Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Beste agavrienden,
al eerder heb ik n post geplaatst over mijn koppeltje. Ze zijn erg happy samen!
Het voortplanten is nu met de tweede leg zonder succes. Maar dat is mijn probleem niet. Zelf zit ik echter met n gewetensprobleem en vraag jullie daarom om hulp.
Het nestgedrag is heel sterk, logisch dat is de natuur.
Maar omdat ik er moeite mee heb om ze (roseicollies, 1 wildkleur v, 1 lutino m) veel binnen de kooi te houden, heb ik in mn huurhuis nu n probleem dat behoorlijk uit de hand loopt.
Ze hebben bijna al mn kozijnen, deuren, plinten flink! aangevreten ivm nest. Ik doe af en toe de (ruime) kooi dicht wanneer ik het echt niet langer aan kan zien.
Maar ik kan het niet over mn hart krijgen om ze lang in de kooi te houden. Daar word ik verdrietig van. Ik wil dat zij de ruimte hebben om te vliegen (en knagen). Daar is mijn kooi te klein voor: hoog 92cm, breed 45 cm, diep 34 cm. Knagen in de kooi doen ze nauwelijks, wat ik ook aanbied 🙁
Ik vind het heel rot om dit toe te geven; maar ik kan mijn lieve koppeltje niet bieden wat ik voor ze wil. Ik heb me verkeken op de impact die de voortplantingsdrang had binnen mijn huis.
En ze meer opsluiten in hun kooi kan ik door mn geweten niet. Zij kunnen er niks aan doen dat ik me er in vergist heb!
Verder houd ik van ze en geniet echt van de leuke en grappige momenten! Ze verdienen het beste echter samen.
Het mannetje kwam uiteindelijk uit zichzelf naar me toe, het popje is wat gereserveerder. Ik heb er heel veel plezier van, echt! Maar ik heb er zoveel moeite mee ze op te sluiten, waardoor mn huis nu overal is aangevreten. Dit gaat niet langer zo. Zal ik n ander adres moeten zoeken of is er nog hoop voor me??
Ik hoop op advies/tips van mensen die echt veel ervaring hebben!!!
Namens Pop en Loetje bedankt!
Met vriendelijke groet, C. v. Beek
Hallo,,
Ik ken het mijn popje is nu ook broed en ze hebben me behang plinten ect aan gevreten. maar dat hoort erbij haha.
Maar waarom als de kleine kooi het probleem vind. waarom koop je dan geen grote binne voliere, Via Marktplaats zijn die best goedkoop te vinden. dan hebben ze wel veel ruimte en dan beginnen ze niet aan je plinten haha ;']
Wel altijd heeeeeel goed schoonmaken want je weet nooit wat erin heeft gezeten.
Denk dat de beste oplossing is omdat je ze graag bij je wil houden.
Ik hoor wel wat je beslissing is!! ;3
:agapornis-kleuren:
x Désirée,
Pip, Puk,
Pico, Polo,
Dico,
Perry,
Bob:agapornis-kleuren: &
Henkie. :grasparkiet-geel-gr
hoi Jan,
Nou bij n binnen volliere kunnen ze nog niet lekker rond vliegen. Tenminste in mijn maat huis past zo'n grote kooi echt niet. Plus dat ik ze binnen de kooi niet aan het knagen krijg?
Zucht, haha.
Wat voor een knaagmogelijkheden heb je ze in de kooi gegeven?
Ik heb ook wellis wat speeltjes gemaakt voor de aga van een vriendin. Kan er wel een foto van maken als je dat wil? Of denk je echt dat ze het niet gaan gebruiken?
Hoi Sherina,
ik heb ze houtjes, wilgentakken, andere natuurlijk zitstokken, wasknijpers, houten schommeltjes, wc rollen, plus speelgoed uit de dierenwinkel met touw ed gegeven. Ook sepia, hooi. Maar ze vinden mijn deuren, kozijnen en plinten vooral interessant 🙁
Tja, het gaat ze nu ff niet om t spelen, maar om nestmateriaal verzamelen vlgs mij...
