Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Hallo,
Wij kunnen allemaal op MP kijken en zien dat er een schrikbarend aantal gaaien in de herkansing gedaan worden.
het ziet er allemaal zo schattig uit als het klein is of bij een ander en dat willen we dan ook.
er word weinig of niks aan voorbereiding gedaan en na verloop van tijd blijkt de gaai toch niet zo ideaal als huisdier.
tuurlijk kun je veel lezen en je goed voorbereiden zodat je zo goed mogelijk bent voorbereid op de moeilijke tijd die ook komen gaat, bv pubertijd, broedrijp etc etc.
waar ik nu heel benieuwd naar ben is hoe lang mensen hier de zelfde gaai in de huiskamer hebben, 5 jaar, 10 jaar of misschien nog langer ?
heel benieuwd ben ik naar waar je in die jaren zoal tegen aangelopen bent en hoe je dit opgelost hebt om goed door bepaalde periodes heen te komen ?
denk aan geboorte kind, verhuizing, pubertijd, broedrijp, kortom alle voorkomende situaties in een gezin met gaai.
ik denk dat als we het van deze kant benaderen we een schat aan informatie krijgen en misschien voor de beginner een handig topic maken om alvast te lezen wat je te wachten zou kunnen staan.
ik hoop op veel leerzame reacties !
Om er eentje uit te pikken, neem ik Sundae, dubbele geelkop amazone.
Hij is hier nu 5 jaartjes, kwam hier toen hij 6 maanden was, omdat hij niet zelfstandig wilde eten in eerste instantie.
Ik heb hem met wederzijds respect opgevoed, voor mij wil dat zeggen, hij hoefde niet persé zodra ik het wilde bij mij
te komen zitten. Natuurlijk moet ie wel komen als het moet en dat ging al vrij snel en nog steeds heel goed, hij kent het verschil.
Hij is in zijn leventje tot nu toe maar 2 keer gewiekt geweest, wat hem behoorlijk depri maakte, niet spelen of kletsen
en alleen maar wat zitten en wat eten, heel sneu. Tot nu toe gaat ongewiekt met hem ook nog steeds goed, in heel zelden
dat ie niet opstapt, dus ja no problem.
Hij was lief voor alle vogels hier, waren er nog niet zoveel als nu maar hij had er geen moeite mee iig.
Hij was net een jaar toen Vlinder op mijn pad kwam, ook een dgk amazone, baby van 3,5 week, bleek toevallig een popje.
In het begin vond Sundae dat maar niks, zo'n klein kaal dingetje.
Met een weekje of 6 werd ze wat groener en durfde Sundae dichterbij haar te komen en frummelde soms wat aan haar koppie.
Toen Vlinder steeds vaker in de kooi mocht kwamen ze staaes dichter tot elkaar en zijn inmidels een heel leuk koppeltje.
Sundae heeft niet echt problemen gegeven met puberen maar nu hij volwassen wordt heeft hij heel af en toe zijn kuren.
Hij dreigt weleens te bijten in bepaalde siruaties. Ik wilde wel eens weten of hij mij ook echt zou bijten als ik doorzet zonder
aan te geven dat ie moet, nou en dat deed ie ook.
Het is natuurlijk gedrag dus als ik het zie aankomen vermijd ik het als het kan, zodat het geen strijd wordt voor niks.
Als het moet moet het en draai ik mijn hand er niet voor om hem te pakken.
Nu is het gelukkig een geweldig lieve vogel en dus komen vervelende dingen niet veel voor...
Ky Mani & Makena Sundae & Vlinder Pei & Ginger Casper & Levy Remy & Cyrah Tinka Jazz
Ken je papegaai
[SIGPIC][/SIGPIC]
wij hebben als eerste gaai joep aangeschaft dit was ongeveer 17 jaar geleden toen een hele stomme fout begaan niet goed voorbereid aan het kijken geweest en werd ons verkocht als jonge grijze roodstaart je raad het al een timney helaas voor ons maar eigen stomme schuld een jaar later na toen wel meer verdiept te hebben in de grijze roodstaart hebben we gerrit aangeschaft via een hobby kweker. deze kreeg toen van ons nog 3 maal per dag pap.
toen waren het er al 2 toen hebben we pino aangeschaft daarna heb ik een aantal grijzeroodstaarten van mensen overgenomen die er niet meer voor konden zorgen sind 3 jaar heb ik alles in een leuke voliere buiten met diverse andere grijzeroodstaarten (6 stuks in totaal)1 gezellige boel en sinds kort hebben we Kiki weer in de huiskamer die het helemaal naar zijn zin heeft en bijna het middelpunt van het gezin staat (onze kletsmajor)
dus de langste die wij hebben is joep 17jaar.
Ik heb ook al zo'n onderwerp geplaats met als titel de voor- en de nadelen van een papegaai maar daar heb ik geen reacties op gehad. Ik vind het ook een goed onderwerp en ben blij dat jij nu net zoiets geplaats hebt.
Ik heb mijn amazone papegaai al meer dan 30 jaar in huis en geniet elke dag nog steeds van hem.
Ook zijn er tijden geweest dat ik dacht, had ik er maar nooit aan begonnen, want je hebt een maatje voor je verdere leven die elke dag weer energiek is, je aandacht vraagt en altijd duidelijk aanwezig is. Je steeds beter leert kennen om je telkens weer uit te proberen op je aandacht te krijgen. Ze zijn gewoon zo slim als een kind van 2/3 jaar, alleen een kind wordt ouder en je maatje blijft die leeftijd en gaat nooit op zich zelf wonen.
Een echt nadeel vind ik dat hij heel eenkennig is naar mij toe zodat het moeilijk is om op vakantie te gaan want hij schreeuwt alles bij elkaar als ik niet in de buurt ben. Dit hebben we opgelost om met een camper of een boot weg te gaan zodat hij meekan maar ik hoef hem niet alleen achter te laten want meneer is meteen in paniek.
Nou is de achtergrond van dit beestje dramatisch (gevangen uit de wildernis, geleewiekt, mishandeld door vorige eigenaar) en ook het soort schijnt een nerveus, angstig soort te zijn dus ook daar moet rekening mee gehouden worden bij aanschaf dat je je goed inleest over het karakter.
Ik zelf had gekozen voor een kleine geelkuif kaketoe maar die was binnen een half jaar dood helaas. Achteraf was hij al ziek toen ik hem in de winkel kocht. Omdat ik er zo van slag van was heb ik er geen werk van gemaakt omdat ik mijn lieve beestje er niet mee terug zou krijgen.
Omdat ik een kooi over had vroeg een kennis of ik 2 papegaaien wilde hebben die het niet goed hadden.
Ik kon geen nee zeggen. De 2e (een dwergara) is door voedseltekort en het niet meer binnen kunnen houden van voedsel al kort daarna overleden bij een VA in Utrecht na een injectie. Hij was al te zwak.
De amazone heeft het gered maar ik heb hem te verwend doordat ik vond dat hij al genoeg mee gemaakt had.
Als ik het over kon doen zou ik al snel nadat hij tam was een maatje erbij gezocht hebben voor hem, dan eist hij niet alleen mijn aandacht op en zou ik ze een paar dagen alleen kunnen laten als er iemand hen eten zou geven.
Een kennis van mij heeft het prima voor elkaar, die heeft 2 gaaien en aan de zijkant van zijn huis heeft een aanbouw gemaakt waar hij van een raam een deur gemaakt heeft zodat hij die open kan zetten en de gaaien de huiskamer in kan laten maar als hij visite heeft of weg moet dan zet hij ze weer in hun eigen kamer.
Enfin, het zijn duidelijk aanwezige boefjes en houden van regelmaat maar ook net zoals mensen, je moet oude mensen niet verkassen nou dat moet je met oudere vogels ook niet doen want ook zij kunnen daar slecht tegen.
Koko en Duckie
:geelvoorhoofd-amazo
Erg jammer dat er zo weinig gereageerd word, ik was toch heel benieuwd naar de verschillende ervaringen van mensen met al jaren dezelfde gaai.
de reacties die er geplaatst zijn vind ik erg nuttig.
zelf heb ik jaren geleden een kakatoe gehad dit is helaas niet gelukt in de huiskamer.
in die tijd was er ook erg weinig bekend over het langdurig houden van een vogel in de huiskamer.
deze eerdere ervaring heeft mij wel huiverig gemaakt, maar na goed lezen ben ik er van overtuigd dat het wel mogelijk is, er is nu zoveel meer bekend, graag had ik daarom meerdere ervaringen gezien.
toch leuk om te lezen dat er een aantal forum leden zijn met een oudere gaai.
@ Antonia ben zelf erg aan het twijfelen over wel of niet wieken, lees dan jou verhaal en twijfel nog meer, ik zou niet willen dat het karakter verandert, zou alleen graag zien dat hij is op zijn boom blijft zitten in plaatst van mij overal achterna te vliegen.
Hahahahaha, Sundae heeft wel zijn favo plekjes maar volgt mij eigenlijk niet zomaar overal naartoe hoor.
Eigenlijk meer als ik richting keuken of zijn kamer ga om voor het eten voor het gaaies te zorgen :p
Soms komt hij ook op commando op mijn hand vliegen.
Ky Mani & Makena Sundae & Vlinder Pei & Ginger Casper & Levy Remy & Cyrah Tinka Jazz
Ken je papegaai
[SIGPIC][/SIGPIC]
