Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Hallo allemaal,
als alleen aga-liefhebber en niet-kweker vond ik het niet van belang om te weten wat het geslact van mijn 2 aga's is.
Nu is Coco naar mijn idee een nest aan het bouwen in een schoenendoos die ik onderin de kooi heb staan als podest voor de java klimboom.
Coco neemt takjes en strikjes mee onder (haar?) vleugels en brengt bijna de hele dag erin door. Ook papier wordt gesloopt en mee naar binnen genomen.
Ik heb de 2 nooit zien paren, maar werk overdag en ik vraag me af; doen ze dit alleen als er eieren gelegd (en bevrucht) kunnen worden of bouwen vrouwtjes ook zonder mannetje en nest en leggen misschien wel lege eieren?
Heb nog geen eitjes gezien, maar vraag het me even af.
Weet iemand een antwoord hierop?
Rommy, Jumpy & Charlie en Katie
het kan allebei
een pop maakt ook nest en legt eieren ook al is er geen man dus lege eieren
je kan wel als er eitjes liggen na 10 dagen een eitje met een zaklamp schijnen en zie je rode bloedvaatjes dan is het bevrucht
eveline;) croky:blauwgele-ara:
Toen het bij mij hier begon, lag er plots ineens een eitje op de bodem, ik had niks van nestmateriaal of blok in de kooi hangen.
Een paar dagen later lag er weer 1, toen heb ik er een nestblok ingehangen, ook beetje uit nieuwsgierigheid wat het ging doen.
En ja toen werd er echt een nest gebouwd en kwamen er jongen.
Ik denk dat als er een nestblok of in dit geval een doos , dus gelegenheid om een nest te maken en ze doen dat, komen er ook wel eitjes.Dit kan nog wel even duren hoor, nadat het nest klaar is.
Maar als je echt denkt dat er een nest gebouwd word en je vind dit ok, dan kan dat niet in een doos blijven he, dat gaat niet goed. i.v.m hygiene en vocht. Dan zou ik een nestblok wat hoger hangen en kijken wat het doet.
Dit stymuleert het koppeltje ook hoor om te paren.
als het 2 poppen zijn wat ik niet hoop voor je want je weet het geslacht niet he van die 2 of wel.
dan kunnen er wel meer dan 8 eieren komen en dat is vrij wel zeker dat het 2 poppen zijn had ik ook 1keertje gehad .
veel s6 verder met je koppeltje he.
grtz aga
Nee je hoeft niet noodzakelijk kleintjes te krijgen.
mvg
Dank jullie wel voor de antwoorden - het is inmiddels duidelijk dat het een stel is gelukkig!
Rommy, Jumpy & Charlie en Katie
