Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Ara houden als 16-jarige

13 Berichten
6 Gebruikers
0 Reactions
840 Bekeken
(@xMirtexxx)
Berichten: 5
Actief lid
Topic starter
 

Hallooo,

Ik ben 16 jaar en al sinds ik me kan herinneren helemaal gek van papegaaien. Mijn ouders zijn gescheiden en ik heb een agapornis. Momenteel staat deze bij mijn opa en oma omdat ik hem anders maar een keer in de week aandacht kan geven. Nu wil ik heel graag een blauwgele ara aanschaffen, dit is echt mijn droomvogel. Voor zijn opvoeding e.d. zou ik dan bij een van mn ouders gaan wonen. Ik heb een baan dus de kosten moeten goedkomen, mijn ouders zijn ook bereid om bij te springen bij evt. dierenartsbezoeken.
Natuurlijk ben ik helemaal bereid om schoon te maken, en alle verzorging op me te nemen.
Maar nu vraag ik mij af: In combinatie met school en 2 avondjes in de week werken, is het dan wel verstandig om een ara te houden? Kan ik hem dan genoeg aandacht geven? Ik denk dat dit wel moet lukken als ik hem gewoon genoeg te doen geef op de uren dat ik er niet ben, maar ik dacht laat ik het toch even vragen 🙂
Alvast bedankt!


 
Geplaatst : 12 januari 2013 13:51
riab
 riab
(@riab)
Berichten: 1574
Beroemd lid
 

hallo Mirte,

Ik denk dat op de eerste plaats van noodzakelijk belang is dat je bij een ara mens gaat kijken.
Ik heb niet de indruk dat je weet wat een ara nodig heeft. Het is niet alleen de kooi verschonen en wat aandacht geven er komt heel veel meer kijken bij het hebben van een ara.

Ik wil je niet ontmoedigen maar wel dat je de leuke en minder leuke, positieve en de negatieve kanten goed bekijkt en begrijpt.

Ik weet niet of je mensen hebt bij jou in de buurt, anders misschien hier op het forum een oproep doen voor 'n uitnodiging.
.groet en succes en denk zelf dat je het voorlopig bij een kleinere vogel moet houden.
Ria


 
Geplaatst : 12 januari 2013 16:30
(@Lejah)
Berichten: 1540
Beroemd lid
 

Je woont nu dus niet bij je ouders?
En hoe vaak kan je je aga nu aandacht geven?

Om speciaal voor een huisdier bij een van je ouders te gaan wonen, dat gaat spanning en frustratie geven. Je zou om andere redenen bij 1 van hen moeten gaan wonen.
Als je nu je aga niet genoeg aandacht kunt geven, dan gaat het in de praktijk straks met je ara ook zo als het nieuwe en spannende er af is. Niet om jou te ontmoedigen, maar zo werken die dingen nu eenmaal, het is niet voor niets zo gelopen met je agaatje.
Als je straks gaat studeren ga je misschien op kamers, kan de ara dan mee? Allemaal dingen die erg moeilijk liggen om nu al te kunnen overzien.
Met je werk, school en studie heb je het druk en straks met de examens ed nog veel meer.
Zelf denk ik dat de leeftijdsfase waarin je nu zit niet ideaal is, tenzij 1 van je ouders ook gaaiengek is en volledig participeert in de opvoeding, maar van jou krijg ik de indruk dat dat niet zo is.


 
Geplaatst : 12 januari 2013 17:34
(@xMirtexxx)
Berichten: 5
Actief lid
Topic starter
 

Ik woon wel bij mijn ouders, en ik ga bijna elke dag langs bij mn aga. Mijn vader wou hem weghebben, ik ben maar 1x in de week daar en daarom kon ik hem toen niet genoeg aandacht geven. Sowieso ben ik van plan om het te doen bijvoorbeeld in de zomer, als ik 9 weken vrij heb en ook niet op vakantie ga. Ik wil inderdaad op kamers, maar ben bereid om te zoeken naar een huis waar ze wel dieren hebben en ook meer daarvoor te betalen. Ik woon 5 minuten van mijn school vandaan dus kan in tussenuren e.d. ook makkelijk naar huis.
Ik weet wel degelijk wat een ara allemaal nodig heeft, een goede kennis van me heeft er 2 en daar heb ik ook al het nodige gevraagd


 
Geplaatst : 12 januari 2013 17:47
(@Marissie)
Berichten: 68
Vertrouwd lid
 

Ik zou het niet doen, en dat is om 1 simpele reden: Toekomst
Je weet niet wat de toekomst je brengt. Succes met een kamer te vinden waarin zo een grote vogel word toegelaten. Ikzelf heb dan kleinere papegaaiensoorten (van bonte boer tot aan een Jardine), 20 jaar en woon nog thuis. Ik ga nooit op kamers, want ik kan dan mijn vogels niet meenemen. Hetzelfde gaat met een eventuele huurhuis. Ik zou als ik op mijzelf ga, rekening met meerdere dingen moeten houden. Een kleine gaai zou nog eerder kunnen dan een grotere


 
Geplaatst : 12 januari 2013 18:15
robinschaft
(@robinschaft)
Berichten: 1724
Beroemd lid
 

Als je de tijd en het geld ervoor hebt dan heeft je leeftijd er vrij weinig mee te maken lijkt me..
Ik ben 18 en heb ook papegaaien en parkieten, daarnaast ook een studie en ze zijn hardstikke gelukkig, wat misschien scheelt is dat ze niet alleen zitten en soortgenootjes hebben. Als het in je budget past is het misschien een idee om een paartje aan te schaffen, met de grote ara's is dat misschien iets teveel van het goede, maar een koppel ara severa's, maracana's of nobilissen (heb ik ook), is het prima te doen... Een koppel heeft veel voordelen maar ook nadelen, dubbel zoveel kosten, aandacht etc..
En inderdaad, ga je op jezelf wonen dan kan het problemen opleveren maar daar zijn oplossingen voor.

Succes met je keuze!


http://www.flickr.com/photos/robinschaft/sets/

 
Geplaatst : 12 januari 2013 19:21
(@xMirtexxx)
Berichten: 5
Actief lid
Topic starter
 

Mijn moeder is meestal thuis en bij mn aga'tje zette ik 's ochtends altijd de radio of tv aan voordat ik wegging 🙂 Mocht hij echt niet lang alleen kunnen kan ik zelfs in mn lunchpauze nog naar huis, haha!


 
Geplaatst : 12 januari 2013 19:25
robinschaft
(@robinschaft)
Berichten: 1724
Beroemd lid
 

Het is gewoon belangrijk dat hij iedere dag uit zijn kooi kan om met je te spelen etc.. natuurlijk kan het zo zijn dat je een dag weg bent en er gewoon geen tijd voor hebt, dat is meestal geen probleem. Vaak zie je met papegaaien dat als mensen ze net "nieuw" hebben er het liefst de hele dag mee bezig zijn, voor zo'n beest is dat natuurlijk geweldig, echter zal er na een tijdje minder naar de vogel omgekeken worden, met het gevolg dat hij zich eenzaam gaat voelen en dus zichzelf kan gaan kaalplukken etc.. Als je vanaf jongs af aan net zoveel aandacht geeft aan de ara als dat je over 10 jaar zou doen dan heeft hij wat meer regelmaat en zal daar aan gaan wennen.


http://www.flickr.com/photos/robinschaft/sets/

 
Geplaatst : 12 januari 2013 19:45
(@xMirtexxx)
Berichten: 5
Actief lid
Topic starter
 

Dat moet wel goedkomen ^^ Als ik bij mn aga langsga zit ie de hele dag op me haha


 
Geplaatst : 12 januari 2013 20:24
Antonia 1968
(@Antonia 1968)
Berichten: 2695
Edel lid
 

Ik ga niet zeggen dat je het niet zou kunnen.
Wel moet je heel zeker zijn, hij gaat net zo lang mee als jij als het goed is.
Je hebt een maatje voor het leven, en ook wanneer je zelf een relatie krijgt
is je ara er ook nog steeds, die kan je dan niet achter stellen.
Je zegt ook starten in de vakantie. Op zich goed en leuk, maar hij went er
dan aan dat jij misschien hele dagen thuis bent en dan plots ga je weer naar
school, dat kan wel eens tot problemen leiden als schreeuwem.

Ik woon niet bij je om de hoek, Rotterdam, maar je mag best een keertje
komen kijken. Ik heb 2 grote en 2 dwergara's in huis 😉


Ky Mani & Makena Sundae & Vlinder Pei & Ginger Casper & Levy Remy & Cyrah Tinka Jazz

Ken je papegaai

[SIGPIC][/SIGPIC]

 
Geplaatst : 12 januari 2013 20:26
(@xMirtexxx)
Berichten: 5
Actief lid
Topic starter
 

Haha, ik heb al een relatie, en die weet hoe gaaiengek ik ben en respecteert dat ook 🙂
En wat je zegt klopt inderdaad wel, denk dat ik dan beter voor een kortere periode vrij zou kunnen kiezen en dan na een tijdje laten wennen aan het feit dat ik er niet altijd ben, zoiets. We zijn er nog lang niet, ga nog een heleboel research doen!


 
Geplaatst : 12 januari 2013 20:30
robinschaft
(@robinschaft)
Berichten: 1724
Beroemd lid
 

Als je je moeder en je vriend ook bij de opvoeding betrekt dan zal hij zich niet alleen aan jou gaan hechten, op deze manier zorg je er ook voor dat de vogel minder eenkennig zal zijn.


http://www.flickr.com/photos/robinschaft/sets/

 
Geplaatst : 12 januari 2013 20:34
Antonia 1968
(@Antonia 1968)
Berichten: 2695
Edel lid
 

Okeee succes 🙂


Ky Mani & Makena Sundae & Vlinder Pei & Ginger Casper & Levy Remy & Cyrah Tinka Jazz

Ken je papegaai

[SIGPIC][/SIGPIC]

 
Geplaatst : 12 januari 2013 20:34
Deel:

Scroll naar boven