Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Noa en Greeny nest 1 2011.

44 Berichten
7 Gebruikers
0 Reactions
5,039 Bekeken
EJM
 EJM
(@EJM)
Berichten: 2096
Beroemd lid
Topic starter
 

En hier nog effe de andere.
De DD turquoise of aquaturquoise op foto 2 lijkt ook cinnamon, lijkt of die ook bruin in de pennen heeft op deze foto.

7216.jpg
7217.jpg


Groetjes Els.
http://aga-rosei-kweker.webnode.nl/
http://agaporniden.forum2go.nl/

 
Geplaatst : 1 maart 2012 03:27
EJM
 EJM
(@EJM)
Berichten: 2096
Beroemd lid
Topic starter
 

De cinnamon, is volgens mij toch een aquaturquoise cinnamon, want ze krijgt een zalmkleurig voorhoofd.
En waarschijnlijk in DD, want die kans is 10.75% en D 1.75%.

7335.jpg
7336.jpg

Wat is ze mooi he, ze lijkt wel van goud.

Met de andere 3 gaat het ook goed, maar daar heb ik effe geen foto's van gemaakt, omdat er nog niks aan veranderd is.
Alleen dat ik bijna zeker weet, dat de jongste ook een pop is, sooo, die knijpt mijn hand fijn met zijn/haar pootjes zeg au, hahaha.
En de oudste de D aqua turquoise, die op papa lijkt is volgens mij een man, die is heel relax, vind alles goed.
De 2de de DD aqua ? turquoise weet ik nog niet of het een man of pop is, dat is tot nu toe een tweifelgeval.


Groetjes Els.
http://aga-rosei-kweker.webnode.nl/
http://agaporniden.forum2go.nl/

 
Geplaatst : 9 maart 2012 15:34
EJM
 EJM
(@EJM)
Berichten: 2096
Beroemd lid
Topic starter
 

Bijna zelfstandig.

3 kuikens zijn nu bijna zelfstandig, maar 1 begint nu pas met uitvliegen, en Noa en Greeny hebben alweer 3 eitjes liggen.
Ze hebben al 2 nesten gehad, en moeten eigenlijk op rust, maar ik vind het altijd zo zonde om eitjes weg te gooien, je gooit toch leven weg, tot nu toe zijn ze nog niet bevrucht, en ik hoop ook dat het zo blijft.
Morgen ruil ik ze om voor neppers, en dan leg ik er steeds een nepper bij, tot ze is uitgelegt, en dan haal ik alles weg.
Ik laat haar niet de volle ronde broeden op de nepeitjes, dat kost te veel energie,plus het risico, dat als de broedronde voorbij is, ze weer meteen nieuwe eitjes gaat leggen.

Er zaten 2 kuikens in de kooi, toen ik vanmiddag bij de vogels kwam, maar 1, de D AquaTurquoise vloog heel snel terug het blok in, maar de DD turquoise lukte het niet, om in het blok te komen, dus die heb ik op de foto gekregen.

Ik kan nu geen foto's maken in het blok, omdat ze wegkruipen in het mannengedeelte, en daar kan ik niet bij, en ook geen goede foto's maken.
Maar binnenkort gaan ze naar de zelfstandige kuiken kooi, en dan kan ik ze goed op de foto zetten.

Maar hier de DD ik denk turquoise.



Groetjes Els.
http://aga-rosei-kweker.webnode.nl/
http://agaporniden.forum2go.nl/

 
Geplaatst : 15 maart 2012 02:45
(@Hummieke)
Berichten: 152
Waardevol lid
 

Best Ejm
ik heb een vraag ?
Hoe kan dat dat ze bij jou zo snel eieren leggen ik heb 1a2 maand geleden 4 koppels collies gekocht tot op heden pas 1 koppeltje 1 ei gelegd ook nog kapot gemaakt ei was gelegd op 11-3-2012. Wat doe jij anders als mij ? Bij mij krijgen ze valkparkietzaad met gewoon eivoer van in de winkel en ik geef Ze wilgentakken.
Maar vanaf vandaag ga ik ze witte molen kwekerszaad geven.
Mvg


 
Geplaatst : 15 maart 2012 08:57
dijkkamp
(@dijkkamp)
Berichten: 3459
Lid Moderator
 

Hallo,

Ben dan wel geen EJM maar zal toch proberen een antwoord te geven.

Ik ga er van uit dat alle koppels wel ouder zijn als minimaal 10 maanden.

Om met vogels te kweken moet je ze er op gaan voorbereiden,langer licht dan 12 uur,ruim voedsel aanbod,dagelijks eivoer geven.
Dit alles kan natuurlijk niet van ene moment op andere en zal langzamopgebouwd moeten worden,een geleidelijk proces dus dat een week of 6 a 7 in beslag neemt.

Indien het gaat om zoals in jou geval nieuw aangeschafte vogels komt er ook nog een tijd gewenning bij,wennen aan,nieuw hok,nieuwe eigenaar,mischien ander voer,andere voertijden,andere licht uren en klikt het koppel

Conclussie mag dus zijn zo raar is het niet dat ze het nog niet doen,dat er 1 koppel al wel wat doet is mooi maar heb met de rest geduld het komt vanzelf of als je pech hebt niet.


ik weet niet alles maar doe mijn best

 
Geplaatst : 15 maart 2012 10:44
EJM
 EJM
(@EJM)
Berichten: 2096
Beroemd lid
Topic starter
 

Bij mij duurt het ook lang hoor, voordat ze gaan nestelen.
Maar ik ben al 3 jaar bezig en ik heb 13 koppels, dat is ook wel wat meer dan 4.
Ik ben begonnen met 2 onverwanten koppels, van die koppels had ik wat jongen tegenover elkaar gezet, en toen had ik 4 koppels, de rest van de jongen heb ik verkocht.
Dan moet je wachten tot die jonge koppels oud genoeg zijn.
Daarna wat vogels bijgekocht, waarvan een paar ook weer aan jongen van die 2 koppels gekoppelt, en een paar aangekochte vogels aan elkaar gekoppelt.
Bv Greeny, van dit topic, is een kuiken van Tureluur en Phoenix, en Noa is aangekocht.
Nu heb ik weer 3 nieuwe koppels, samengesteld van mijn eigen kuikens, en aangekochte vogels, en daar kan ik volgend jaar pas mee gaan kweken, die zijn nog te jong.

Ik doe trouwens niks met daglichturen, ze hebben bij mij gewoon de normale uren daglicht zoals hier in de natuur.
En toch kweken ze bij mij het hele jaar door om en om.

En ik weet niet of je roseicollis hebt, maar dan kan ik je een tip geven, neem altijd geslachtsgebonden kleuren mannen, en de popjes niet, dan krijg je geslachtsgebonden jongen, en dan hoef je nieuwe koppels niet te dna testen of op de gok bij elkaar te zetten.
Dan weet je altijd zeker dat je man pop koppels hebt.
Dan is het alleen met de aankoop van de mannen effe een gok, of je moet split mannen nemen, maar dan is het de gok, vertelt de kweker de waarheid, zijn ze ook echt split, vraag altijd naar de ouders van een vogel die je wil kopen, en schrijf de kleuren en splitten op van de ouders, en je nieuwe aanwinst.
Opaline kan gecombineerd worden in elke kleur, dus neem opaline of split opaline mannen.

Met de fischeri is dat niet mogelijk, die hebben geen geslachtsgebonden kleuren, dus dan is het altijd zonder dna testen een gok of je man pop koppels hebt.


Groetjes Els.
http://aga-rosei-kweker.webnode.nl/
http://agaporniden.forum2go.nl/

 
Geplaatst : 15 maart 2012 12:39
(@Hummieke)
Berichten: 152
Waardevol lid
 

weet jij waar ik dat goed kan leren met die mutaties snap dat nog niet helemaal goed een website ofzo.


 
Geplaatst : 15 maart 2012 15:39
EJM
 EJM
(@EJM)
Berichten: 2096
Beroemd lid
Topic starter
 

Hummieke;319053 wrote: weet jij waar ik dat goed kan leren met die mutaties snap dat nog niet helemaal goed een website ofzo.

Nee dat weet ik niet, ik heb het gewoon van andere kwekers geleerd of zelf geleerd via de genetische rekenmachine.
Er zijn wel een aantal site's, maar die maken het veel te moeilijk te begrijpen, word veel te ingewikkelt uitgelegt vaak.

Geslachtsgebonden kleuren zijn ino, pallid, cinnamon en opaline.
Even de geslachtsgebonden mutaties in groen.

Ino is een gele vogel met normaal kleur masker, en witte vleugelpennen rode oogjes, en een heel licht blauwe stuit 100% verbleekmutatie.

Pallid is een heel licht groene vogel 60% verbleekmutatie, met een normaal masker, grijze vleugelpennen en zwarte oogjes en een blauwe stuit en hoornkleurige poten.

Cinnamon is een groene vogel met een bruine waas over zijn verenpak (kaneel kleur) en bruine vleugelpennen, en ook bruinkleurige poten, en een blauwe stuit.

Opaline is een groene vogel, met een volledig rode kop en hals en nek (dus ook de achterkant) en verder zijn ze, ik noem het altijd omgedraaid pastel gezoomd, pastel gezoomd heeft een lichte binnenkant veer, donker omrant, en een opaline heeft een donkere veer licht omrant, verder heeft opaline een groene stuit.
MAAR, in andere kleuren word opaline ook anders, bv een turquoise opaline, heeft een volledig witte kop hals en nek, inplaats van rood, en aqua ook geloof ik (correct me if i am wrong)

Hoe vererven geslachtsgebonden kleuren.

Alleen de man kan split zijn voor een geslachtsgebonden kleur, de pop niet, die is altijd visueel de geslachtsgebonden kleur, of helemaal niet.
Als alleen de man bv opaline is of split opaline, en de pop is niet visueel opaline, dan worden alle kuikens in het nest, die popjes zijn visueel opaline, en de mannen niet, maar de mannen kunnen wel weer split zijn voor opaline.
Als je een opaline man of split opaline man, en een opaline pop hebt, worden alle kuikens opaline, en dan weet je dus niet wat mannen of popjes zijn.
Is alleen de pop opaline, en de man niet, dan krijg je helemaal geen opaline, alleen alle mannen zijn split voor opaline.
Dit geld voor al de geslachtsgebonden kleuren, ino, cinnamon, pallid en opaline dus.
Maar het licht er wel aan hoeveel kleuren je door elkaar gaat gooien, hoe meer kleuren, hoe meer kansen, en dan kan het zijn, dat een gedeelte van de kuikens niet geslachtsgebonden zijn, maar alle kuikens die bv opaline zijn, zijn altijd popjes.

De donker factor en violet factor en rozemasker, vererft al van 1 ouder, dus 1 ouder hoeft maar 1 donker factor of violet factor te hebben, en je krijgt al kuikens die bv ef violet zijn, of D groen.
Als het bv D groen x D groen, kun je D groen en DD groene jongen krijgen, maar de kans op D groen is dan groter.
Heb je D groen x DD groen, dan krijg je meer kans op DD groen, en minder kans op D groen.
Is het DD groen x DD groen, krijg je 100% DD groen.
Hetzelfde geld voor violet, en rozemasker.

Dominant bont vererft ook al van 1 ouder, dus er hoeft er maar 1 dominant bont te zijn, en je krijgt dominant bonte jongen.

Aqua en Turquoise vererft van bijde ouders, bijde ouders moeten drager zijn, of visueel en de ander als split, of bijde visueel, of bijde split.
Is er een aqua en de ander turquoise zowel visueel als split, het zelfde als hier boven staat, dan krijg je AquaTurquoise kuikens.
Hetzelde geld voor oranjemasker, pale fallow, bronze falow, pastel gezoomd en dilute.

Hoplelijk snap je het zo, als je nog vragen hebt, dan hoor ik het wel.


Groetjes Els.
http://aga-rosei-kweker.webnode.nl/
http://agaporniden.forum2go.nl/

 
Geplaatst : 15 maart 2012 16:29
(@Hummieke)
Berichten: 152
Waardevol lid
 

Dankjewel EJM voor de uitleg

Nu heb ik nog een vraag weet jij soms waar ik in de buurt van maastricht een personatus kan kopen heb zelf als goed is een man zitten zoek alleen nog een pop voor erbei.
of heb jij soms een personatus of goed roseicollis kweekkoppel voor mij.
Mvg


 
Geplaatst : 15 maart 2012 16:35
EJM
 EJM
(@EJM)
Berichten: 2096
Beroemd lid
Topic starter
 

Ik weet niet waar je personata kan krijgen, die heb ik zelf niet, dus zoek er nooit naar, maar er staan er wel wat op vogelmarktplaats, maar ik weet niet, waar de verkopers wonen.

Ik heb nog wel een leuk koppel roseicollis, die hebben nog geen nest gehad, maar staan ook al een tijdje te koop, dus kan er niet mee gaan kweken, heb ook geen plaats voor nog een koppel.
Die hebben zelf een koppel gevormd in de zelfstandige kuiken kooi.
Dat is een AquaTurquoise EF violet dominant bont split opaline kanssplit pallid man x pallid EF violet split turquoise pop.
Dus gedeeltelijk geslachtsgebonden op opaline van de man, maar niet alles.
De man is 2 jaar oud, en de pop word in juni 1 jaar oud, allebij eigen kweek, onverwant.
De man is een kuiken van Tureluur en Phoenix en de pop is een kuiken van Bliss en Cherry.

Ik heb ook nog 1 vrijgezellen man, en die is erg aan een popje toe, die zit altijd op zo'n speel touw te rijden hahahaha.
Deze man is een AquaTurquoise, of turquoise dominant bont, ik weet het niet helemaal zeker, hij heeft een wat witter masker dan die andere man, en ik ken de ouders van de andere man, van deze man niet, deze heb ik aangekocht, splitten zijn ook onbekent, is ook 2 jaar oud.
Deze man zou ook samen met de pop kunnen, alleen de pop is eigenlijk al samen met de andere man, maar hebben nog geen nest gehad, dus misschien kun je dat nog veranderen.
Maar als je die 2 samen houd, die al een koppel zijn, heb je een grote kans dat ze snel gaan nestelen.
Zitten alle drie in 1 kooi, en gaat goed samen.
Deze 3 zijn allemaal onverwant aan elkaar en hebben alle drie een dna certificaat.
En zijn nu spotgoedkoop alleen hier op het forum, 10 euro per stuk met dna certificaat.
En ik ben nu alle vogels een wormkuur aan het geven, behalve de koppels met jongen, dus je timing is perfect hahaha


Groetjes Els.
http://aga-rosei-kweker.webnode.nl/
http://agaporniden.forum2go.nl/

 
Geplaatst : 15 maart 2012 17:00
(@Hummieke)
Berichten: 152
Waardevol lid
 

zou je mij een foto kunnen sturen naar men mail Hummieke@hotmail.com van het koppel en die 1e wat zeg maar altijd licht te rijden op speelgoed 😛 ook een foto appart kunnen maken.
ik zal het dadelijk overleggen met mijn ouders prijs zit goed als ze gaan nestelen.
hou ze maar even gereserveerd voor me laat je vandaag nog wat weten.
heb jij toevallig ook niet een kweekkooi over voor dat koppeltje van je met kweekblok erin?

mvg


 
Geplaatst : 15 maart 2012 17:10
(@joselito)
Berichten: 1339
Beroemd lid
 

Zou inderdaad wel eens een DDturq jong kunnen zijn.

vmg


 
Geplaatst : 15 maart 2012 18:35
EJM
 EJM
(@EJM)
Berichten: 2096
Beroemd lid
Topic starter
 

De jongen zitten nu al effe in de zelfstandige kuikenkooi.

Hier effe nog wat nieuwe foto's.

7701.jpg
7702.jpg

7704.jpg


Groetjes Els.
http://aga-rosei-kweker.webnode.nl/
http://agaporniden.forum2go.nl/

 
Geplaatst : 2 april 2012 04:08
EJM
 EJM
(@EJM)
Berichten: 2096
Beroemd lid
Topic starter
 

Nog een paar foto's van de cinnamon pop.
Weet iemand nu misschien wat voor kleur cinnamon zij is ?

Ze is in ieder geval erg mooi.





Groetjes Els.
http://aga-rosei-kweker.webnode.nl/
http://agaporniden.forum2go.nl/

 
Geplaatst : 2 april 2012 04:51
Pagina 3 / 3
Deel:

Scroll naar boven