Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Hoiii,
Mijn vogeltjes heten Rico :agapornis-fischeri:, Frozy :agapornis-roseicoll, Lory :oranje-caique: en Blu :parkiet:
Ik zal ze even kort toelichten 🙂
Rico heb ik gekregen van mijn opa en is naar mijn opa en oma vernoemd ('RI' = 'Riet' en 'CO' = 'Cor')
Hij was al bijna één jaar en werd mijn eerste echte papegaai soort.
Het is een agapornis fischeri en een nette heer!
In het begin wist hij echter niet wat hij met al zijn speelgoed moest doen... Dus zat hij maar een beetje op zijn tak en vermaakte hij zich om veel bij mij te mogen kroelen. Het was een echte kroeldoos en hij houd ervan om door het gras te rennen :rolleyes:
Niet zo snel kregen we Frozy en ze was een jonge dame.
Na een lange zoektocht voor een leuke agapornis fischeri blauw vond ik haar eindelijk, maar tot m'n ontdekking maakte alleen maar parkietengeluiden, haha :p0:
Ze was heel actief en leerde Rico spelen en zo werden ze samen een koppeltje.
Ze houd ervan om met hem lekker te kroelen en te slapen in hun kokosnootje :p
Lory is een jendaya parkiet en gek op zonnepitten!
Hij is nu 19 weken en was 7 weken toen we hem kochten... Alleen weet ik nog niet zijn geslacht, maar binnenkort kom ik dat te weten met een DNA onderzoek en krijgt hij zijn certificaat als echte 'heer' of 'dame', wie zal het zeggen 😉
Hij is dol op kroelen, buiten zijn en vind het leuk om te poseren voor de camera
Blu is m'n grasparkiet en hij zit bij een andere grasparkiet, die van mijn moeder is.
Hij wilt graag een koppeltje vormen, maar ze heeft niet veel interesse in hem, maar hij is echter geen opgever!
Hij houd ervan om te vliegen en lekker moeilijk doen wanneer hij terug in zijn kooi moet :p0:
Zelf zal ik mezelf even kort toelichten :p
Mijn naam is Mariska en ik ben extreem dol op vogels! Heel graag wil ik me er verder in specialiseren en hoop dat mijn hobby ooit mijn werk kan worden.
Hoe ik op dit forum ben gekomen: komt omdat ik graag met mensen wil praten die ook met vogels bezig zijn en ervaring te kunnen vertellen :p0:
Welkom op het forum.
Heel graag wil ik me er verder in specialiseren en hoop dat mijn hobby ooit mijn werk kan worden.
En welke specialisatie mag dat zijn dan?
Wel een leuk streven om te hebben.
ik weet niet alles maar doe mijn best
Ik zal zelf heel graag een vogelspecialistezaak willen beginnen;
- Wat ik me daarbij voorstel is het verkopen van eigen gekweekte kooi & volièrevogels, een opvang voor vogels wanneer mensen op vakantie gaan, mensen leren omgaan met een agressieve of juist angstige vogel, artikelen verkopen, verzorgen van zieke vogels, leren kortwieken, DNA testen, kleine evenementen en het helpen bij mensen voor een opbouw van een buiten/binnen volière.
''Het is belangrijk dat mensen kennis hebben over een aanschaf van een vogel en ik zal ze daarin willen helpen.
Ook de juiste keuze maken is belangrijk en dat de vogel ook voor jou kiest.''
Maar om ooit een eigen winkel te kunnen starten wil ik eerst meer ervaring hebben over het houden van vogels en wat de specialiteiten zijn bij iedere aparte vogel.
Dit forum vind ik daarom ook erg interessant, leuk en leerzaam, want je leest veel verschillende teksten over hun vogel en hoe ze sommigen problemen oplossen.
En het is zeker een leuk streven 🙂
Hallo,
Ik heb altijd een zwak voor mensen die graag eigen zaak willen starten en dan ook nog in iets wat eigenlijk hun hobby is.
Volgende geef ik dan ook alleen mee aan je ter overdenking of ter lering.
Ik zal zelf heel graag een vogelspecialistezaak willen beginnen;
Je zegt een vogel specialisatie alle vogels of specifieke soorten zoals kromsnavels, tropen, wildzang of watervogels.
Maar om ooit een eigen winkel te kunnen starten wil ik eerst meer ervaring hebben over het houden van vogels en wat de specialiteiten zijn bij iedere aparte vogel.
Hiervoor geld zelfde vraag als hierboven welke vogels en houd er rekening mee jaren geleden was kennis van de vogels dan genoeg voor een eigen bedrijf maar heden ten dage mag je ook bijna een jurist/boekhouder/fiscalist zijn met alle regelgeving die er is en komt.
O ja en een suikeroompje zou denk ik ook best wel handig zijn want er is veel geld nodig om tegenwoordig wat te kunnen starten.
Denk aan een pand voor de verkoop, huisvesting van de vogels, quarantaine en of ziekenboeg los van de aanschaf van de vogels.
Alles gezegd niet om je te ontmoedigen maar puur ter overdenking.
ik weet niet alles maar doe mijn best
Oh ja, dat komt echter wel goed!
Zit voornamelijk te denken aan; Prachtvinken, kanarie's, wevers, vinken, (valk)parkieten, (grote&kleine) papegaaien en soorten lori's.
Maar goed... ben momenteel nog bezig om werk te vinden en te gaan sparen voor een huisje.
Dus het idee om ooit een winkel te willen beginnen zal nog wel een tijdje duren 🙂
Hoi Mariska :hallo:
Welkom en veel plezier hier :p0::p0:
Groetjes Jans , Stimpy:grijze-roodstaart: ,Binky :grijze-roodstaart-p
Wont Forget You My Little Buddy's Sjac :grijze-roodstaart-p & Rico:grijze-roodstaart: Bedankt voor onze mooie Jaren
Als je hier niet vrolijk van word ...... ga dan vlug naar een psychiater
Wat een leuk toekomstbeeld!! Welkom!
Kies dan voor een huis met een flinke tuin! Dan kan je een paar volieres bouwen en vanuit huis beginnen 😉
Het streven om mensen te leren omgaan met hun papegaai vind ik ERG nobel! zelf ben ik hier ook in bezig! Nog te vaak kom je op MP e.d advertenties tegen met de tekst "Hij bijt" en als je dan door vraagt dan blijkt het vaak de eerste vogel te zijn, en hebben de mensen in kwestie er totaal geen verstand van, of nog erger geen tijd voor! En dat is zonde, papegaaien zijn erg slimme dieren waar je jarenlang veel plezier van kan hebben!
Zelf neig ik meer naar de papegaaienopvang kant, en niet zozeer het kweken/verkopen, omdat er naar mijn mening TEVEEL papegaaien in verkeerde handen belanden, met als gevolg schreeuwers, bijters, plukkers en andere ellende. Uiteindelijk ligt dit niet aan de papegaai, maar aan zijn verzorgers!
