Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Pubertijd, mannetje of vrouwtje?

2 Berichten
2 Gebruikers
0 Reactions
809 Bekeken
(@nicoliencelesta)
Berichten: 3
Actief lid
Topic starter
 

Hallo,

Ik lees ontzettend veel berichten op het forum, maar kan nergens een beetje mijn situatie vandaan halen. Mijn agapornis is nu ongeveer 5 maanden oud (31 oktober). Sinds een paar weken is hij/zij erg gek op een knuffeltje in de kooi. Rocky rijdt er regelmatig op en geeft hem ook eten uit z'n snaveltje. Nu denk ik dat hij een mannetje is. Hij is erg rustig. Wat zijn kenmerken van een vrouwtje van deze leeftijd? Ik lees namelijk veel dat vrouwtjes papier tussen de veren stoppen. En wat feller is als je in de kooi komt met je hand. Maar Rocky is heel rustig en doet deze dingen niet.
Ik zou graag willen weten wat het geslacht zou kunnen zijn (misschien laat ik ook wel zo'n DNA test doen, maar dacht eerst nog even te vragen). We willen namelijk misschien een aga erbij voor hem.

Verder zou het ook kunnen zijn dat ie weer wat aanhankelijker wordt? Ik merk dat ik de laatste tijd hem kan aaien en dat ie dit toelaat (voorheen niet). Ik lees veel over "pubertijd", bij welke leeftijd komt hij in deze fase?


 
Geplaatst : 23 maart 2013 22:11
arasevera
(@arasevera)
Berichten: 2383
Edel lid
 

Ik denk dat hij nog een beetje jong is om te zeggen of het een man of pop is. Agapornissen zijn pas met een jaar broedrijp. Ik denk ook dat dan pas de behoefte komt om een nest te maken en dus dingen tussen de veren stoppen. Ook doet niet elke pop dit. Misschien soortafhankelijk? Mijn fischeri pop deed dit nooit.


:groenvleugel-ara: Chester en Samba
:dwergara-arasevera: Yoda en Navy

 
Geplaatst : 24 maart 2013 10:56
Deel:

Scroll naar boven