliegen (bijv. het raam) en zo iets kunnen breken.. of zich erg pijn
kunnen doen, en zeker als ze nog zo jong zijn!
Dat is mijn ervaring tenminste :).
Succes!
Ik heb het bij Kiwi ook niet gedaan hoor. Juist omdat hij pas 4 weken was toen ik hem ophaalde en daardoor dus nog niet kon vliegen, ben ik met hem op mijn hand het hele huis door gegaan en heb ik hem alles laten aanraken, zoals de spiegel en het raam en zo. Hierdoor weet hij nu gewoon dat hij niet verder kan vliegen en hij vliegt dus ook nergens tegenaan.
Ik vind het zelf ook niet in de natuur van het beestje zitten om niet te kunnen vliegen. Maar goed......dat is in gevangenschap leven uiteraard ook niet.
Ik vind het juist ook wel leuk dat hij nu goed kan vliegen. Nu kan hij me overal volgen als hij wil. En ik vind het ook erg leuk om te zien!!
Groetjes van Corina en Kiwi :roseicoll-Oranje2: en Joppie :agapornis-geel:
Ik heb Raffy ( afkorting) van Raffael gekregen met 3 weken.
Verder grootgebracht, en nóóit gekortwiekt, en wel om de volgende reden.
Een vogel hoort te vliegen, en wanneer het de omgeving leert kennen, door te ontdekken, zoals al geschreven door een ander forumlid vertrouwd worden met het huis, en de daarbij behorende mogelijkheden.
Mijn aga is nu ruim twee jaar oud, heeft in vier verschillende huizen gewoond, nu gelukkig definitief en heeft in alle huizen als een kamikaze piloot rondgevlogen, werkelijk een genot om te zien.
Bij mooi weer lekker buiten op het balkon in de kooi, fluiten naar andere vogels etc etc, echter eenmaal binnen en alles weer dicht, vliegen maar......heerlijk.
Ik heb mijn vogels ook nooit gewiekt. Ik vind ook dat ze moeten kunnen vliegen. Het is ook heel gezellig als ze je achterna komen vliegen. Daarbij worden ze niet minder tam als je ze niet wiekt. Ik heb namelijk twee hele tamme kipjes.
In het begin kan het wat lastig zijn, als ze kunnen vliegen. Ze moeten leren waar de grenzen van de kamer zijn en waar de ramen zitten, maar dat hebben ze vrij snel in de gaten. Zo kan je bijvoorbeeld ze laten vliegen met schemer als de ramen de lichten van binnen weerspiegelen of de gordijnen dicht doen.
Groetjes,
Chantal, Peach & Duuk:agapornis:
mijn 2 aga's zijn ook niet gewiekt(nooit). Het heeft ze voor en nadelen denk ik
Mijn aga's willen altijd graag de kooi uit(vliegen)..logisch?
aangezien ik vrij grote woonkamer heb...12 meter bij 5 meter...vliegen ze altijd eerst een paar rondjes...als ware kamekeza piloten..door de hele woonkamer. luid fluitend. Dan gaan ze vaak chillen op de deur post,of in de lamp die aan plafond hangt:) Dan gaan ze zichzelf verzorgen. Na bepaalde tijd gaan ze weer vliegen of terug naar kooi om te eten. savonds laat gaan ze vaak uitzichzelf terug naar de kooi om te slapen. anders 'lok' ik ze met zonnepitten:)
Nadeel is met mooie weer...dat de kooi mee naar buiten gaat..en hun er in blijven....en ze alleen kunnen kijken en terugfluiten naar de grote koppels halsband parkieten die hier altijd met veel geluid overvliegen...
suc6
Hoi
Vroeger had ik mijn aga'tjes wel gewiekt, toen waren ze nog jong. Tot ik zag dat ze mijn hele kamer door op de grond heel erg gingen fladderen. Dat vond ik zo zielig, vogels horen wel te vliegen. Dus daarna nooit meer gedaan. Het gaat prima, Chica kent de kamer heel goed en het is idd leuk om haar te zien vliegen, aga's zijn zo wendbaar! Tegen het raam is ze nooit gevlogen, mijn andere vogeltje ook niet. Een kwestie van het laten ervaren door ze op je hand mee te nemen en alle moeilijke plekjes te laten zien en bijv, het raam even aantikken met de snavel. Ik heb ook een grote spiegel, en chica komt dan heel hard aanvliegen en stopt heel netjes op de rand. Heel grappig om te zien.
Ze kan gewoon lekker haar gang gaan en overal komen waar ze wil (heeft ook wel weer zijn nadelen... ik heb van die buizen die langs het plafond lopen...het behang is niet zo netjes meer daar:-).
Ik vind het ook zielig omdat ze dan vooral op lage plaatsen moeten blijven (zelf kunnen ze hooguit op de bank komen als ze gekortwiekt zijn), en aga's zitten liever op een hogere plek, dan voelen ze zich veiliger. Minder tam is ze er echt niet door!
Gr Linda
Je hebt inderdaad een punt! Waarom hebben vogels anders vleugels.. Ik was er ook altijd tegen.. Alleen de 'expert' kweker waar ik mijn jonge aga's vandaan hield noemde een hele waslijst
op waarom het beter was om te kortwieken.. Jullie hebben waarschijnlijk ook een grote waslijst met waarom niet.. Haha en zo blijven we doorgaan! 🙂
Ik ben er wel vergeten bij de schrijven, mijn recente aga kan wel gewoon kan vliegen en het is inderdaad geweldig als hij achter je aan vliegt.. zo doet hij dit ook buiten, als ik hem roep komt hij terug :).
Coloni;309032 wrote: Ik heb het bij Kiwi ook niet gedaan hoor. Juist omdat hij pas 4 weken was toen ik hem ophaalde en daardoor dus nog niet kon vliegen, ben ik met hem op mijn hand het hele huis door gegaan en heb ik hem alles laten aanraken, zoals de spiegel en het raam en zo. Hierdoor weet hij nu gewoon dat hij niet verder kan vliegen en hij vliegt dus ook nergens tegenaan.
Ik vind het zelf ook niet in de natuur van het beestje zitten om niet te kunnen vliegen. Maar goed......dat is in gevangenschap leven uiteraard ook niet.Ik vind het juist ook wel leuk dat hij nu goed kan vliegen. Nu kan hij me overal volgen als hij wil. En ik vind het ook erg leuk om te zien!!
Ik heb mijn agapornis bijna 1 jaar oud, niet gekortwiekt,
Hij/zij gaat altijd bij me zitten wil echt niet uit me buurt zijn zodra ik tever weg ben komt die weer bij me zitten,
heel soms vliegt die een rondje om mij heen en dan komt die mij weer pesten
en vind het mooier staan als ze nog vleugels hebben!:)
:roseicoll-Wildkl:Chips , :blauwgele-ara:Woody
Mijn 4 tal is wel gekortwiekt.
Wat daar bij mijn inziens belangrijk is is dat ze eerst leren vliegen en sterk worden in de vleugels. Als de vleugel spieren voldoende zijn ontwikkeld kan je ze veilig wieken . je moet wel goed weten hoe, en aan beide vleugels wieken anders gaan ze scheef vliegen. Bij mij zijn ze gewiekt omdat ze hele dagen los zijn (althans als ik thuis ben) ik vind het dan veiliger, voor de ramen, voor de pannen en het risico van weg vliegen. Wieken maakt tam maken makkelijker, maar niet gewiekte vogels zijn ook prima tam te maken.
Maar ja dat is mijn mening, en zo moet ieder doen wat hij prettig vind voor zijn vogel
De mijne waren gewiekt in de zomer, zodat we tenminste de ramen op kiep of open konden zetten. Inmiddels kunnen ze weer vliegen, ramen staan ook niet zoveel open nu he... koude weer :p.
Bij mij heeft het wieken niet echt geholpen om tam te maken, ze zijn nog steeds redelijk 'wild'. Maar dat komt waarschijnlijk ook omdat het een stelletje is en meer naar elkaar toe trekken dan naar die rare brillemans die steeds voor de kooi staat te koekeloeren :p0:
Mijn agaatjes zijn ook gewiekt.
Ik heb wel een speelplaats voor ze buiten de kooi en ook een "hangplek". Dus als ze eruit zijn is er plek genoeg waar ze kunnen spelen, klimmen en klauteren.
De redenen waarom ik wiek zijn er veel: ik heb een huis waarvan de tuindeur in de woonkamer zit, in de woonkamer is ook een open trap naar boven. Boven staan altijd ramen open. Met mijn kinderen erbij kan ik niet verwachten dat er nooit een deur open gaat (en dus een weg naar buiten). Ook kan je vanuit de woonkamer zo naar de keuken met zijn hete pannen ed. Nu kunnen de agaatjes er altijd uit, bij mooi weer, bij slecht weer, ramen open of ramen dicht, pan op het vuur, kind wat deur open doet, het maakt niet uit. Ik denk dat ze daarom veel vaker uit hun kooi kunnen dan als ze niet gewiekt waren. Daar komt bij dat onze katten de gewiekte gaaitjes niets doen, maar dat als ze vliegen dat op hun jachtinstinct lijkt te werken. Als de agaatjes gewiekt zijn kunnen ze ook niet op de kooi van de edelpapegaaien vliegen, voor onze edelman maakt dat niets uit, maar ik denk dat onze edelpop wel wat schade veroorzaakt bij een agaatje op haar kooi!
Voordeel is ook dat ze mee naar buiten kunnen. Met mooi weer zet ik regelmatig hun speelplaats bij mij buiten in de tuin.
Ook hebben wij weleens een gewiekt agaatje meegehad bij het kamperen.
Ik ben wel van mening dat je aan agaatje niet te jong moet wieken (dus niet met een week of 4 a 5), hij moet eerst goed kunnen vliegen maar vooral kunnen landen. Voor de ontwikkeling van de borstspieren, maar vooral omdat hij moet kunnen landen, zodat hij als hij gewiekt is wel kan zweven en niet als een baksteentje naar beneden valt.
JustStephanie;309024 wrote: Zelf heb ik mijn jongen agapornissen wel altijd gekortwiekt..
Zo kunnen ze veilig de boel verkennen, en kunnen ze zich minder snel pijn doen,
mij is altijd verteld dat als je ze niet kortwiekt het kan gebeuren dat ze perongeluk
ergens tegen aanvliegen (bijv. het raam) en zo iets kunnen breken.. of zich erg pijn
kunnen doen, en zeker als ze nog zo jong zijn!
Dat is mijn ervaring tenminste :).Succes!
hoi Stephanie,dit is dan een slechte ervaring,waarom hebben vogels vleugels?? en waarom hebben wij benen?? juist ja!! het raam kun je wit kalken of een sticker plakken,er zou een boete op het kortwieken van vogels moeten staan! net zoals bij honden, het inkorten van hun staart. wie jou dat verteld heeft is geen vogel liefhebber!!!! vg.bert
Ineke;310393 wrote: Mijn 4 tal is wel gekortwiekt.
Wat daar bij mijn inziens belangrijk is is dat ze eerst leren vliegen en sterk worden in de vleugels. Als de vleugel spieren voldoende zijn ontwikkeld kan je ze veilig wieken . je moet wel goed weten hoe, en aan beide vleugels wieken anders gaan ze scheef vliegen. Bij mij zijn ze gewiekt omdat ze hele dagen los zijn (althans als ik thuis ben) ik vind het dan veiliger, voor de ramen, voor de pannen en het risico van weg vliegen. Wieken maakt tam maken makkelijker, maar niet gewiekte vogels zijn ook prima tam te maken.Maar ja dat is mijn mening, en zo moet ieder doen wat hij prettig vind voor zijn vogel
hoi Ineke,waarom hebben jullie het allemaal over kortwieken? wil je een vogel tam maken, begin dan gewoon wanneer de snavel nog zwart is!! heb je voldoende tijd begin dan wanneer de vogel 3weken oud is met de hand te voeren,probeer een MAN te vinden,die zijn nog makker.vg.bert
de topic word genoemd... WEL OF NIET WIEKEN!!!
ik heb 3 vogels waarvan 2 gewiekt zijn en 1 niet.
dit zal altijd een wel/niet spelletje blijven en mensen eens en oneens blijven iedereen heeft een reden ervoor of wel of niet te wieken, zo heb ik die ook, maar wil niet zeggen dat ik geen vogelliefhebber bent, leewieken is verboden en dat doen we niet!! kortwieken is niet pijnlijk als het pijn doet knip je verkeerd, zoals eerdere posters zeggen "je moet weten hoe"!!! als je het niet weet.. DOE HET NIET!!! nagels knippen doet ook geen pijn... ik vraag ook niet om een beenamputatie, en de rest ook niet.
daarbij zal ik ook geen vogelliefhebber zijn... of ik ben een twijfelgeval, 2 gewiekt... 1 niet.... :eatpaper:
Diana DJ [SIGPIC][/SIGPIC]
