Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Vorig jaar heb ik een agapornisje gekregen van een vriendin van mij, haar koppel had kleintjes. Dit jaar heb ik een tweede gekregen, een kleintje van dezelfde moeder maar een andere vader. Nu heb ik ze ondertussen al zien paren en liggen er eitjes in hun nest. Mag ik ze laten uitbroeden? Het gaat immers over een halfbroer en halfzus. Kan dit kwaad?
niemand dat me kan helpen?
Je vraagt naar de bekende weg.
Iedereen weet dat inteelt tot problemen gaat leiden.
Zeker bij een tamelijk verzwakte soort als agapornissen(door inteelt en mutatiekweek) is dit niet aan te bevelen, kortom wees verstandig en schud/kook de eitjes.
Soms wordt lijnenteelt gedaan om bijzondere mutaties te kweken , maar dit komt nooit te goede aan de algehele gezondheid van de soort,
mvg Frank
Eénmalig kan dit geen kwaad maar ik zou bij volgende nesten de eitjes vervangen door nepeitjes. Ook kun je gn eigen jongen aanhouden omdat je genetisch materiaal te dicht gaan komen met alle gevolgen van dien.
Grtjs
