Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Hallo!
Ik heb mijn lieve Kyra sinds januari en heb haar groot gebracht met pap, ze is dus heel tam en verschrikkelijk aanhankelijk :agapornis-fischeri:
Ik ben gek op haar, maar omdat ik langere tijd van huis ben heb ik haar gebracht naar waar ik haar vandaan heb, een meisje dat Agapornissen fokt en er veel verstand van heeft.
Maar toen ik Kyra naar haar bracht ontmoete ik Gele, een super schattig geel agapornisje die in een gezin terecht was gekomen waar er niet zo lief met haar was om gegaan.
De mensen hadden ook een soort van poging gedaan haar te kortwieken waardoor haar ene vleugels veel korter was dan de ander, en zo kort en ongelijk dat ze haar evenwicht niet goed kan bewaren en steeds omvalt, echt heel zielig.
De mensen kwamen er achter dat een agapornis niet echt voor hun geschikt was en hebben Gele terug gebracht naar het meisje waar Gele vandaan kwam.
Toen ik Gele zag kreeg ik zo'n medelijden dat ik heb besloten haar in huis te nemen wanneer ik Kyra weer op kom halen over 2 weekjes.
Kyra en Gele zitten nu bij elkaar in een kooi en dat gaat erg goed, Kyra is een beetje dominant maar verder kunnen ze het goed met elkaar vinden.
Ik heb alleen wel een vraag, waar ik niet eerder bij stil gestaan had, en ik hoop dat mensen met misschien dezelfde ervaring mij er mee kunnen helpen.
Namelijk, Kyra is erg tam, Gele een stuk minder maar ik zou daar natuurlijk mee kunnen gaan oefenen.
Is het dan verstandig om Kyra en Gele bij elkaar in een hok te zetten of apart?
Want ik ben namelijk ook een beetje bang dat Kyra minder tam wordt omdat ze nu de hele tijd met Gele zit, kan dat ook?
Ik hoop dat iemand hier wat ervaring mee heeft en me er verder mee kan helpen 🙂
Groetjes Charlotte
Liefs Charlotte, Kyra, Citroen, Chicka en Melbourne :grijze-roodstaart:
Volg de blog over mijn dieren: http://kyracitroen.blogspot.nl/
Is veel te vinden op het forum hierover...
Maar ben er in het begin altijd erbij als ze samen zijn..indien nodig kan je ingrijpen...je kan met 2 kooitjes beginnen...soms,met wat geluk, gaat het ook goed als je ze gelijk bij elkaar zet..word eventjes 'rangorde' bepalen...Voor de rest zeer veel geduld hebben,gedrag proberen te begrijpen/verklaren..en je zult 2 leuke maatjes krijgen..naar jou toe en naar elkaar..
2 aga's in een kooi hoeft niet perse te betekenen dat ze minder tam worden,of alleen naar elkaar leven..dit verschild gewoon per vogel/koppel...leefomgeving..hoef vaak is het baasje er(aandacht) enz enz...
Ik heb ook 2 aga's die zijn super tam naar alles en iedereen..
In ieder geval suc6 met je aga's en als je vragen heb weet je het forum te vinden...maar bij echte twijfel kan je ook een goede en ervaren kweker raadplegen?!
Groetjes
ps. foto's zijn altijd welkom..
Leuk dat je een tweede agaatje erbij krijgt. Weet je toevallig wat het geslacht van beide zijn? Twee vrouwtjes samen in een kooi gaat vaak verkeerd.
Als je ze gewoon aandacht blijft geven en er mee om gaat zoals je al deed, dan denk ik niet dat ze minder tam worden. Ik denk zelfs dag Gele hierdoor sneller tam zal worden. Ze ziet dan namelijk hoe je al met Kyra omgaat en omdat hij je al vertrouwd, zal je je misschien ook eerder vertrouwen.
Groetjes,
Chantal, Peach & Duuk:agapornis:
Hou het wel in de gaten , maar het kan ook ineens goed gaan.
Heb een mannetje bij onze Lola gezet, ging vanaf het eerste moment goed. Lola is wel wat vervreemder (Tibeau is wild) maar dag vind ik niet erg. Ze heeft nu een maatje en ze hebben hun eerste nestje van 6 eieren.
Gaat dus geweldig.
