Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Groenwang uit op bloed

3 Berichten
2 Gebruikers
1 Reactions
392 Bekeken
(@delaeh)
Berichten: 2
New lid
Topic starter
 

Hallo iedereen, ik ben de eigenaar van een groenwangparkiet, sinds de laatste paar dagen heb ik haar opgesloten in de kooi in plaats van los rond te kunnen vliegen en bij mij te zitten omdat ze mij uit het helemaal niets aanvalt tot bloedens aan toe ze munt het speciaal op mijn vingers en oren. zodra ik haar doek van de kooi afhaal en mijn morgen groet geef zit ze al te azen op mijn vingers , vandaag weer geprobeerd om de kooi open te zetten zodat ze zelf kan uitmaken of ze komt maar het loopt uit op een aanval, ze accepteerd nog prima een zaadje van het topje van mijn tong met geen agressie  maar zodra ze mijn handen ziet gaan haar veren meteen omhoog, dit gedrag had ze al naar mijn man voor nu ongeveer 3 maanden maar nooit naar mij. ik mis het dagelijks knuffelen met haar of samen ontbijt maken en ik hoop dat iemand mij tips of idieen kan geven om hoe dit gedrag aan te pakken en of dit misschien weer uiteindelijk bijdraait  oh en waarom vingers en oren haat? lol


 
Geplaatst : 19 juni 2025 09:27
BradaGroepAdmin
(@bradagroepadmin)
Berichten: 17
Eigenaar Admin
 

Hoi Daleah,

Wat een vervelende situatie! Dit is gelukkig een heel bekend probleem en het is bijna zeker hormonaal gedrag (broedsheid). Je vogel ziet jou als haar partner en je handen als rivalen of een bedreiging voor haar 'nest' (de kooi).

Wat kun je nu doen?

  • Kalmeer de hormonen: Zorg voor 12-14 uur complete duisternis en stilte 's nachts. Aai haar alleen op haar kopje, niet op haar rug of onder de vleugels.
  • Maak je handen weer 'leuk': Start met target training. Leer haar een stokje aanraken voor een beloning. Zo worden je handen weer voorspelbaar en de brenger van iets goeds, in plaats van een bedreiging.
  • Forceer niets: Laat haar zelf uit de kooi komen en negeer de agressie. Lok haar naar een speelplek buiten de kooi en train daar.
  • Waarom vingers en oren? Vingers dringen haar territorium binnen en oren zijn dichtbij haar 'partner' (jij). Beiden zijn dus een doelwit.

Het is een fase. Neem het niet persoonlijk. Met geduld en de juiste training komt jullie knuffelband absoluut weer terug. Succes!


 
Geplaatst : 20 juni 2025 08:38
Delaeh reageerde
(@delaeh)
Berichten: 2
New lid
Topic starter
 

dank u wel voor het antwoord ben net weer aangevallen weer een nieuwe wond onder me lip, duikvlucht zo naar me gezicht had een handdoek klaar om haar weg te vegen ( agresie negeren is moeilijk als ze je vasthoud als een pitbull, ze zit weer terug in de kooi en ik ga door deze fase heen met gedult

 


 
Geplaatst : 20 juni 2025 14:53
Deel:

Scroll naar boven