Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

bonte boer en gedrag in zijn kooi ?

3 Berichten
3 Gebruikers
0 Reactions
2,205 Bekeken
(@Bieke)
Berichten: 4
Actief lid
Topic starter
 

Hallo,

Ik heb nog een extra vraagje over dat pellets of zaadjes opgeven van mijn bonte boertje. Ik weet dat hij dit ook doet uit 'verliefdheid', maar Tuur, mijn bonte boer doet het ook in zijn kooi wanneer ik in mijn zetel zit en ik geen aandacht aan hem schenk. Hij geeft op tegen zijn tralies of in zijn drink- en eetbak. Op het moment dat hij buiten is doet hij het niet en stopt hij.
Hoe zou dit komen ? Hij is heel levendig en is al onderzocht door de Dierenarts, maar deze geeft eigenlijk geen antwoord op mijn vraag.
Weet iemand hier meer over of herkent iemand dit gedrag bij zijn eigen vogel ? Is dit normaal of misschien gewoon een slechte gewoonte ?
Bedankt !


 
Geplaatst : 13 december 2009 21:01
arasevera
(@arasevera)
Berichten: 2383
Edel lid
 

Lastige vraag,
Dit zou kunnen duiden op een zieke vogel of op een `verliefde` vogel.
Ik weet niet in welke mate hij dit doet ?


:groenvleugel-ara: Chester en Samba
:dwergara-arasevera: Yoda en Navy

 
Geplaatst : 14 december 2009 11:36
miriam
(@miriam)
Berichten: 681
Eervol lid
 

Mijn grasparkiet (mannetje) deed dit destijds ook - hij gaf eten op aan zijn zitstok en speeltjes in zijn kooi. Als jij er zeker van bent dat het eten opgeven uit ''verliefdheid'' is dan wel om een denkbeeldige partner te voeden, en niet door mogelijke ziekte komt, dan zou ik me hier niet ongerust over maken. Mijn parkiet at ook (deels) het opgegeven voedsel weer op.


Je kunt niet diep in de ogen van een dier kijken zonder de diepte, complexiteit en gevoelens te zien die de mens als enige claimt te hebben.

Miriam 🙂 & Nico [SIGPIC][/SIGPIC]

 
Geplaatst : 14 december 2009 21:14
Deel:

Scroll naar boven