Welke papegaai is g...
 
Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Welke papegaai is geschikt voor mij?

11 Berichten
8 Gebruikers
0 Reactions
1,325 Bekeken
(@GinaPeters)
Berichten: 4
Actief lid
Topic starter
 

Hallo,
ik ben Gina ik ben 14 jaar oud en wil graag een leuke, gezellige vogel.
Ik zit op school, en zou de papegaai dan graag in de vakantie nemen zodat ik er veel tijd voor heb om een band op te bouwen en te laten wennen.
Mijn broertje is allergisch en ik zou mijn papegaai/parkiet daarom graag op mijn kamer willen.
ik ben nu erg aan het rond kijken welke soort vogel voor mij geschikt is.
dus mijn vraag is wat raden jullie mij aan? Zodat ik mij daarover kan gaan inlezen en een beslissing maken.
Groetjes,
Gina


 
Geplaatst : 22 mei 2014 19:25
arnevw
(@arnevw)
Berichten: 785
Eervol lid
 

Als je broertje allergisch is voor papegaaien moet je er zeker niet aan beginnen.
Het epitheelweefsel van een papegaai is zo klein en licht dat het overal in je kleren, in gordijn, in tapijten... blijft hangen.
Het zweeft zo gewoon in de lucht hoor. Dus ook al zou je vogel dan in een andere kamer staan, het epitheelweefsel (waar je broer allergisch op zou reageren) komt gewoon overal in huis voor.
Sterker nog het komt dan overal voor waar jij komt.

Het klinkt misschien een beetje hard wat ik hier geschreven heb, maar ik wil je zo een hoop ellende besparen. 🙂


Zo erg wat er in Parijs gebeurt is, en dat omdat een paar personen niet akkoord waren met de meningen van anderen:(
-Je suis Charlie-

 
Geplaatst : 22 mei 2014 19:44
Drnoexx
(@Drnoexx)
Berichten: 127
Waardevol lid
 

Persoonlijk ben ik van mening dat je helemaal niet aan een papegaai moet beginnen.

Je bent 14, leef, werk, feest, ga op vakantie, haal je rijbewijs, studeer. Kortom wees jong.

Ga pas zo'n verantwoording aan als je al deze dingen heb gedaan.


 
Geplaatst : 22 mei 2014 22:38
Raymonde en Goofy
(@Raymonde en Goofy)
Berichten: 61
Vertrouwd lid
 

Hay Gin:) lees vooral ff rond en talk to your mom. Denk goed na of je de verantwoording kan nakomen en vraag ff na hoe t met Iv zn gezondheid zit. Xxx

Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Tapatalk


 
Geplaatst : 23 mei 2014 00:09
(@aggie)
Berichten: 112
Waardevol lid
 

Hey Gina,
Het klinkt je waarschijnlijk hard in de oren maar ik sluit me aan bij de andere reakties : begin niet aan een vogeltje in de gegeven situatie !! In eerste instantie is de kans heel erg groot dat je je vogeltje zal moeten wegdoen omwille van de allergie van je broer. Bovendien, een vogeltje heeft ook NA je zomervakantie aandacht nodig. En als jij een hele dag op school zit of bezig bent met sociale activiteiten, dan zit je maatje hele godganse dagen alleen op je kamer. Da's geen leuk leven voor het beestje.
Met alle goede bedoelingen van jouw kant : begin niet aan een vogeltje om emotionele drama's langs alle kanten te vermijden.


 
Geplaatst : 23 mei 2014 09:58
(@Esther)
Berichten: 480
Betrouwbaar lid
 

even ter aanvulling parkieten en papegaaien zijn sociale dieren en zijn zeer intelligent vaak vele malen slimmer dan bv een hond, ze alleen op je slaapkamer houden is dan echt echt heel erg zielig en dan zou je je vogel enorm tekort doen.


 
Geplaatst : 23 mei 2014 10:07
Raymonde en Goofy
(@Raymonde en Goofy)
Berichten: 61
Vertrouwd lid
 

Hay Gina and others.
Like I said,.. bespreek het thuis , denk er goed over na, en lees je goed in.
De allergie van je broertje is idd wel ff een issue. Broertje de deur uit lijkt me geen optie denk haha.

Wel wil ik nog even kwijt dat ik het niet met alles volledig eens ben.
Ik zelf ben pas 20, heb een valkparkiet en een blauw gele Ara die ik ook in een opwelling gekocht heb. En mééén wat ben ik blij met mn nieuwe kind. Met back up van mensen die evt willen oppassen mocht k er een keer niet zijn, en potentiele evt pleegouders voor t geval ik onder een auto terrecht komen, (tjaaaaa je weet t maar nooit he, ook op je 50e als ervaren vogelhouder kan dat nog gebeuren). Vind ik dat ik heel goed in staat ben een Ara te houden en alles wat er bij komt kijken te doen en ga er voor want ik heb een maatje voor t leven. Yeej. Neem aan dat ook papegaaien houders nog feesten, op vakantie gaan en mag hopen ook werken of studeren??? dus 8 uur per dag af en toe alleen zijn moet gewoon kunnen. Als middelbare scholier zal je dat niet elke dag hebben neem ik aan. Een happy vogel kan zichzelf heus wel eens zelf vermaken met speelgoed en muziek. T moet nog wel een vogel blijven en geen half mens.

Ik was 14 en had een hamster kwekerij waar ik mega serieus in was en goed deed en een paard. Daarnaast ben ik gewoon een sociaal persoon, heb heus vrienden en doe leuke dingen. haha. I
k ben van mening dat leeftijd geen bal uitmaakt mits er goed over nagedacht wordt en als Gina denkt dat zij het kan opbrengen om voor een dier te zorgen, dan zeg ik; Have fun Wijfie! Zet 'm op en heeeeel veel plezier. Jong geleerd is oud gedaan. Sorry maar daar word ik gewoon opstandig van. Niet iedereen is het zelfde.

Daarnaast, mijn valkparkiet Kippie kocht ik ook in de zomervakantie om te laten wennen en stak er toen 24/7 tijd in. Hell no dat dat nog gebeurt want zodra ik thuis kom gaat het kooitje open en mevrouw zoekt mij zelf op als ze daar behoefte aan heeft. ik studeerde met haar in mn nek, schouder of op de laptop, en dat kon gewoon, kost me niks geen moeite en tijd. bakje voer geven en kroelen met een vogel terwijl je tv zit te kijken (wat je toch altijd al doet dus veranderd er niks) zie ik niet echt als een grote opgave. Ik vind t al heel wat dat je vragen stelt aan mensen die er idd meer verstand van hebben en niet iets gaat aanschaffen zonder na te denken.

Ik vind dat als iemand een dier wil aanschaffen weet waar die aan begint, er voor 100% voor gaat en vooral; ZORG DAT JE VOGEL SOCIAAL EN TAM IS!!! (koop dus als eerst een makkelijk soort vogel het liefst jong en al tam). Dan is het goed te doen en ben je al een stuk flexibeler.

Ik zie als enige probleem je broertje zijn allergie. Wat Arnevw zegt is waar. check ff na in hoeverre die allergisch is, en voor wat precies. Mijn neefje heeft ook een vreselijke allergie tegen stof en diermeit (ofzo) en daar lopen ook gewoon 3 honden en 2 katten rond. Verder gewoon ff laten bezinken, er met je ouders over praten, hier veel lezen want de forumleden kunnen je echt heel veel vertellen en leren. En dan moet je toch wel een goede keuze kunnen maken lijkt mij. Denk dat je het best dan evt naar een parkietje of agapornis moet kijken. Lees over het gedrag van de soorten, de verzorging, karakter enz.
Bij twijfel of moeilijkheden gewoon nooit doen.

Succes!


 
Geplaatst : 23 mei 2014 23:50
arnevw
(@arnevw)
Berichten: 785
Eervol lid
 

Je kan een vogel inderdaad leren om alleen te zijn, alleen hangt dat af van vele factoren:
De soort, de opvoeding als baby (handopfok/natuurbroed), de opvoeding door het baasje, het individu...

De soort
Iedereen weet dat de meeste papegaaiensoorten als koppel/groep altijd samenblijven in het wild.
Neem nu de witte kaketoes, deze blijven hun hele leven in de zelfde groep vogels, ze zullen elkaar nooit achterlaten.
Vandaar is het dus zo moeilijk om een (natuurbroed) witte kaketoe alleen te laten in de huiskamer.
Maar je hebt natuurlijk ook nog de vasa's en de edelpapegaaien, een echte band voor het leven wordt bij deze vogels niet gevormd in de natuur.
Dit gedrag zie je dan ook in de huiskamer: deze (natuurbroed) vogels zijn vriendelijk voor iedereen en kunnen ook makkelijker alleen gelaten worden.

De opvoeding als baby
Als een vogel volledig wordt opgevoed door de ouders (natuurbroed), dan kan je aan hun manier van denken niet meer veranderen.
Met als gevolg dat een vogel in de huiskamer zich gaat gedragen als een vogel in het wild.
Je kan deze vogel natuurlijk nog trainen, maar dan krijg je het sterke karakter van je vogel nog niet verandert, alleen zijn zal dan nog altijd een abnormaliteit zijn voor de vogel. Bij handopfok ligt dit anders, je kan het karakter van je vogel dan nog kneden, zodat je vogel het alleen zijn als normaal gaat beschouwen.

De opvoeding door het baasje
Als je je vogel in het begin heel veel aandacht geeft en je bent veel thuis in het begin en een paar weken/maanden/jaren later ga opeens minder thuis zijn omwille van werk/school/... dan gaat je vogel die aandacht missen die hij al die tijd daarvoor gekregen had.

Het individu
Natuurlijk ligt het karakter niet alleen aan de opvoeding, maar zit het ook een beetje in de vogel zelf.

...
Er zullen waarschijnlijk nog factoren zijn, maar daar kan ik nu niet opkomen.

Voilà, dit is mijn visie 🙂


Zo erg wat er in Parijs gebeurt is, en dat omdat een paar personen niet akkoord waren met de meningen van anderen:(
-Je suis Charlie-

 
Geplaatst : 24 mei 2014 11:53
Raymonde en Goofy
(@Raymonde en Goofy)
Berichten: 61
Vertrouwd lid
 

Sluit me er grotendeels bij aan. Top. Dit zal dr vast helpen 😉

Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Tapatalk


 
Geplaatst : 24 mei 2014 12:01
marpia
(@marpia)
Berichten: 71
Vertrouwd lid
 

Als ik jou was zou ik niet voor een papegaai kiezen. De vogel zou veel te lang alleen in jouw kamer zitten. Hij zal zeker wegkwijnen. Dan zou je er twee moeten nemen, maar dan loop je het risico dat ze samen de boel bij elkaar gaan zitten schreeuwen en daar worden je buren niet blij van.
Wil je toch dolgraag een vogel, dan koos ik voor twee (gras- of valk)parkieten, heel gezellige vogels die niet al te veel kabaal maken en ook tam kunnen worden als je daar wat tijd in steekt.

Zelf ben ik op mijn achttiende met een parkietje begonnen, heel tam en kon ook een paar woordjes spreken. Later toen we een gezin hadden hebben we onze eerste papegaai aangeschaft.(Is ruim 50jaar geworden en mijn huidige roodstaart is nu vijf jaar)) Ik ben nog blij dat ik het zo gedaan heb.

Succes met je keuze!


 
Geplaatst : 28 mei 2014 23:01
Henk Draaijer
(@Henk Draaijer)
Berichten: 2508
Edel lid
 

Hebben jullie meer dieren in huis en staan je ouders er helemaal achter en willen ze meehelpen opvoeden?

henk


 
Geplaatst : 29 mei 2014 07:52
Deel:

Scroll naar boven