Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Hallo,
Ik lees op veel sites dat men adviseert om takken van een wilg of fruitbomen te nemen om aan te knagen of op te zitten.
Nu vroeg ik mij af of andere takken dan gevaarlijk, giftig of ongezond zijn.
Ik denk dan aan bijvoorbeeld een eik, den, spar, Japanse esdoorn of andere bomen die men in een gemiddeld straatbeeld tegen komt.
Het gaat in mijn geval om een grijze roodstaart.
Ben benieuwd naar jullie antwoorden.
Grt,
Danny
Verzonden vanaf mijn iPad met behulp van Tapatalk
Takken van wilg en fruitbomen zijn ten eerste leuker voor de vogel, je weet zeker dat het gezond is en de schors is voor papegaaien lekker. Ook is de tak van wilg of fruitboom zachter, maar dan heb je het wel over jonge takken. Een eik is volgens mij niet giftig en zou ook helemaal niet slecht zijn, maar het is een wat harder een taaier soort tak waar je papegaai ook niet lekker aan kan kauwen. Naaldbomen zijn volgens mij wat minder gezond, de Taxus is zelfs heel erg giftig......:hallo:
Op www.koppiekrauw.com kan je een hele lijst zien van geschikte bomen. En heel veel andere leuke info😊
Bedankt. Die lijst had ik gelezen. Mijn vraag was meer waarom andere soorten niet geschikt zouden zijn maar is nu ook deels beantwoord.
