Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Papegaai maakt hard piepend geluid voor aandacht

14 Berichten
4 Gebruikers
0 Reactions
5,021 Bekeken
(@Canon)
Berichten: 169
Waardevol lid
Topic starter
 

Hallo allemaal,

we hebben een lieve grijze rokdstaart die veel aandacht krijgt. Hij gaat bijvoorbeeld elke dag mee douchen en mee de bos in de hond uit laten.

Maar hij maakt ook vaak, als wij boven zijn en de vogel even alleen, een harde schelle piep. Dit doet hij om aandacht te trekken want hij doet het niet als ik beneden ben. Hij weet dat het niet leuk is. ik word er soms wakker van als ik 's middags even lig te slapen. Ik let er eerlijk gezegd ook erg op.

Wat ik nu doe is hem nat sproeien met de planten spuit. Nu kan je boos worden omdat dat op papier zielig is, je hoort hem te negeren misschien. Maar ik hij doet het al heel lang en heb het ook wel eens een maand genegeerd, maar hij blijft doorgaan. Hoe kan je ook iets negeren wat je leven best negatief beïnvloed. Ik sproei btw alleen, en loop zonder wat te zeggen weg. Kan me niet voorstellen dat hij daar Lol aan beleeft en het daarom doet.

iemand tips?

zoals gezegd sproei ik em dan nat, klein beetje maar, maar soms word ik echt boos en is hij wel meer nat. Nu zoek ik een oplossing. Is het functioneel om hem nog strakker aan te pakken door dit consequent strak te doen of... ik doe het ook niet met plezier, maar hij heeft wel regels in huis. Als hij nat is doet ie het ook een tijdje niet. En net was ik echt boos en nu doet hij het een hele tijd niet meer.

hij heeft ook een nieuw dingetje, dit staat los van het piepen, om zijn vleugels zo half open te slaan en dan 'kom maar' roepen. Soms pak ik em en hij doet dit zenuwachtige gedrag dan bijvoorbeeld ook als hij bij me is. wat moet ik dan doen? Negeren denk ik maar he... ik let behoorlijk op de vogel, wat best postief kan zijn, maar ook negatief. Ik laat zulke dingen lastig los.

Ik heb soms ook het plan om hem, als ik boos ben geweest en van boven kom, hem beneden dan ook een tijdje te negeren. Zodat we niet 'ineens' vriendjes zijn. In de hoop dat hij ook moeite moet doen om mij te vriend te houden. En 1 deuntje weet hij, die vind ik leuk, en die doet ie dan ook vaak om het goed te maken (positieve aandacht te krijgen).

Overigens heeft mijn moeder er minder last van dan mij en die kan ook goed met de papegaai overweg, dus hij komt niet ineens aandacht te kort als ik even hem negeer oid.

nogmaals, het is een lieve papegaai die dagelijks op mijn schouder mee gaat in de bos lekker in de zon. Hij zit ook erg mooi in de veren en houd ook echt van hem. Maar soms... 🙂


 
Geplaatst : 16 juni 2017 15:04
Antonia 1968
(@Antonia 1968)
Berichten: 2695
Edel lid
 

Je zegt het zelf al, je let waarschijnlijk teveel op hem.
Maakt hij een geluid dat niet leuk is, moet iedereen hem negeren,
dus ook je moeder, en kijken is ook aandacht 😉

Maakt hij positieve geluiden, reageer er dan wel op, zodat hij het verschil leert begrijpen.


Ky Mani & Makena Sundae & Vlinder Pei & Ginger Casper & Levy Remy & Cyrah Tinka Jazz

Ken je papegaai

[SIGPIC][/SIGPIC]

 
Geplaatst : 16 juni 2017 20:38
(@Canon)
Berichten: 169
Waardevol lid
Topic starter
 

Antonia 1968;375926 wrote: Je zegt het zelf al, je let waarschijnlijk teveel op hem.
Maakt hij een geluid dat niet leuk is, moet iedereen hem negeren,
dus ook je moeder, en kijken is ook aandacht 😉

Maakt hij positieve geluiden, reageer er dan wel op, zodat hij het verschil leert begrijpen.

Dat is makkelijk gezegd, negeren als hij een schelle piep maakt wat bijna pijnlijk is.
Even overdreven, als ik maand lang met een gas toeter rond loopt en 10 keer per dag dicht bij jou dat ding af laat gaan, dan ga je dat toch niet negeren?

Ik negeer het vanaf nu meer. Maar nu 'durft' hij het ook dicht bij mij te doen, dat deed hij eerder niet. Hij zoekt de grens op. Maar zoals aangegeven, ik kan toch een bijna pijnlijke piep niet negeren?

Ik reageer wel bewust positief als hij een leuk deuntje fluit. Iets meer dan ik al deed.


 
Geplaatst : 19 juni 2017 17:10
Antonia 1968
(@Antonia 1968)
Berichten: 2695
Edel lid
 

Canon;375945 wrote: Dat is makkelijk gezegd

Wat wil je horen/ lezen dan ??

Als je de vogel vanaf jong hebt is er toch echt in de opvoeding iets niet helemaal goed gegaan.

Ik heb 10 papegaaien. Heb ook opvangertjes gehad, waarvan sommigen schreeuwden.
Echter met de door mezelf opgevoede papegaaien weinig tot geen problemen.

Wat je ook kan doen, een plantenspuit (niet die waarmee je hem doucht) op een harde straal zetten,
en zodra hij gilt een keer spuiten op hem...


Ky Mani & Makena Sundae & Vlinder Pei & Ginger Casper & Levy Remy & Cyrah Tinka Jazz

Ken je papegaai

[SIGPIC][/SIGPIC]

 
Geplaatst : 19 juni 2017 21:53
(@Canon)
Berichten: 169
Waardevol lid
Topic starter
 

Antonia 1968;375946 wrote: Wat wil je horen/ lezen dan ??

Als je de vogel vanaf jong hebt is er toch echt in de opvoeding iets niet helemaal goed gegaan.

Ik heb 10 papegaaien. Heb ook opvangertjes gehad, waarvan sommigen schreeuwden.
Echter met de door mezelf opgevoede papegaaien weinig tot geen problemen.

Wat je ook kan doen, een plantenspuit (niet die waarmee je hem doucht) op een harde straal zetten,
en zodra hij gilt een keer spuiten op hem...

Bedankt voor de reactie.

Wat ik wil horen/lezen is hoe ik er vanaf kom :). En als iedereen zegt negeren dan lijkt me dat dus de oplossing.
Maar zoals gezegd heb ik dat al een keer een tijd gedaan en dan wordt het steeds erger, omdat hij dan niet direct de aandacht krijgt. Maar na 10 keer+ tijdens het eten zo'n tune, is gewoon niet wenselijk.
En als ik dat negeer wordt het 20 keer+, en als ik dat negeer 30 keer+. Tot of ik niet meer fijn eet, of die vogel een natte straal krijgt (wat ik absoluut niet met plezier doe, maar lost wel (tijdelijk) op).

Dus negeren is gewoon makkelijker gezegd dan gedaan.

En ik heb em al van jongs af aan ja, en waarschijnlijk is er dus wel iets mis gegaan. Maar goed, er zijn ook zoveel handleidingen.
Heb ook wel eens hem in een soort 'strafkooi' gedaan. (dus niet met handdoek, want dan denkt een vogel dat het nacht is, maar een saaie omgeving geven).
Dat je hem daar 10 minuten in zet en hem er dan weer uit haalt. Maar dat werkt ook niet.

Dus echt vreemd vind ik het niet dat het zo gaat met zoveel handleidingen. Waarschijnlijk is er ook niet 1 oplossing voor alles?

Maar goed, de planten spuit lijkt wel goed te werken. Sindsdien doet hij niet vaak meer, maar af en toe.
Maar afleren?

Ik spuit overigens zonder een woord te zeggen en ik kijk hem amper aan, zodat hij die aandacht niet krijgt.
Het is zo'n max 3 keer per dag dat dit gebeurd. Hij piept misschien wel vaker, maar of ik negeer hem of spuit hem max 3 keer per dag. Vaak 1 keer per dag.

Om niet alleen maar negatief te zijn om Tjiko, hij is vandaag ook weer ontspannen de bos in geweest en zit nu bij mij half te slapen :). Bijna100% van de dag is hij lief.


 
Geplaatst : 19 juni 2017 23:56
Antonia 1968
(@Antonia 1968)
Berichten: 2695
Edel lid
 

Hopelijk blijft het voldoende werken, succes


Ky Mani & Makena Sundae & Vlinder Pei & Ginger Casper & Levy Remy & Cyrah Tinka Jazz

Ken je papegaai

[SIGPIC][/SIGPIC]

 
Geplaatst : 20 juni 2017 20:50
InekeN
(@InekeN)
Berichten: 165
Waardevol lid
 

Bij die van ons helpt het om even met een sleutelbossen te rammelen of een blikje en rijst erin doen en even kort maar krachtig schudden. Tip van de vogelarts. Komt er opneer om hem te laten stoppen met ongewenst gedrag. Toen onze Crokie zijn chip had zei de va dat ze wel eens gaan plukken op de plek waar de chip is gezet. Toen kreeg ik deze tips. Heel simpel. Proberen waard. Toch?

Succes

en positief gedrag belonen. Mischien even kort weglopen. Maakt hij het geluid niet terug lopen en goed zo zeggen of iets lekkers geven. En dan steeds iets langer weg blijven


 
Geplaatst : 19 juli 2017 21:11
(@Canon)
Berichten: 169
Waardevol lid
Topic starter
 

Bedankt voor de tips!

Ik heb het nu bijna een maand echt zo'n 100% genegeerd en voor mijzelf geeft het wat meer rust en de vogel is ook een stuk minder aan het piepen.
hij doet het soms nog wel, en dan direct 15 minuten lang omdat hij dan de aandacht wil wat hij eerder al kreeg bij de 2e piep. Soms pittig om te negeren, maar het werkt wel aardig.

Maar goed, hij heeft nu iets nieuws (uiteraard zoekt iet iets anders op).
Als hij mij ziet gaat hij heel zenuwachtig gedrag vertonen, om daar de aandacht mee te krijgen.

Dan laat ie zijn vleugels hangen en gaat ie rondlopen alsof hij elk moment wordt aangevallen zeg maar (terwijl hij gewoon relaxt zit daarvoor).
Hij wil gewoon dat ik hem op pak, want soms loopt ie ook naar mij toe.

Wat te doen? Gewoon negeren toch. Dat doe ik tenminste wel. Al kost het soms wel wat moeite als hij dat doet bij iemand op de arm om mijn aandacht te krijgen, terwijl ik met diegene praat.

Maar hij doet het ook soms als hij bij mij is. Of ik negeer het, of ik doe hem in de kooi. Soms doet hij het ook midden in de bos (als hij mee gaat de hond uitlaten). Dan houd ik hem 5 minuten zijn tegen tussen duim en wijsvinger en negeer het verder.

Hij is verder helemaal niet gestrest ofzo hoor. Hij zit mooi in de veren en vermaakt zich prima. Hij is veel buiten etc.. Maar dat is zijn nieuwe aandacht dingetje. Wat te doen??

p.s. Positief is dat ook wel weer nieuwe dingetjes heeft om mijn aandacht te krijgen. Maar omdat te beschrijven is minder interessant :).


 
Geplaatst : 26 juli 2017 12:06
InekeN
(@InekeN)
Berichten: 165
Waardevol lid
 

Wat een dondersteen ! Ha Ha
ik zou het inderdaad negeren en hem bijvoorbeeld pakken als hij rustig is en het niet zelf vraagt. Toen ik nog niet wist dat je ze niet over de rug mag aaien deed die van ons ook zijn vleugels laten afhangen. Ben gaan zoeken en kwam er achter dat ze dan partner gedrag vertonen. Gelijk mee gestopt en alleen nog kroelen in de nek. Het was eigenlijk gelijk over.

Hoop dat er meer mensen tips hebben voor je!!

succes. Gr Ineke


 
Geplaatst : 26 juli 2017 14:35
(@Canon)
Berichten: 169
Waardevol lid
Topic starter
 

Goede tip, dat wist ik niet. Hoewel ik hem al jaren over de rug aai, doet hij ineens dit. Het is ook met name aandacht.

Overigens doe ik hem als hij piept soms wel eens zonder hem aan te kijken, zonder wat te zeggen hem in een 'saai' klein kooitje in de bijkeuken voor 10 minuten.
Ten eerste zodat wij rustig boven kunnen zijn. Ten tweede in de hoop dat hij dat saai vindt en dat niet ziet als aandacht en dus niet vaker doet.

Dit lees je wel meer. Dus hopelijk werkt dit een beetje.


 
Geplaatst : 28 juli 2017 12:24
(@Canon)
Berichten: 169
Waardevol lid
Topic starter
 

Filmpjes zijn duidelijker dan een verhaaltje lijkt me, en wil het toch nog eens een poging geven hier te posten.

Zet het geluid eens hard en herhaal het 20 minuten, terwijl je tv kijkt :-).
https://youtu.be/gxfK-UiscQc

Na 5 minuten doen we hem soms in zijn slaapkooi in de bijkeuken met de deur dicht. Maar ik snap dat dit niet de oplossing is. Beetje zielig ook, maar pijn aan de oren is gewoon niet fijn.

Hij zal binnenkort gaan vliegen als het goed is :). En ik twijfel om er een 2e bij te halen.
Hopelijk lost het bijvoorbeeld dit op. Maar ik vraag het mij af...

Nog tips?
bedankt allemaal voor het meedenken.

P.s. Hij zit nu al weer een uur half slapend op 1 pootje bij me hoor, vind het vervelend om alleen het negatieve te benaderen. Maar het positieve is op dit moment minder interessant om te delen ;).


 
Geplaatst : 9 december 2017 20:37
InekeN
(@InekeN)
Berichten: 165
Waardevol lid
 

Naar mijn idee is het echt een vorm van aandacht vragen, toevallig geen playstation in huis?? Waarom ik dit vraag..... die van ons doet dit sinds we er een in huis hebben, dit is exact hetzelfde geluidje wat de playstation maakt als je hem aanzet!

Is het een optie de kooi meer bij het woongedeelte te zetten, zodat hij niet zo alleen staat?

Als je er nog een bij zou nemen is er een kans dat de “nieuwe” het geluidje gaat overnemen en dan heb je er twee die het doen.

Heb al veel tips gegeven dus ik heb er verder geen meer , hoop dat andere je nog kunnen helpen

groetjes Ineke


 
Geplaatst : 9 december 2017 21:31
(@Canon)
Berichten: 169
Waardevol lid
Topic starter
 

Je hebt gelijk hoor, ik heb al heel veel tips en moet het gaan negeren. Ben ook zeker blij met de 'handvatten'.
Het is meer dat een filmpje soms de boel nog duidelijker maakt.
Heb nu een nieuw plan om het het te gaan negeren.

Filmpje is ook een klein beetje voor de mensen die geen papegaai hebben en hier informatie lezen.
Ik had altijd een heel ander idee bij 'mijn papegaai schreeuwt', toen ik nog geen papegaai had.


 
Geplaatst : 10 december 2017 15:03
(@PyrrhuraFriesland)
Berichten: 513
Prominent lid
 

Er zijn veel redenen waarom een vogel geluid zal maken. Vaak moet je eerst weten hoe gaat dat in zijn natuurlijke omgeving. In de natuur zijn veel van de papegaaisoorten en parkietachtigen groepsdieren. Die elkaar met geluid laten weten waar ze zijn, waar voedsel is waar gevaar is...
Ik zie het filmpje en denk dan.....
Het is nu buiten donker ...
Je vogel buiten de kooi televisie aan ...
Wat je volgens mij al moet verbeteren is
regelmaat dagritme en vooral wanneer kan je vogel slapen
Elke dag komt op een bepaald moment de zon op en op een bepaald moment gaat de zon onder.
In de natuur is het mooi geregeld het wordt donker en wat gebeurd er dan ....


 
Geplaatst : 20 december 2017 12:47
Deel:

Scroll naar boven