Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

2 eieren van 2 soorten agapornissen

5 Berichten
3 Gebruikers
0 Reactions
1,745 Bekeken
(@windwaker)
Berichten: 3
Actief lid
Topic starter
 

Hoi,

Sinds gisteren liggen er 2 eitjes in onze kooi 😀 en waarschijnlijk komen er nog meer. We wisten niet dat we een mannetje en een vrouwtje hadden.

Ik heb een rosecollie (vrouw) en een fischerie(man). Beide zijn ze nog maar 8 maanden oud en ze had erg veel moeite met het 1e ei.

Wat kan ik verwachten bij 2 verschillende soorten die met elkaar paren kan dat wel?

Wanneer en hoe kunnen we zien dat de eitjes bevrucht zijn? Is het erg dat ze er niet steeds op zitten? Het mannetje zorgt erg goed voor het nest door voer te brengen en snippers neer te leggen.

Alvast bedankt voor jullie antwoorden!

Groetjes Michel


 
Geplaatst : 27 april 2008 10:28
Rinco
(@Rinco)
Berichten: 39
Aanwezig lid
 

Acht maanden oud is wel erg jong voor een aga om voor de kweek in te zetten. Ze zijn rond de 9e maand pas geslachtrijp en het is ook aan te bevelen om ze vanaf een jaar pas in te zetten voor de kweek. Ik denk dat het wel kan om met deze 2 soorten te kweken alleen ik als kweker vindt dat niet aan te raden omdat je dan allemaal bastaarden op de markt krijgt. Ik denk zelf dat de eieren onbevrucht zijn. Dit omdat het nog jonge vogels zijn.

Je kunt heel gemakkelijk aan een ei zien of het bevrucht is. Je pakt een schouwlamp of een klein zaklampje en daarmee schijn je door het ei. Je ziet bij een bevrucht ei heel duidelijk rode aders lopen. ( na zo'n 8 - 10 dagen) Later wordt het ei helemaal rood en zie je duidelijk een embrio gevormd worden.

En over het niet opzitten: Ze gaan bij het 3e ei pas broeden dus vandaar..

Veel suc6 ermee.. ik raad u wel aan als u wilt kweken om bijvoorbeeld een koppel fischeri's te nemen of een koppel collies.. dat kweekt ook wat makkelijker..


Met vriendelijke groet,

Rinco

Weblog: http://www.everyoneweb.com/vogelkwekerrinco

 
Geplaatst : 28 april 2008 11:30
(@windwaker)
Berichten: 3
Actief lid
Topic starter
 

Hoi Rinco,

Erg bedankt voor je info!! Ik heb terug zitten rekenen en ze zijn wel 8 maanden oud en toen we ze kochten waren ze beide 4 weken oud.

Een paar weken terug zaten ze ook in 1x boven op elkaar metde vleugels gespreid. We dachten eerst dat ze ruzie aan het maken waren maar dit is daarna ook vaker voorgekomen.

Het is ook niet omze bedoeling om er mee te kweken we hadden het mis met de geslachtsbepaling ik dacht dat ik 2 mannetjes had. Mijn fischeri is nu ook een kop kleiner dan de rosecollie.

Nu heeft ie 2 eitjes en ik denk dat er nog een derde komt.

Groetjes Michel


 
Geplaatst : 28 april 2008 19:11
Rinco
(@Rinco)
Berichten: 39
Aanwezig lid
 

Nou als ze al treden met elkaar dan heb je denk ik wel kans op jongen.. Een collie is natuurlijk altijd groter als een fischeri.. is de collie de man of de pop?


Met vriendelijke groet,

Rinco

Weblog: http://www.everyoneweb.com/vogelkwekerrinco

 
Geplaatst : 29 april 2008 09:21
(@spunky28)
Berichten: 0
New lid Gast
 

hallo ik denk ook een koppel te hebben maar ben dat niet 100 %
zeker ze geven wel kusjes aan mekaar maar ik heb ze niet zien op mekaar zitten en ik sinds vandaag een nestkastje gekocht het zit er nu sinds vandaag in maar ze hebben er nog niet echt naar gekeken denk ik
als ik eens een foto van de kooi en de vogeltjes zelf moet ze dan wel ergens kunnen plaatsen groeje


 
Geplaatst : 17 mei 2008 20:21
Deel:

Scroll naar boven