Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Onze agapornis is nu vier weken oud en wij hebben hem bij een kweker gekocht toen hij twee weken oud was. In het begin ging het geel goed hij eet goed zijn pap en was lief. Tot enkele dagen geleden hij ineens raar gedrag toont. Zodra wij onze hand in zijn kooi doen begint hij enorm te krijssen en gaat hij zijn borst naar voren doen en probeert te bijten in de vingers. Ik , de moeder van het gezin, besteed het meeste aandacht aan hem en dat is best veel maar zodra hij mijn stem hoort begint hij als een gek te krijssen en als ik hem dan wil aaien maakt hij meteen bijtbewegingen naar mijn vingers. Eerst dacht ik dat hij het alleen deed als hij honger had maar hij doet het ook als hij net gegeten hebt. Andere momenten valt hij wel in slaap in mijn hand maar over het algemeen doet hij krijssen. Nu vraag ik mij af of dit nog bij gaat trekken of dat dit gedrag blijvend zal zijn want hij is nog zo jong. Je zou verwachten van een hele jonge vogel dat het tam maken veel makkelijk gaat dan als ze wat ouder zijn namelijk. Wij hebben al eerder een agapornis gehad en die kregen wij toen met een week of acht en die hebben wij heel goed tam gekregen dus wij weten wel hoe het moet maar ik maak me er best zorgen om.
ik zou naar de kweker terug gaan, die heeft dit vast eerder meegemaakt en als hij kweekt, weet je ook wat het gedrag is.
Wat me hoogst verbaast is, dat je zo'n jong vogeltje bij de ouders weghaalt en dat je van mening bent dat hoe eerder je hem weghaalt des te sneller ie tammer wordt. Hier zou ik toch meer over gaan lezen, hier op het forum kun je van ervaren mensen lezen wat hun bevindingen zijn.
Wat ik kan bedenkenken is dat nu zo oud is dat hij uit het blok kan vliegen en dus zelfstandiger aan het worden is. Was ie nog bij de ouders, dan was dit een normaal gedrag geweest. (Agapornissen zijn niet vals).
Maar nogmaals ik heb geen ervaring met jonge vogels en al helemaal niet met agaatjes, hoop voor je dat je geholpen wordt
Ik heb hier thuis ook zo'n vogel zitten.:)
Aggy, mijn fischeri pop, was een uit het nest gehaald vanaf 3 weken.
Vanaf ongeveer 5 weken, begon ze ook agressief gedrag te vertonen.
Dit agressief gedrag escaleerde zo hard, dat het onverantwoord was om haar nog binnenshuis als "huisvogel" te houden.
Inmiddels zit Aggy (nu 3 jaar), al twee jaar in de volière.
Haar agressiviteit is gedaald, maar het is nog steeds onverantwoord om haar binnenshuis te houden.
Ik dacht eerst dat dit agressieve gedrag misschien veroorzaakt werd door een slechte socialisatie periode, maar na het eerste levensjaar van Aggy, kregen we Zumba.
We hebben Zumba op dezelfde manier opgevoed als Aggy, maar Zumba is helemaal niet agressief.
Het enige verschil tussen Aggy en zumba dat misschien een rol zou kunnen spelen bij het agressieve gedrag is het geslacht.
Zumba is een man, terwijl Aggy een pop is.
Van popjes wordt overigens gezegd dat ze agressiever zijn dan mannetjes.
Zo erg wat er in Parijs gebeurt is, en dat omdat een paar personen niet akkoord waren met de meningen van anderen:(
-Je suis Charlie-
Beste RIAB, ik heb vanmorgen de kweker gemaild en ons probleem voorgelegd. Ik heb hem aangegeven dat ik denk dat het komt omdat hij veel te jong bij zijn moeder is weggehaald aangezien dat normaal pas rond de vier en een halve week is, maar kreeg als antwoord dat ik hem mocht inruilen en dat niet iedere agapornis tam te maken is. Ik weet niet goed wat ik moet doen want we hebben onze Gizmo nu toch al twee weken, maar als zijn gedrag zo blijft hebben wij er ook niet echt veel aan. Ik vind het nl. zielig om zo'n vogel alleen maar in zijn kooi te laten zitten, daar wordt hij en ik ook niet vrolijk van.
Beste Natasja, zo te horen heeft de kweker ee belang bij dat zijn vogel zo vroeg mogelijk bij de moeder wordt weggehaald. Na mijn mening is het het best dat een jong zo lang mogenlijk bij de ouders blijft. Daarnaast hoor jij pas een vogel te krijgen als deze geheel zelfstandig eet. Jij hoort het jong dus geen pap voeding te geven. Overigens is elke vogel die gezond is en goede voeding krijgt tam te krijgen. Dit moet gedaan worden met de juiste kennis en de juiste hoeveelheid aan aandacht.
Succes en jammer dat er kwekers zijn die hun vogels zo jong verkopen.
Succes
Ik vraag me nu dus echt af of wij er verstandig aan doen om hem in te ruilen voor een wat oudere agapornis of dat we het toch nog moeten proberen met deze en hem een kans moeten geven..... pffff
Ik weet zeker dat je hem tam krijgt met de juiste kennis. Volg eens een workshop zo als de SVP aan bied. Www.vrolijkepapegaai.nl
Met allleen die workshop kom je der echt niet. Het kuiken is zowiezo veel te jong uit het blok gehaald en dat is zowiezo om problemen vragen. Bij mij gaan ze niet weg voordat ze geheel zelfstandig zijn, en handtam. Ik zou met jou agapornis gewoon stapje voor stapje gaan, en laat hem weer op het gemakje wennen aan je hand, met veel geduld kom je der wel. Hoe doe je dat met pappen? Als hij zo krijst? En is er iets gebeurd waardoor hij nu zo reageerd? Succes!
Nou ik heb aanwijzingen gekregen van de kweker voor het voeden van de kuiken en dat gaat goed. Ik gebruik Nutribird A19 en gebruik daarvoor een apart lepeltje met geultje en hij eet goed en je ziet ook echt dat hij groeit. Zijn veren zijn al heel mooi en worden al langer en de kleuren zijn al duidelijk aanwezig. Ik heb echt geen idee waarom hij dit gedrag ineens geeft maar het lijkt wel of hij het weet dat ik dit op het forum heb gezet haha want sinds gisterenavond gaat het al een klein stukje beter. Ik denk dat ik met onze Gizmo gewoon wat langer de tijd moet nemen om hem aan ons te laten wennen en dat heb ik zeker voor hem over dus we gaan het meemaken 🙂
Er is al eerder op het forum aangegeven dat je respect en begrip moet hebben voor de vogel. Dit betekent dat je met de handen uit de kooi blijft tot dat hij/zij van zelf komt. Territorium. De kooi is voor de vogel zijn /haar veilige plek. Onze vogel tikte tegen de tralies dat het naar buiten wilde, en als je dan de vinger gaf, liep die weg. Dus tikte de vogel tegen de tralie, vervolgens wachtte je een minuut, en de vogel kwam naar buiten waarna je de vogel met je vinger commando op kon pakken.
Het kan zijn dat dit vogeltje uit een nest komt van schuwe vogels. Er wordt hem al vroeg door zijn oudertjes signalen doorgegeven wat veilig en niet veilig is.
Zo heb ik 2 valkparkieten gehad. De een uit een nest waar de eigenaar veel in de voiliere bezig was en waar de vogels rustig bleven en de ander uit een voiliere met schuwe vogels.
Met de een kon ik alles mee doen en vertrouwde me volkomen terwijl de ander altijd op zijn hoede bleef maar toch wel een heel lief gaaitje is geworden.
Koko en Duckie
:geelvoorhoofd-amazo
