Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Hoe is het nu met Bono

2 Berichten
2 Gebruikers
0 Reactions
776 Bekeken
Ochi
 Ochi
(@Ochi)
Berichten: 13
Actief lid
Topic starter
 

Zo dan nu maar ff een update van onze drukteschopper Bono.
Hij is nu 3 weken bij ons, 17 weken oud en het lijkt of hij er al maanden is zo snel gaat het soms.
Nadat wij 23 jaar Rhino hebben gehad is Bono wel een ander slag.
Rhino kwam schuw binnen en bloeide langzaam op.
Bono kwam binnen zag en overwon 🙂

Het lijkt wel of hij nergens bang voor is en hij vraagt ook zodra we thuis zijn maximaal aandacht.
Hoewel zijn kooi groot is vind hij het niet interessant om daar te zijn anders dan om te eten of te slapen.
Liever zit hij op zijn boom en hij maakt ook regelmatig een rondje afzuigkap, keukenkast, lamp, aanrecht, toetsenbord enz.
Ik kan al alles met hem doen en Natasja vaak ook maar soms mag ze hem alleen niet krauwen op de kop, ff geen zin zeg maar.
Opstappen, uit de hand eten en spelen geen probleem maar ff niet krauwen want dat wil meneer dan niet van haar.
Dat uithalen met de snavel op dat moment zijn we er aan het proberen uit te krijgen maar nu nog met wisselend resultaat.
Wij geloven in de negeer techniek en straffen niet. Tips om sneller resultaat te boeken zijn echter welkom.

Ik heb hem nu 2 keer onder de douche meegenomen en dat vind hij nog niet rete interessant. Het moet maar denkt ie maar hij heeft geen keus.
Ik wil hem het liefst 1 keer per week flink onder de waterstraal en voor de rest gebruiken we de birdshower fles.
Babbelen gaat ook beginnen, wat een geluid zit er in Bono, nu nog een keer de lettergrepen goed achter elkaar en zijn eerste woordje is een feit.
Fluiten en geluiden nadoen gaat beter maar ik wil hem eerst wat worden leren voordat ik fluiten en geluiden ga stimuleren, helaas was 1 fluit genoeg en de TV doet zeg maar de rest.

Eten gaat ook goed, een bepaalde soort pellets heeft zijn voorkeur boven zaad. Ik gebruik een gemengd voer met 4 soorten pellets, zaden en fruit maar die ene pellet pakt hij er constant als eerste uit dus die zijn we nu aan het opvoeren in zijn eten. Ik zal blijven mengen maar het is mooi meegenomen dat zijn favoriet een pellet is. Ander dingen dan fruit en groente hoeft hij (nog) niet en omdat mijn vorige papagaai eigenlijk meer dingen at dan goed voor hem was laat ik het nu maar achterwegen. Opstappen deed hij van dag 1 en aanvliegen op mijn arm is nu ook al normaal. Ik dacht altijd dat jonge papagaaien van slapen hielden nou of het bij Bono nu 11, 12 of 1 uur in de avond is meneer is altijd nijdig als hij weer de kooi in gaat. Het duurt vaak een minuut of 5 a 10 voordat hij op zijn slaapplek gaat zitten nadat alle speeltjes door de kooi zijn gegooid en hij een konijnen hol heeft gegraven.

Kortom hij vraagt en krijgt veel tijd.
Is heel duidelijk aanwezig en wij zijn soms echt ff moe als we naar bed gaan.
Tja opvoeden van een jonge grijze roodstaart is heel leuk maar intensief.

gr. Cor


 
Geplaatst : 12 januari 2014 20:17
Annemoon
(@Annemoon)
Berichten: 783
Eervol lid
 

Wat leuk om te lezen.Ja het opvoeden van een grijsje is leuk maar intensief,het zijn net kleine kinderen;)


Wie een vriend zoekt zonder fouten,blijft zonder vrienden

Annemoon
:grijze-roodstaart:en Magnum

 
Geplaatst : 15 januari 2014 15:38
Deel:

Scroll naar boven