Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Muisparkiet en agapornis in 1 kooi

2 Berichten
2 Gebruikers
0 Reactions
2,066 Bekeken
(@martijngr)
Berichten: 1
New lid
Topic starter
 

Goedemorgen allemaal,

Wij hebben een agapornis, Lef, van ongeveer 3 jaar. Toen hij 1 was hebben wij een tweede agapornis genomen zodat deze tweede vogel Lef kon vergezellen. Dit pakte helaas anders uit dan wat wij voor ogen hadden. De tweede agapornis, Tof, was nogal agressief en wij kregen de indruk dat Lef dit niet heel leuk vond. Het ging langere periodes goed en dan ging het weer even wat minder. Ze hebben samen wel voor eitjes gezorgd, maar helaas is Tof (het vrouwtje) bij de tweede legperiode overleden. Nu, een klein jaar later, hebben we weer besloten om een maatje voor Lef te zoeken en we zijn nu uitgekomen op een muisparkiet.

Deze muisparkiet, Dapper, is 12-13 weken oud en zit nu samen met Lef in de kooi. Dapper is echt een schat van een beest. Erg rustig, al behoorlijk tam en doet Lef helemaal niks. Helaas kan dit andersom niet gezegd worden. Lef laat Dapper het meest van de tijd met rest, maar kan behoorlijk agressief zijn naar Dapper toe. En dit is waar wij best mee zitten. Gelukkig hebben wij een kooi waar je een tussenschot in kan plaatsen, dus dan kan Lef Dapper niks doen. Maar natuurlijk is dit niet de bedoeling, wij willen het schot helemaal niet hoeven te gebruiken.

Onze vragen zijn dan ook:
1) Kunnen wij wat doen zodat Lef en Dapper elkaar gaan zien als vriendjes/maatjes?
2) Kan een agapornis uberhaupt wel samen met een muisparkiet. Onze verkoper zei van wel en ik vertrouw deze man veel, hij heeft ons eerder vaak en goed geholpen. Hij is tevens eigenaar van een winkel gespecialiseerd in dit soort vogels (pyrruha's, zonparkieten, halsbandparkieten, grijze roodstaart, etc..)
3) Wat denken jullie van deze situatie? Wat zouden jullie doen?

Alvast bedankt!

Groeten,

Martijn


 
Geplaatst : 4 augustus 2014 09:50
dijkkamp
(@dijkkamp)
Berichten: 3459
Lid Moderator
 

1: daar doe je weinig zelf aan dat moeten de vogels samen doen elke inmenging kan naar mijn idee juist het tegenovergestelde bewerkstelligen.

2:Er zijn maar weinig vogels welke samen kunnen met aga's soms zelfs niet één van gelijke geslacht, waar het dan wel goed gaat zijn vaak grotere ruimtes met veel vlucht en verberg plekken.
Volgens sommige verkopers kan heel veel zolang zij daardoor verkopen en mocht het dan mis gaan wordt er altijd wel een uitweg bedacht waar zij niks aan konden doen b.v te kleine kooi.

3:ik zou mooi het schot in de kooi laten zolang 1 van de 2 nog enige agressie heeft tot de ander.
Bedenk wel dat de kooi hun huisje is wat zal moeten worden verdedigd tegen indringers.


ik weet niet alles maar doe mijn best

 
Geplaatst : 4 augustus 2014 10:33
Deel:

Scroll naar boven