Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Agapornis braakt de maaginhoud uit

4 Berichten
3 Gebruikers
1 Reactions
656 Bekeken
 Tim
(@tim)
Berichten: 1
New lid
Topic starter
 

Ik heb een vogel geërfd, zijn baasje is overleden. Zelf weet ik nog niet zoveel over vogels, maar ik wil dit graag leren, daarom vraag ik jullie ook om raad.
De vogel is minder gaan eten en braakt de maaginhoud uit op de hand van mijn zoon. Weten jullie wat er aan de hand is?


 
Geplaatst : 12 juli 2025 08:38
BradaGroepAdmin reageerde
Onderwerp trefwoorden
BradaGroepAdmin
(@bradagroepadmin)
Berichten: 17
Eigenaar Admin
 

Hey Tim,

Gecondoleerd met het verlies. Wat goed dat je je zo inzet voor deze Agapornis (dwergpapegaai).

Het "braken" op de hand van je zoon kan twee dingen betekenen:

  • Affectie (Regurgiteren): Als hij rustig met zijn kop knikt en netjes wat voer omhoog geeft, ziet hij je zoon als zijn nieuwe maatje. Dit is positief.

  • Ziekte (Echt braken): Als hij wild met zijn kop slingert en het een rommeltje is, is hij waarschijnlijk ziek.

Omdat hij ook minder eet, is het belangrijk om alert te zijn. Dit kan komen door ziekte of door rouw om zijn overleden baasje.

Het allerbelangrijkste advies: Bel / Ga naar een gespecialiseerde vogelarts. Alleen een vogelarts kan de precieze oorzaak vaststellen en de juiste behandeling of het juiste advies geven.

Heel veel succes. Een rustige, voorspelbare omgeving zal hem nu enorm helpen.

~Team PapegaaienForum


 
Geplaatst : 18 juli 2025 14:16
(@chutney)
Berichten: 7
Actief lid
 

Hey Tim, 

Wat goed van je dat je zo informeert om het goede te kunnen doen. 
Ik zag de foto, hoe de vogel in je hand slaapt. Dit is een teken dat hij zich veilig en vertrouwd voelt. En dat hij tot rust komt. Heel mooi om te zien. Zo te zien heeft hij jullie al in z'n hart gesloten. 

Succes met je nieuwe vriendje.


 
Geplaatst : 9 september 2025 13:46
(@chutney)
Berichten: 7
Actief lid
 

Wat ik nog vergat was te vragen hoe het nu met je nieuwe vriendje gaat. ??


 
Geplaatst : 9 september 2025 13:47
Deel:

Scroll naar boven