Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Speelboom voor Costello gezocht

12 Berichten
6 Gebruikers
0 Reactions
1,247 Bekeken
(@costello)
Berichten: 70
Vertrouwd lid
Topic starter
 

Voor mijn grijse Costello ben ik op zoek naar een speelboom.
Ik heb zelf wat eisen :-p en Costello ook. Op dit moment heb ik wel rondgekeken, maar kan nog niet echt vinden wat ik zoek, of ze zijn extreem duur (als student kan ik natuurlijk niet teveel uitgeven).

Misschien dat er hier mensen zijn die weten waar ik kan vinden wat ik zoek of misschien iemand weten die zoiets maakt?

Ik zoek een niet al te grote speelboom voor Costello (30 jaar). Met een bodembak ergens tussen de 60-70 cm ofzo (dan kan hij naast de bank staan).
Rond de meter hoog. Liefst van blank hout (de speelboom). En liever een die geen honderden euro's kost 🙂

Costello heeft ook nog wat eisen..
Hij is vrij 'conservatief'. Wat de boer niet kent..
Het heeft mij maanden geduurd om een stevig zittouw te introduceren. Weer een hele tijd om zon zittouw in schommelstand te introduceren.
Hij heeft 2 van die touwringen aan elkaar, maar gaat daar niet in omdat het teveel beweegt. Hij is sowieso niet dol op bewegende dingen om op te stappen. Bv van die touwladders.
Speeltjes kijkt hij niet naar om. Een fourageerspeeltje kon hij nog wel waarderen. Verder is hij meer van het slopen 😀
Hij zal denk ik een rustige boom, met vooral zijtakken en stevig gespannen sisaltouw of sisaltouw met draad erin waarderen, zonder teveel tierelantijnen.

Weet iemand waar ik nog meer kan zoeken?


 
Geplaatst : 18 februari 2013 21:24
Peter90
(@Peter90)
Berichten: 129
Waardevol lid
 

Wij hebben zelf een boom gekapt in het bos (mag niet, i know) en goed opgelet welke bomen wel en niet mogen. We hebben uiteindelijk een Es gevonden en deze met touwen gespannen zodat deze aan onze wensen voldeed. (2 dagen laten drogen en het blijft in doe positie staan) Daarna zelf een bak eronder gemaakt.

Is een goedkope oplossing


 
Geplaatst : 18 februari 2013 22:56
chaaaahr
(@chaaaahr)
Berichten: 372
Betrouwbaar lid
 

Ja, die dingen zijn ook zo duur... wel een hele goede oplossing!


Liefs Charlotte, Kyra, Citroen, Chicka en Melbourne :grijze-roodstaart:
Volg de blog over mijn dieren: http://kyracitroen.blogspot.nl/

 
Geplaatst : 18 februari 2013 23:30
(@stefan77)
Berichten: 342
Betrouwbaar lid
 

dan ga ik je toch eerst vragen wat je duur vindt?
alsje €149.- vindt mee vallen voor een boom van 3mtr.. hier kun je mooie grote echte javabomen voor kopen ..
tot 2mtr €129.-

http://www.mijninterieur.net/koffie-boom/product_info.php/products_id/1911


 
Geplaatst : 18 februari 2013 23:38
chaaaahr
(@chaaaahr)
Berichten: 372
Betrouwbaar lid
 

Het kost behoorlijk veel geld, al is het misschien niet duur voor een product als dit.
Als ik een grotere papegaai zou hebben dan mijn agapornis zou ik er ook wel een kopen, dat geld moet je er dan voor over hebben.
Maar het is een hoop geld toch?
Als je dan net zo goed zelf een boom kan gaan kappen.... :p
Jammer genoeg ben ik totaal niet handig en ga ik dus wel zo'n ding kopen als mijn grijze roodstaart komt..


Liefs Charlotte, Kyra, Citroen, Chicka en Melbourne :grijze-roodstaart:
Volg de blog over mijn dieren: http://kyracitroen.blogspot.nl/

 
Geplaatst : 18 februari 2013 23:45
Pnuts
(@Pnuts)
Berichten: 315
Betrouwbaar lid
 

Misschien kun je voor Costello eens een tafelmodel Javaboom proberen.
Deze zijn in flink formaat voor onder de 100 euro te vinden, maar ik denk dat je rond de 80 euro komt voor een mooi maatje met onderbak, dus dat valt misschien wel mee.
De boom kun je dan op een tafeltje zetten, nog goedkoper (dat heb ik gedaan) is een tafeltje tweedehands op MP zoeken die je gratis kan afhalen.
Immers is de kans groot het het tafeltje wordt aangeknaagd.
Of iets van een ladeblok waar je eronder gelijk wat spullen kan opbergen voor Costello?

Dit is een beetje was ik bedoelde voor bv onder een tafelmodel boompje:

Kleine opmerking bij de foto: ik heb een vreselijke onhandige model Javaboom. Dit is geen goede "reclame" voor een mooi tafelmodel boom, maarja.
Ook is dit in de slaapkamer/speelkamer van mijn jongens. Die kleine kooien zijn hun slaapkooien, en soms spelen ze boven op hun boom, of op hun kooien. Beneden "wonen" ze gewoon in de woonkamer in een grote duokooi. Even voor de zekerheid erbij zeggen.... niet dat ik mijn jongens in de minikooien laat wonen, haha.


:grijze-roodstaart-pBaasje van Kip & Jack (Grijze Roodstaarten) en Ozzy (Meyertje):meyer-papegaai:
http://www.roodstaartjes.blogspot.nl/

 
Geplaatst : 19 februari 2013 00:13
chaaaahr
(@chaaaahr)
Berichten: 372
Betrouwbaar lid
 

Wauw! Je hebt gewoon een slaapkamer voor je birds!


Liefs Charlotte, Kyra, Citroen, Chicka en Melbourne :grijze-roodstaart:
Volg de blog over mijn dieren: http://kyracitroen.blogspot.nl/

 
Geplaatst : 19 februari 2013 00:29
Pnuts
(@Pnuts)
Berichten: 315
Betrouwbaar lid
 

Hij is nog "in de maak" hoor. Moet nog een hoop dingen hebben om aan te kleden (gordijnen ipv luxaflex, fauteuiltje), en ook nog wat dingen zoals grote Javaboom... normaal hangen er ook schommels vanaf het plafon naar beneden, maar die heb ik er even afgehaald omdat 1 van mijn Grijsjes steeds er vanaf vliegt en ik ook bang ben dat hij zijn tenen knelt in de kettingen. Maargoed, geen haast.... we hebben de tijd... haha.
De kamer is iig voor hun grotendeels, en verder staan er wat opbergkasten met deurtjes (birdieproof) in... de kamer zou ook anders te groot zijn voor ze hoor... zoveel hebben ze niet nodig. :p0:


:grijze-roodstaart-pBaasje van Kip & Jack (Grijze Roodstaarten) en Ozzy (Meyertje):meyer-papegaai:
http://www.roodstaartjes.blogspot.nl/

 
Geplaatst : 19 februari 2013 00:44
chaaaahr
(@chaaaahr)
Berichten: 372
Betrouwbaar lid
 

Leuk hoor,echt geweldig!

Ik wouw dat ik een kamertje over had! 😉


Liefs Charlotte, Kyra, Citroen, Chicka en Melbourne :grijze-roodstaart:
Volg de blog over mijn dieren: http://kyracitroen.blogspot.nl/

 
Geplaatst : 19 februari 2013 00:57
Peter90
(@Peter90)
Berichten: 129
Waardevol lid
 

Dit is trouwens onze zelf gemaakte boom voor ons bonte boertje

12058.jpg

12059.jpg


 
Geplaatst : 21 februari 2013 00:51
(@costello)
Berichten: 70
Vertrouwd lid
Topic starter
 

Leuke boom 😀
Mijn moeder is vandaag hout zagen met fam en neemt enkele dikke takken mee als zitstok en schommelstok voor in de volière evenals een mooie dikke tak met uitlopers. Deze komt dan in de volière omdat ik helaas ook best kritisch ben in wat er in mijn huisje staan. Ik heb geen groot huisje en wil dus wel een wat mooie boom die niet enorm stoort in de kamer.
Ik heb nu wel contact met iemand die ze op verzoek maakt en ben aan het uitzoeken wat ik precies wil.
Zon kleine Java boom op een kastje is ook wel erg mooi, evenals zon grote, alleen zijn die vaak extreem duur (voor mij als student).
Ik zie her er der wel een 2e hands voorbij komen. Zijn die evt te reinigen?


 
Geplaatst : 23 februari 2013 12:00
mariekex
(@mariekex)
Berichten: 354
Betrouwbaar lid
 

je moet wel uitkijken welk hout.
niet alle bomen zijn geschikt voor papegaaien.
je kan nemen dat notenbomen-, fruitbomen- en wilgenhout geschikt is (behalve treurwilg)

Ik zal wat voorbeeldjes van onze boom geven voor de bonte boertjes.
Ondertussen is die helemaal aangekleed en hangt er veel speelgoed in en hebben ze al goed aan het knagen geweest. 🙂
Maar wat ik er gemakkelijk aan vind is dat als ik deze boom beu ben, Ik de taken eruit kan halen en er nieuwe inschroeven.
Alles staat vast op een oude massief eiken plank die uit mijn ouders hun vorige keuken komt zodat het toch nog een redelijk gewicht kan dragen 🙂
12109.jpg12110.jpg


Paco & Sjaakie :senegal-papegaai:

The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated

 
Geplaatst : 23 februari 2013 12:15
Deel:

Scroll naar boven