nesthok is nachthok...
 
Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

nesthok is nachthok, schuilplek

6 Berichten
3 Gebruikers
0 Reactions
2,140 Bekeken
(@hobbyknor)
Berichten: 4
Actief lid
Topic starter
 

Ik heb sinds 2 weken 2 blauwe zwartkopagapornissen in huis, ze zijn al 2 jaar oud. Van de vorige eigenaar krijg ik weinig antwoorden, niet meer alsdat ze altijd aan het nestje bouwen zijn. 1 keer een eitje gehad maar dat was niets geworden. Ze stonden op een plekje waar iedereen altijd langsliep en omdat de familie vaak naar het buitenland ging, gingen ze ook mee (gewoon in de kooi) naar bijv. Oostenrijk e.d. Het stelletje is heel erg gestresst, zo komen alleen om te eten uit hun nesthok wat ze dus ook als schuilplek gebruiken.... Ik heb vorige week het nesthok van de kooi gehaald om ze aan ons te laten wennen, het zijn vrolijke dieren, maar heel erg schrikkerig. 's Nachts deed ik een doek over de kooi, maar omdat ze 's avonds zo zoekende waren dacht ik alleen 's avonds de nestkooi op te hangen zodat ze daar in konden slapen.... Dat duurde even voor ze erin gingen omdat ik het hokje helemaal goed schoongemaakt had.... brr was heel vies. Maar ineens gingen ze er toch in en zijn ze het nu gelijk weer aan het inrichten als nestje en zitten daar de meeste tijd, ook wel vrolijk aan het tjilpen. Het mannetje is het meest schuw, als ik maar opsta van de bank dan zit hij alweer in het hok. Nu is mijn vraag dus vooral of ik het nesthok mag verwijderen of moet ik ze met rust laten en gewoon hun gang laten gaan?
Ik hoop zo dat jullie mij kunnen helpen!!!
Groetjes, Simone
Boppie en Beppie:personata::personata::hallo:


 
Geplaatst : 13 februari 2011 12:25
Miss Purpel
(@Miss Purpel)
Berichten: 396
Betrouwbaar lid
 

Ik raad je aan om het te verwijderen en iets anders te geven. Misschien iets dat hen een stukje veiligheidsgevoel geeft maar dat je toch een soort contact met hen hebt als ze erin zitten. Surf hier maar eens rond er zijn vele foto's met afbeeldingen van leuke dingen die kunnen dienen. Als er terug een eitje komt is er tijd zat om het nestblok terug te gebruiken. Al is dit 'volgens mij' niet nodig als ze zich in het nieuwe huisje goed voelen. Heb je de kooi ook al eens volledig nieuw ingericht? zou dit ook doen geeft hen de mogelijkheid om opnieuw op ontdekking te gaan.

Praat veel tegen de diertjes!

succes


leerde hier reeds veel, sta open voor elke reactie, wil blijven leren!

 
Geplaatst : 13 februari 2011 14:23
dijkkamp
(@dijkkamp)
Berichten: 3459
Lid Moderator
 

hallo,

Toen ik nog kweekte met de agaporniden viel mij vaak zo niet altijd op dat zodra de nestblokken er in hingen de vogels niet meer zichtbaar waren, dus altijd in het blok zaten als ik op de vogelkamer kwam.

Als je niet wilt kweken zou ik ook geen nestblok erin hangen om 2 redenen;
Reden 1 ze verblijven grootste gedeelte van de dag er dan in.
Reden 2 je stimuleert op deze manier het broed gedrag.

Vraag wat wil je met de vogels, tam maken of kweken?


ik weet niet alles maar doe mijn best

 
Geplaatst : 13 februari 2011 15:22
(@hobbyknor)
Berichten: 4
Actief lid
Topic starter
 

Bedankt

Bedankt Miss Purpel en beheerder Dijkkamp,
nee ik wil niet fokken met ze. Het zou fijn zijn als ze minder angstig worden en wat tammer, maar ik wil ook niet dat ze ongelukkig worden. Hun leven lijkt toch nog toe grotendeels bestaan te hebben uit nestjes bouwen lijkt het wel 🙁 Die vorige eigenaars deden verder niets met ze. Ik heb de inhoud van de kooi vernieuwd, beetje bij beetje en ook nieuwe wilgentakken erin gedaan. Ze vinden iedere verandering niks maar na een dag of 2 accepteren ze het wel.


 
Geplaatst : 13 februari 2011 17:21
(@hobbyknor)
Berichten: 4
Actief lid
Topic starter
 

foto kooi Beppie en Boppie, Simone

ik weet niet of het lukt met de foto van de kooi....


 
Geplaatst : 13 februari 2011 17:31
(@hobbyknor)
Berichten: 4
Actief lid
Topic starter
 

vervolg

Zoals ik hier las en ook op het forum gevonden heb ik nu een houten bakje boven in de kooi gehangen, een soort mini kratje wat open is. Ik hoop dat ze daar in gaan slapen :slapen:


 
Geplaatst : 13 februari 2011 20:13
Deel:

Scroll naar boven