Veertjes plukken si...
 
Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Veertjes plukken sinds het kortwieken.

8 Berichten
4 Gebruikers
0 Reactions
834 Bekeken
lisa221189
(@lisa221189)
Berichten: 7
Actief lid
Topic starter
 

Hallo allemaal,

Ik heb een agapornis fischeri van 10 maanden oud. Ik heb hem zelf nu 2 maanden. Ik heb hem 4 weken geleden kort laten wieken. Dit is al eerder bij hem gebeurd. Sinds het kortwieken is hij veel meer bezig met poetsen dan voorheen. Vooral het gedeelte dat geknipt is. Trekt ook regelmatig veertjes uit. Voornamelijk dons veertjes maar ook wat grotere. Ik zal een foto uploaden. Is dit normaal? Heeft iemand hier ervaring mee?

Hopelijk kan iemand mij helpen en vertellen wat ik hieraan kan doen.

Gr. Lisa


 
Geplaatst : 10 september 2012 18:08
Astrid74
(@Astrid74)
Berichten: 896
Eervol lid
 

Laat eens een foto zien van een geknipte vleugel; dus de vleugel uittrekken en dan een foto nemen. Het kan zijn dat de pennen te lang gelaten zijn en zijn gaan prikken in zijn zij.


:oranjekuif-kaketoe2Badut, Tommy, Nicky, Lemmy, Aspa, Keisha :kaketoe::blauwgele-ara:Max, Tica, Rheia, Loki:groenvleugel-ara:

 
Geplaatst : 10 september 2012 18:30
(@Lejah)
Berichten: 1540
Beroemd lid
 

Astrid bedoelt de vleugel spreiden, strekken, dus niet echt uittrekken he. :p0:

Maar ik dacht aan precies hetzelfde. Of te kort of te lang gewiekt idd.


 
Geplaatst : 10 september 2012 19:19
lisa221189
(@lisa221189)
Berichten: 7
Actief lid
Topic starter
 

Bedankt voor de snelle reacties! Ik zal morgen een foto uploaden van de uitgestrekte vleugel. Hoor dan graag wat jullie denken.
Groetjes


 
Geplaatst : 10 september 2012 20:07
Astrid74
(@Astrid74)
Berichten: 896
Eervol lid
 

Lejah;332553 wrote: Astrid bedoelt de vleugel spreiden, strekken, dus niet echt uittrekken he. :p0:

Dusssssssssssssssssssssssss!!! :p


:oranjekuif-kaketoe2Badut, Tommy, Nicky, Lemmy, Aspa, Keisha :kaketoe::blauwgele-ara:Max, Tica, Rheia, Loki:groenvleugel-ara:

 
Geplaatst : 10 september 2012 20:56
lisa221189
(@lisa221189)
Berichten: 7
Actief lid
Topic starter
 

Maak je maar niet druk. Ik zal z'n veren er niet uittrekken hoor!:p


 
Geplaatst : 10 september 2012 22:52
Astrid74
(@Astrid74)
Berichten: 896
Eervol lid
 

Waar is de foto?


:oranjekuif-kaketoe2Badut, Tommy, Nicky, Lemmy, Aspa, Keisha :kaketoe::blauwgele-ara:Max, Tica, Rheia, Loki:groenvleugel-ara:

 
Geplaatst : 13 september 2012 09:12
Joseetje
(@Joseetje)
Berichten: 541
Prominent lid
 

Weet je zeker dat hij ze uittrekt? Geplukte veertjes zien er meestal "verknipt" of in ieder geval beschadigt uit, het veertje op de foto is nog keurig heel. Zit hij niet gewoon te poetsen waarbij af en toe een veer uitvalt? Bij mijn vogels zijn er ook periodes dat ze wat meer verliezen door de rui.

Grote kans dat hij meer poetst door zijn idee dat er iets mist of omdat veel vogels nog in de rui zijn maar of het plukken is betwijfel ik echt als ik deze foto zie en je verhaal hoor. Het kan ook gewoon toeval zijn...


:blauwgele-ara: Nikki
:dwergara-arasevera2 Fleur

Zazu & Zoë (forpusjes)

 
Geplaatst : 14 september 2012 08:16
Deel:

Scroll naar boven