Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Toch aan het twijfelen

2 Berichten
2 Gebruikers
0 Reactions
1,057 Bekeken
Cobus
(@Cobus)
Berichten: 169
Waardevol lid
Topic starter
 

Eigenlijk stond mijn besluit vast. Cobus zou niet gekortwiekt worden. Er zijn al vele postings over geplaatst en ik heb er veel over gelezen, en dacht dat het niet kortwieken het beste was voor Cobus.
Maar, na het bezoek aan de dierenarts, ben ik er toch over na gaan denken om Cobus te laten kortwieken...

Ik moest op jaarlijkse controle met mijn twee katten en had een extra consult aangevraagd bij de dierenarts die gespecialiseerd is binnen de praktijk in de behandeling van papegaaien. Cobus' vorige baasjes hebben begin 2012 een gezondheidsverklaring op laten maken. Cobus is toen echter alleen getest op PBFD. Cobus is volgens mij helemaal in orde, hoor. Zijn poep ziet er goed uit, zijn veren gaan wat meer glanzen nu hij helemaal over is op pellets, hij fluit, praat en danst volop. Maar ik wil gewoon het beste voor hem en eventuele problemen het liefst vóór zijn.
Op 22 juni heb ik een consult in laten plannen voor Cobus. Een algehele check-up (jaarlijkse controle), extra bloedonderzoek, nageltjes knippen en misschien dan toch kortwieken.

Wel een dilemma, dat kortwieken!? Ik zag hoe Cobus vandaag genoot toen ik hem met zijn villa in de zon reed. Ik zou hem zo graag ook buiten de kooi laten genieten van het mooie weer... Maar dan zal ik hem toch moeten laten kortwieken.
Mijn andere punt is dat hij nu lekker door de kamer kan vliegen. De kamer is behoorlijk van lengte (9.50m) dus dan kan hij lekker zijn vleugels even uitslaan. Dat zal dan niet meer gaan. En... zullen er geen ongelukken gebeuren als hij denkt dat hij kan vliegen, maar direct naar de grond zal 'vallen' ???

Graag hoor ik jullie meningen! Jullie adviezen hebben mij al menigmaal uit de brand geholpen!? Ben blij dat er zo'n betrokken forum als het papegaaienformum bestaat!

Groetjes :hallo:,
Suus


Groetjes,
Suus

:grijze-roodstaart-pCobus & Daisy:grijze-roodstaart:

 
Geplaatst : 27 mei 2013 20:10
ellen68
(@ellen68)
Berichten: 756
Eervol lid
 

Mijn valkjes waren ook gewend te vliegen maar heb ze laten kortwieken.
Na al die jaren konden ze niet meer vliegen maar hebben dit binnen 1 dag opgelost door meer te lopen en te klimmen.Alle twee zijn ze 1 keer naar beneden "gevallen" omdat ze niet in de gaten hadden dat ze niet konden vliegen.
Zorg dat Cobus de eerste keer goed kan landen nadat hij gekort wiekt is en er is niets aan de hand, hij krijgt veek meer vrijheid en jij minder schrik.( dat er toch een deur open staat waar hij door weg kan.)


:valkparkiet: Minni :valkparkiet-grijs:Micky :dwergara-arasevera: Kimo

 
Geplaatst : 1 juni 2013 18:50
Deel:

Scroll naar boven