ik ben Epke, grijze...
 
Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

ik ben Epke, grijze roodstaart en 7 jaar oud.

10 Berichten
7 Gebruikers
0 Reactions
1,077 Bekeken
(@prachtrosella)
Berichten: 10
Actief lid
Topic starter
 

Naam: Epke (door ons gegeven)
jaar: 2005
Soort: Grijze roodstaart

Ons verhaal:

ca 3 weken geleden werden we gebeld door de dierenbescherming of we nog plaats hadden voor een grijze vogel.
Omdat we regelmatig een of meerdere vogels voor hun tijdelijk opvangen en verzorgen, maar even gevraagd wat het voor een grijze vogel was (kan ook een duif zijn -)

Het bleek een Grijze Roodstaart te zijn -)

De chauffeur van de dierenbescherming zou de vogel in de loop van de middag komen langsbrengen.

Meteen de reserve kooi in orde gemaakt en in de huiskamer geplaatst, in afwachting van de nieuwe loge.

Toch ietwat huiverig voor onze eerste papagaai, we hebben zelf wel parkieten (halsbandparkieten, valkparkieten en koningsparkieten, maar en grijze roodstaart is toch weer wat anders.

Tot mijn grote verbazing blijkt het een rustige, goed uitziende vogel te zijn.
Laat zich zonder moeite uit de transportkooi pakken en kroelen -).

Ik heb hem meteen in de kooi gedaan en hem een paar uur met rust gelaten. Hij was naar mijn mening wat mager, maar zit goed in de veren.
Wat me opviel was dat hij goed verzorgd was, vleugels netjes geknipt en recent bij de peducure geweest.

Meteen het ringnummer genoteerd en diverse pogingen gedaan om de eigenaar te achterhalen, want een geknipte lieve grijze roodstaart moet toch door iemand gemist worden.

Maar tot op heden heeft zich nog niemand gemeld, erg vreemd voor zo een lieve vogel.

Inmiddels is hij (of zij) alweer wat bijgekomen (van 435g naar bijna 500g) en heeft hij regelmatig het hoogste woord (woordjes en melodietjes kent hij genoeg)
hij eet inmiddels ook al wat meer dan alleen zonnepitten (fruit wil hij niet, heb pellet voer gehaald en daar begint hij nu redelijk van te eten)

Hij is de hele dag buiten zijn kooi te vinden (als er iemand thuis is) en laat zich goed binnen zetten als dat nodig is.

We hebben inmiddels bericht gehad van de dierenbescerming, dat we als we het zouden willen hem mogen houden (neemt niet wel als zijn echte baasje komt we hem zeker terug zullen geven, maar welke baas zoekt zijn papagaai niet.....)

Inmiddels komt hij tijdens het avondeten van zijn kooi af en naar de keuken gelopen om een hapje mee te eten (hij krijgt dan als we klaar zijn met eten, een bakje met pellet voer, waar hij dan lekker van doet smikkelen.

Hij kijkt iedere avond met ons TV op mijn zelf gemaakte klimboom (was voor de valkparkieten, maar Epke vindt hem ook leuk, moet alleen de stokken wat dikker voor hem maken)

We willen volgende week met hem naar de dierenarts om hem te laten testen.

Dit verhaal heeft zeker nog een staartje -)


We kweken met 1 koppel Halsbandparkieten, 5 koppels Valkparkieten, 4 koppels Agapornissen 1 koppel koningsparkieten, 1 koppel zonparkieten en 1 koppel phyrura's

 
Geplaatst : 9 november 2012 02:37
(@Hermien)
Berichten: 55
Vertrouwd lid
 

Goh bijzonder verhaal en wat wil je doen als de echte eigenaar niet komt opdraven ....het klinkt alsof jullie een geweldige makker erbij hebben....;)

Fijn dat epke bij jullie terechtkwam.


 
Geplaatst : 11 november 2012 22:31
ziyal
(@ziyal)
Berichten: 221
Waardevol lid
 

Grijzeroodstaart

Wat lief van jullie om hem op te nemen in jullie huis,en als zijn baasje gevonden zal worden,zullen jullie hem toch ook weer gaan missen.
Ben heel benieuwd hoe dit zal aflopen,of dat hij terug gaat naar de eigenaar of dat hij bij jullie blijft.
Wil je ons wel op de hoogte houden.

Ik heb het zelf mee gemaakt dat me rose kaketoe weggevlogen was,ik kon er niet van slapen.
we hadden overal flyers van hem opgehangen met een foto en ons telf nr.
De andere ochtend werden we gebeld dat hij gevonden was, wat waren we blij 'savonds werd hij thuis gebracht.
We hebben ontzettend veel geluk gehad.


 
Geplaatst : 12 november 2012 02:49
(@kreef)
Berichten: 71
Vertrouwd lid
 

goh goed van jullie dat je hem opgevangen hebben, waar ligt die plaats van jullie, misschien dat er mensen op dit forum zitten die hebben gehoord hebben waar er eentje weggevlogen is in die omgeving


 
Geplaatst : 12 november 2012 14:08
Annemoon
(@Annemoon)
Berichten: 783
Eervol lid
 

Iemand moet zijn grijsje toch wel enorm missen...
Zoals je zelf al zegt het is een lieve,rustige goed uitziende vogel,die moet haast wel ontsnapt zijn zou je zo denken.
Ben benieuwd,hou je ons op de hoogte?:)


Wie een vriend zoekt zonder fouten,blijft zonder vrienden

Annemoon
:grijze-roodstaart:en Magnum

 
Geplaatst : 12 november 2012 16:08
althea61
(@althea61)
Berichten: 959
Eervol lid
 

Idem bovenstaand, ik zou geen oog dicht doen als mijn oogappeltjes weg raakten, maar fijn om te lezen dat ie een goed plekje heeft gekregen, dat is een fijne gedachte.

Julia


Brave meisjes komen in de hemel, brutale overal.

 
Geplaatst : 12 november 2012 17:58
ellenparrots
(@ellenparrots)
Berichten: 1399
Beroemd lid
 

Bijzonder verhaal! Hopelijk blijft dit grijsje voor altijd bij jullie!


Ellen & her Parrots

 
Geplaatst : 12 november 2012 23:04
(@prachtrosella)
Berichten: 10
Actief lid
Topic starter
 

Tja, wat doen als de eigenaar komt....... als hij kan bewijzen dat hij van hem is, en een goed verhaal heeft waarom hij pas na x weken zijn vogel komt ophalen gat hij zeker mee naar zijn baasje.

Ik zou mijn vogel meteen gaan zoeken en flyers ophangen, internet afstruinen e.d, maar ja niet iedereen is zo gek met hun dieren.

"Epke" is gevonden in Heerlen (zuid limburg) hij staat ook nog op de site van Amivedi ( http://www.amivedi.nl/DierDetail.aspx?MeldingId=789852 )

Hij is nog steeds erg lief, maar geeft wel duidelijk aan als hij iets niet wil :p (maar bijt niet)

We zijn zelf nog beginnelingen wat betreft papagaaien, dus kunnen nog veel leren.

We hebben al wat speelgoed gekocht, en ik heb zelf een "speeltuin" gemaakt van takken en een laddertje. Hier zit hij iedere avond op en kijk hij met ons naar de TV -)

Hij vindt papier erg leuk, hier maakt hij meteen snippertjes van.

Ook "stof" (handdoek e.d ) vind hij leuk, hier bijt hij gaten in, wat hij uiteraard niet mag, en dat proberen we hem dan ook af te leren.

Vanavond gaan we naar de dierenarts om hem/haar te laten controleren op eventuele ziektes (en evetueel geslachtsbepaling)


We kweken met 1 koppel Halsbandparkieten, 5 koppels Valkparkieten, 4 koppels Agapornissen 1 koppel koningsparkieten, 1 koppel zonparkieten en 1 koppel phyrura's

 
Geplaatst : 16 november 2012 07:59
Annemoon
(@Annemoon)
Berichten: 783
Eervol lid
 

Wat leuk dat hij het zo naar zijn zin heeft bij jullie.Veel grijsjes zijn echte slopers,Magnum hier is gek op zijn klimboom van wilgenhout die mijn man gemaakt heeft,hij sloopt hem regelmatig:p0: en wc rolletjes gaan hier nooit bij het oud papier,die versnippert Magnum heel graag.

Ik hoop voor jullie dat Epke bij jullie kan blijven wonen,ik denk dat je hem nu al niet meer kunt missen....


Wie een vriend zoekt zonder fouten,blijft zonder vrienden

Annemoon
:grijze-roodstaart:en Magnum

 
Geplaatst : 17 november 2012 14:31
(@prachtrosella)
Berichten: 10
Actief lid
Topic starter
 

Een lot uit de loterij.................dat is wat de dierenarts zei 🙂

Het is een mannetje (zag hij aan de kleur), of hij moest zich wel erg vergissen.....

Was niet te mager of te dik.

Kon zo aan de vogel niet zien of hem wat mankeerde, en zag geen noodzaak om hem verder te onderzoeken (onder narcose)
Dat had ook (nog) geen zin omdat hij pas enkele weken bij ons was (incubatietijd is langer dan 5 weken)
Mocht hij de komende tijd ziek worden of zo dan uiteraard wel langskomen.

Hij liet zich redelijk pakken door de dierenarts, en liet zich goed bevoelen en bekijken.

Hij heeft ons aangeraden om hem helemaal op pelletvoer te zetten, zijn voorkeur gaat uit naar nutrivo optibird M+ (dat verkoopt hij zelf.....:p )

We hebben 2 kg daarvan gekocht, maar Epke moet er niets van weten....... waarschijnlijk ff wennen, we geven hem voorlopig van alles wat, zodat hij kan wennen aan de pellets, en langzaam stappen we helemaal over.

Vandaag hier in de buurt een papagaaienstandaard gehaald (zie foto)


We kweken met 1 koppel Halsbandparkieten, 5 koppels Valkparkieten, 4 koppels Agapornissen 1 koppel koningsparkieten, 1 koppel zonparkieten en 1 koppel phyrura's

 
Geplaatst : 18 november 2012 16:19
Deel:

Scroll naar boven