Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

vraag over gedrag

4 Berichten
3 Gebruikers
0 Reactions
441 Bekeken
(@Janpieter)
Berichten: 5
Actief lid
Topic starter
 

Hallo...
wij zijn nieuw hier en sinds kort eigenaren van eerst 1 personata en nu 2 personata's.
de eerste puck hebben we vanaf dat hij/zij 7wk is kwam van mensen vandaan waar de klik er niet was van de oudere personata. het was een erg lief schattig beestje kwam heerlijk bij je zitten dit heeft zeker 2 wk geduurt erna zag puck alleen mij als zijn vriend en de overige fam leden beet hij dus gewoon soms tot bloedens toe! dit werdt steeds erger dus besloten wij om te zoeken naar een andere personata.
deze heb ik ook gevonden een mannetje van 3 jaar pelle hij is echt een goedzakje, maar helaas niet tam alleen als je eten bij je hebt wilt hij nog wel eens komen kijken. we hebben ze 2 dagen gescheiden gehouden en hebben onze puck in de kooi van pelle gezet omdat deze heel wat groter was en we het samen gekocht hebben in 1 koop.
de 2 dagen dat ze gescheiden zaten riepen ze voordurend naar elkaar t was een erg leuk gezicht hoe ze op elkaar reageerde.
maar nu zitten ze sinds 3 dagen bij elkaar en ik vindt onze puck nogal gemeen bijt in de pootjes en op zijn hoofd waardoor pelle kleine piepjes geeft. maar het volgende moment zitten ze weer samen op een stokje tegen elkaar aan.
ik hoor eigelijk ook alleen puck tweeten en pelle maar zelden.
mijn vraag is nu of ze het nou goed hebben samen?
als je op internet zoekt kom je vaak op dingen dat als ze erg ruzie maken je dat duidelijk ziet en hoord maar vindt dit er nou ook niet lief uit zien vandaar mijn vraag.
hopelijk kunnen jullie mij verder helpen.
gr kim


 
Geplaatst : 24 februari 2013 17:11
Kimvdheuvel
(@Kimvdheuvel)
Berichten: 162
Waardevol lid
 

Als je ze in de huiskamer hebt, is het goede om ze weer apart te zetten.
Laat ze buiten de kooi aan elkaar wennen. Pas als ze daar lief tegen elkaar doen, kun je ze samen zetten.
Dat een van de twee dominanter is, is heel normaal.
Als je een mannetje en een popje hebt is dat meestal het popje. Teentjes bijten is niet heel erg, tenzij het echt hard gaat, je moet natuurlijk niet willen dat de ander pijn heeft daardoor.


 
Geplaatst : 25 februari 2013 14:40
(@Janpieter)
Berichten: 5
Actief lid
Topic starter
 

Bedankt voor de info...
het geslacht van puck is ons onbekend al heb ik door dit alles het vermoeden van een popje!
als ik ze apart zet is juist de ander pelle erg aan het roepen en krijg ik juist de indruk dat hij dit niet leuk vindt!
puck valt mij op dat ze de laatste tijd veel sloopt zoals speeltjes het schors van de zit takken in de kooi.
gr kim


 
Geplaatst : 25 februari 2013 21:48
 akki
(@akki)
Berichten: 52
Vertrouwd lid
 

Ik heb roseicollis, dus ik weet het niet of er ook rasverschillen zijn. Maar, mijn popje piept ook als een gek als haar maatje haar "groomt". Tenen bijten doen ze ook voortdurend. Moet je even kijken of er geen krassen op de pootjes zijn, zo niet, dan is het gewoon normaal gedrag (en ja, als ene de poten van andere bijt, is dat een ruzie). Ook even een hoofdje controleren of het niet geplukt is of er geen wondjes zijn. Die van mij hebben een ruzie en een minuutje later zitten ze weer te knuffelen.


:agapornis-Lutino Saffron :agapornis-geel:Juju || :roseicoll-Wildkl: Loes (RIP)

Volg mij op instagram voor de laatste foto updates: lavieetlevin

 
Geplaatst : 26 februari 2013 11:48
Deel:

Scroll naar boven