Mijn roodstaart leg...
 
Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Mijn roodstaart legt ineens eieren .... maar is alleen

14 Berichten
5 Gebruikers
0 Reactions
8,672 Bekeken
(@borduurwil)
Berichten: 13
Aanwezig lid
Topic starter
 

Hallo allemaal,

Ik ben zojuist lid geworden van dit forum en heb meteen een vraagje :

Ik heb al zo'n 2 jaar een grijze roodstaart papagaai, Rico.
Het is heel lang goed gegaan, maar nu ineens ....

Voor een paar maanden terug begon hij te plukken:(
Heb er alles aan gedaan zodat hij daar mee ophield.
Nu ben ik pas over gegaan op ander voer en wat denk je ???
Hij (blijkt dus een zij te zijn 😮 ) begint ineens eieren te leggen.
Nu zit ze alleen en zit een groot deel van de dag te broeden.
Ik vind dit erg zielig omdat er toch niets uit gaat komen, maar weet niet hoe ik dat op kan lossen.

Ik heb al ergens gelezen dat het verstandig is om het ei een paar weken te laten liggen en dat daarna weg te halen.
Ook heb ik al gehoord dat ze toch niet meer dan 2 tot 5 eieren mag leggen en dat ik anders naar een dierenarts met haar moet (valt niet mee, want een hoop dierenartsen weten niet hoe om te gaan met een papagaai).
Ik hoop dit natuurlijk zelf op te lossen ...

Ook praat ze eigenlijk bijna niet meer, terwijl ze eerst de oren van je hoofd af kletste.
Kan dit in verband staan met het ineens eieren leggen ???

Ik wil graag dat ze het zo goed mogelijk heeft en het dus goed naar haar zin heeft .....

Ik hoop dat er iemand(en) is die mij kan helpen.

Groetjes,

Willeke


 
Geplaatst : 29 oktober 2009 16:57
(@wiechmann)
Berichten: 320
Betrouwbaar lid
 

zet er een man bij .is gezelig in huis en als het mooi klikt heb je mischien nog wel eens baby grijze .


 
Geplaatst : 29 oktober 2009 17:37
(@borduurwil)
Berichten: 13
Aanwezig lid
Topic starter
 

Ja, maar dat wil ik dus juist niet ....
Ze zit al 12 jaar alleen en dat is haar nog altijd goed bevallen.
Denk dat ze bij de vorige eigenaars ook nooit geen eieren heeft gelegd, anders hadden ze wel gezegd dat het een meisje was 😉
Ik snap alleen niet waarom ze dat nu ineens doet en of het vanzelf weer stopt of dat ik wat moet ondernemen ...


 
Geplaatst : 29 oktober 2009 20:11
Henk Draaijer
(@Henk Draaijer)
Berichten: 2508
Edel lid
 

quote: Nu ben ik pas over gegaan op ander voer en wat denk je ???
Hij (blijkt dus een zij te zijn ) begint ineens eieren te leggen.

Hier ligt w.s ook de oorzaak. Je hebt w.s een goed kalkhoudend / compleet voer nu.

Eieren kun je normaal gesproken na een paar dagen wel weghalen omdat je toch niet wilt kweken dus hoeft de pop ook niet te leren om te blijven zitten.

Henk


 
Geplaatst : 30 oktober 2009 07:50
EstherV
(@EstherV)
Berichten: 395
Betrouwbaar lid
 

Ben het met Henk eens ligt waarschijnlijk aan ander (wellicht beter) voer. Overigens zou ik het ei laten liggen als ze er mee bezig is, als je het te vroeg weghaalt volgt er vaak een nieuw ei.

Meestal na een aantal dagen, soms wel twee weken, verliezen ze de interesse maar zolang ze het verdedigd laten liggen en vooral geen aandacht aan besteden zelf. Ik ken meer grijsjes die plots een ei leggen vaak is dat na een enorme verandering. Mijn grijze dame heeft nadat ze na twintig jaar in een huis terecht kwam waar ze goed voer en aandacht kreeg ook 1x een ei gelegd, gewoon laten liggen na een week keek ze er niet meer na om weggehaald en nooit meer een ei gelegd dat is inmiddels 8 jaar geleden.


[SIGPIC]http://www.papegaaienforum.nl/image.php?type=sigpic&userid=7115&dateline=1287826198[/SIGPIC]

 
Geplaatst : 30 oktober 2009 10:01
(@borduurwil)
Berichten: 13
Aanwezig lid
Topic starter
 

Voorlopig zit ze nog met regelmaat op haar ei.
Gisteren begon ze tegen haar ei te grommen ..... (geen idee dat ze dat kon ....)
Heb haar maar gewoon met rust gelaten om te zien wat ze daarna deed.
Maar toen ging ze er dus gewoon weer op zitten ...
Ze had inderdaad vorige week ook al een ei gelegd en dat heb ik meteen weggehaald en nog geen dag later lag er weer 1.

Nog een paar vraagjes : dat ei gaat toch stinken op een gegeven ogenblik ???
Ze praat momenteel ook zo goed als niet meer, kan dat er ook mee te maken hebben ???
Het plukken wat ze deed, kan dat daar ook mee te maken hebben ??
Gelukkig doet ze dat nu niet meer ...

Hartelijk bedankt voor de vele reacties ...


 
Geplaatst : 30 oktober 2009 14:02
EstherV
(@EstherV)
Berichten: 395
Betrouwbaar lid
 

Gewoon laten liggen, straks heeft ze 'vanzelf' geen interesse meer.

voor wat betreft je vragen;
* na een paar weken wordt 't onfris maar drie weken (is ook normale broedtijd) kan 't rustig blijven liggen, tenzij 't verkleurd dan zou ik 't weghalen

* Haar gedrag is anders omdat ze 'broeds' is dat is nesteldrang ook het plukken zal daar mee te maken hebben. Ik weet niet wat voor voer je geeft maar kijk even of er niet teveel eivoer / eiwitten inzitten en ga anders iets magerder voeren en vermijdt zoete vruchten. Ze heeft wel de eiwitten nodig maar iets schraler voeden om de broedse periodes te overbruggen is voor haar ook beter.


[SIGPIC]http://www.papegaaienforum.nl/image.php?type=sigpic&userid=7115&dateline=1287826198[/SIGPIC]

 
Geplaatst : 30 oktober 2009 15:19
(@borduurwil)
Berichten: 13
Aanwezig lid
Topic starter
 

Omdat ik dacht dat het plukken ergens anders vandaan kwam ben ik overgestapt over eten van het merk Beaphar.
Hier zit inderdaad ook iets in wat goed voor de eieren is.
Is het nu verstandig om na zo'n korte periode al weer over te stappen ??
Ik weet natuurlijk niet zeker of het plukken ook kwam omdat ze toen al broeds was.
Het is al een hele tijd terug begonnen, ik weet niet of het dus daarvan is gekomen.
Ze plukte zeker al een maand of 3 .... vandaar dan ook de andere voeding.
Ik ben heel bang dat als ik weer overstap op andere voeding ze dan weer begint en het begint net allemaal weer een beetje aan te groeien.
Is het misschien een idee om de voeding van Beaphar te combineren met de voeding die ik haar eerst gaf ???

Ik wil graag dat het goed met haar gaat .....
Ik vind haar nu niet zo gezellig, ze zit bijna de hele dag op haar ei en wil weinig aangehaald worden.
Ook kletst ze dus niet, is wel heel stil in huis ....

Wel fijn dat ik weet dat ze niet gestrest of zo is (vanwege het plukken) ik was al bang dat ik haar weg moest doen omdat ze het hier niet meer naar haar zin zou hebben.
Ik was dus bang dat het te maken had met de komst van onze kleinste (die nu 8 maanden is ....).


 
Geplaatst : 30 oktober 2009 17:01
EstherV
(@EstherV)
Berichten: 395
Betrouwbaar lid
 

Poeh dat zijn heleboel meer vragen, voor wat betreft de voeding daar zijn heleboel meningen over. Mijn eigen grijze roodstaart is nu ca. 28 jaar en krijgt zaadmengseld afgewisseld met kiemzaden en kookpotjes.

Ik raadt je aan dit eens te lezen http://www.koppiekrauw.com/Papa-kennis/pape-voeding/aaa-frame-pape-voeding.htm daar staat een heleboel informatie waar je wellicht iets mee kunt.

Het plukken hoeft niet als oorzaak de voeding en/of het broeds zijn te hebben maar alles kan elkaar wel versterken. Het stillere gedrag etc. heeft wel te maken met het broeden, dat is straks weer weg als ze niet meer broeds is. Wel is heel belangrijk dat jij hetzelfde blijft doen als altijd ondanks dat zij minder reageerd, des te eerder is ze eruit.

Als de kleine 8 maanden is en ze plukte er nog maar drie zal dat niet zo aan elkaar verbonden zitten maar kijk eens of je zelf een gedragsverandering hebt gedaan, minder tijd voor de papegaai, vaker in de kooi, locatie van de kooi dat kan er wel mee te maken hebben.

Succes!


[SIGPIC]http://www.papegaaienforum.nl/image.php?type=sigpic&userid=7115&dateline=1287826198[/SIGPIC]

 
Geplaatst : 30 oktober 2009 17:13
(@borduurwil)
Berichten: 13
Aanwezig lid
Topic starter
 

Ik geef haar inderdaad gewoon dezelfde aandacht als die ze anders altijd kreeg.
Na de komst van de kleine gaat het dus gewoon dezelfde gang ...
Ze staat nog steeds op dezelfde plek, ze komt (helaas) helemaal niet uit de kooi ...
Bij haar oude adres was ze ook niet gewend op uit haar kooi te komen.
Ik heb haar er wel eens uitgehad, maar het in haar kooi was op een gegeven moment een probleem en toen ging ze naar de jongens happen, dus mocht ze haar kooi niet meer uit.
Ook vind ik het eng ivm de kleine (hiervoor had ik een oppaskindje van net een jaar) omdat Rico als ze bijt, goed bijt !!!

Dus ik probeer alles zo veel mogelijk te laten lopen als altijd ....

Dus al met al moeten we gewoon doorgaan, het ei laten liggen tot ze het zat is en ik zal morgen eens bij de dierenspeciaalzaak vragen wat betreft de voeding .

Ik ga ook de link nog eens bekijken en ben nu in ieder geval al een heel stuk verder geholpen ....

Allemaal bedankt !!!!


 
Geplaatst : 30 oktober 2009 17:38
(@kaapsen)
Berichten: 99
Waardevol lid
 

Dag Wil,borduur maar rustig 28 tot 30 dagen door,dat is de broedcyclus van de Grijze Roodstaart.

Ik adviseer je de eieren niet ,weg te halen,laat de vogel maar gerust op het,of de eieren zitten,totdat de cyclus ten einde is,of de vogel er voor die tijd zelf afstapt,blijf daarbij gewoon doen wat je altijd deed,de grenzen geeft hij ,(zij) dus zelf wel aan.

Gr Kees.


 
Geplaatst : 30 oktober 2009 18:07
(@borduurwil)
Berichten: 13
Aanwezig lid
Topic starter
 

Ik zie het al aan alle berichten, net doen of het ei er niet ligt ...
Ze begon net al weer een beetje te praten, dus hopelijk komt de gezelligheid snel weer terug.
Gisteren heb ik ook een lege wc rol bij haar in de kooi gelegd, zodat ze daar mee kan spelen.
Ook een beetje in de hoop dat ze haar ei zat wordt en we dus weer gewoon verder kunnen als we altijd hebben gedaan ....

Qua voeding zal ik het morgen dus nog even navragen bij de dierenspeciaalzaak ...
Ben in ieder geval al wel heel erg geholpen met alle antwoorden.
Ben blij dat ik mijn vraag hier heb kunnen stellen ....


 
Geplaatst : 30 oktober 2009 19:02
(@kaapsen)
Berichten: 99
Waardevol lid
 

dag Wil,zws kan je nu ook al gewoon doen,wat je altijd al gedan hebt,maar gedraag je jezelf,(zonder er overigens misschien zelf er in te hebben)anders naar de vogel toe.

Om je een voorbeeld te geven,zelf had ik afgelopen jaar een eerste legsel van 5 eieren(erg veel voor een eerste legserl)bij een jong koppel grijze van mijzelf,ook tijdens het broeden bleven,zowel de man als de pop rustig opstappen,dit is een natuurbroed koppeltje en gaf geen kik ten opzichte van mij.

Binnenkort zws weer een legsel,nu trouwens hopelijk bezet,maar ook dit kooppel heb ik de hele cyclus laten afmaken,totdat de po het blok verliet.

Ik weet niet naar welke dierenwinkel je gaat,maar uitzonderingen daargelaten,hebben de meeste geen ervaring hiermee.
Gewoon goed voer geven,en tja dan kan er wel eens een ei komen,niets mis mee dus he.

Gr Kees


 
Geplaatst : 30 oktober 2009 19:27
(@borduurwil)
Berichten: 13
Aanwezig lid
Topic starter
 

Hallo allemaal,

Ik ben er al helemaal uit dankzij jullie hulp !!!
Ik ga gewoon door zoals we altijd deden/ doen en dan zal ze waarschijnlijk vanzelf wel weer haar oude gedrag oppakken ...
Ik hoop het wel, want ik vind haar weinig gezellig zo ...
Zij is altijd mijn gezelschap 's avonds omdat ik 's avonds eigenlijk altijd alleen zit, behalve dan in het weekend.
Dan is het wel heel gezellig zo iemand bij je ...

Ik ben ook eigenlijk de enige die alles met haar kan doen, de rest van het gezin is ze niet verzot op ...
Wel heel jammer, de jongens zouden haar ook eens graag aanhalen of op de schouder hebben, wat bij mij dus wel kan.
Helaas gebeurt dat dus niet vaak, ze was dus bij haar oude baasje al gewend om helemaal in de kooi zitten ...
Wellicht kan door ooit nog eens verandering in komen, zeker als de kinderen allemaal wat groter zijn.

Als ik de foto's en zo hier bekijk en ik zie die papegaaien allemaal gezellig bij je zitten en zo, en los in de kamer dan heb ik ook zoiets van : dat wil ik ook !!!
Maar wat niet is, kan nog komen.

Groetjes en bedankt voor de hulp


 
Geplaatst : 30 oktober 2009 20:06
Deel:

Scroll naar boven