Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Jonge aga's als de dood voor nestkastje

10 Berichten
4 Gebruikers
0 Reactions
811 Bekeken
(@Ferry Heibrink)
Berichten: 77
Waardevol lid
Topic starter
 

Ik heb 2 jonge aga's, paar maanden nu.

De jongste is net een weekje zijn zwarte snavel kwijt...

De vogels beginnen de laatste dagen behoorlijk met de houtsnippers in de weer te gaan en gisteravond ging de oudste bovenop de jonge vogel zitten en die deed zijn staart ook omhoog. Paringsgedrag?

Ik heb voor t geval ze zich toch terug willen trekken een nestkastje in de kooi gezet. Precies het model waar ze zelf van kleins af aan uit komen.
Om de een of andere reden zijn ze DOODSBANG voor het ding en zoeken de andere kant van de kooi op. Ik heb geen idee waarom.

In de eerste week dat ik Zaza (de oudste had), had ik er een oude agapornis bij van 11 jaar oud die helaas is overleden in de eerste week. Dit gebeurde in het nestkastje, 's nachts was er ineens paniek en de oude vogel zat hevig trillend in het nestkastje. Heb 'm er uitgehaald en een paar minuten later was hij in mijn handen gestorven.

Kan het zijn dat de oudste vogel zich dit herinnerd en dat zo associeerd? De jonge vogel had ik toen nog niet en die wil ook niet in de buurt van het kastje komen. Ik kan het niet verklaren.

Iemand een idee?

Alvast dank!


 
Geplaatst : 28 november 2011 22:20
dijkkamp
(@dijkkamp)
Berichten: 3459
Lid Moderator
 

Hallo,

Vogels zullen altijd moeten wennen aan wat nieuws in de kooi tenzij ze het al meerdere jaren hebben meegemaakt.

Vraag me alleen af waarom je het risico wilt gaan lopen om met zulke jonge vogels te gaan kweken.


ik weet niet alles maar doe mijn best

 
Geplaatst : 29 november 2011 01:36
shivas
(@shivas)
Berichten: 1374
Beroemd lid
 

jonge vogels van een paar maanden zijn nog veel te jong om echt nestje te maken en eitjes leggen, dus het enge nest kastje is ook overbodig.

je hebt misschien meer aan een slaapzakje ofzo, als je ze ergens in wil doen om te slapen.

misschien hangt er aan dit nestkastje een nare geur ofzo als ze er echt zo bang voor zijn, meestal kijken ze het eerst aan maar gaan dan toch wel vrij snel over stag om het nieuwe item te onderzoeken. Als je er echt 1 in wil zou ik er een andere in hangen.


 
Geplaatst : 29 november 2011 08:39
(@Ferry Heibrink)
Berichten: 77
Waardevol lid
Topic starter
 

Bedankt voor de tips.

Ik wil juist geen jonkies, maar wil ook voorkomen dat als ze wel gaan leggen, dat ze dit niet op de koude bodem doen.

Slaapzakjes ben ik al een tijd naar op zoek en diverse dierenwinkels gevraagd, maar nergens is er iets te krijgen waar ik wat aan heb.

Tips???


 
Geplaatst : 29 november 2011 14:32
shivas
(@shivas)
Berichten: 1374
Beroemd lid
 

jazeker heb ik een tip, alleen mag je geloof ik geen reclame meer maken hier op het forum,

maar chantald ( hier van het aga forum ), die heeft site van drokkies ( even googlen, staat bovenaan )zij maakt zelf hele leuke tentjes en dingen.

voor weinig en naar je eigen smaak, zeer zeker de moeite waard.

als je geen nestje wil zou ik ook geen nestblok hangen, want dat stimuleert het eitjes leggen. Laat ze maar leggen en verwissel die voor nep eitjes, laat ze dan hun gang gaan en na een week of 4 zal de hormonen weer wat zakken en haal je alles weg


 
Geplaatst : 29 november 2011 14:44
dijkkamp
(@dijkkamp)
Berichten: 3459
Lid Moderator
 

Hallo Jolanda,

Reclame maken voor jezelf mag niet.

Een ander door verwijzen naar een goed bedrijf in jou ogen mag wel.


ik weet niet alles maar doe mijn best

 
Geplaatst : 29 november 2011 17:10
shivas
(@shivas)
Berichten: 1374
Beroemd lid
 

oke, dus dan mag wat ik heb geschreven op die manier wel?
en had ik dan ook de site er bij mogen zetten of gaat dat dan weer te ver?

groet


 
Geplaatst : 29 november 2011 21:29
dijkkamp
(@dijkkamp)
Berichten: 3459
Lid Moderator
 

hallo,

zoals jij het er neer zette is het geen probleem en een verwijzing naar de site zou ook nog mogen maar moet ook niet dagelijks door je gebeuren,want dan zou ik maar zo kunnen denken dat je aandelen hebt:o :oeps:


ik weet niet alles maar doe mijn best

 
Geplaatst : 29 november 2011 22:42
shivas
(@shivas)
Berichten: 1374
Beroemd lid
 

hahahaha.....slapend rijk worden he en een ander maar laten werken voor me.

maar net alsof ik elke dag op het forum zit:hallo:


 
Geplaatst : 30 november 2011 09:08
Broertjes
(@Broertjes)
Berichten: 405
Prominent lid
 

ik heb al jaren een zelf gemaakt houten vogelhuisje in de kooi, de aga's vinden dat prima,zeg gaan er in om te slapen,om te chillen,gaan er boven op zitten voor het zelfde doel..
Heb er 2..zodat ik regelmatig kan verwisselen/schoonmaken..
Zie foto..
6139.jpg


 
Geplaatst : 11 december 2011 18:49
Deel:

Scroll naar boven