Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Hallo,
zoals jullie kunnen zien ben ik nieuw hier.
ik heb eergisteren 3 agapornissen gekocht Agapornis Roseicollis
het zijn 2 mannetjes en een popje.
is het verstandig om er een popje bij te kopen?
of gaat dat niet goed. ze zitten wel allemaal in 1 grote kooi.
hieronder een paar fototjes van mn vogeltjes:)


ps, ik zal me ook even voorstellen in het voorstel topic
Gefeliciteerd!
Doe nooit 2 popjes in dezelfde kooi of in die kamnervoliere!
Twee popjes wordt bijna altijd vechten en kunnen vreselijke gevolgen hebben.
Het is het beste om maar 2 agaatjes (maar geen 2 popjes) per kooi te huisvesten. Ook bij oneven aantallen ontstaan er regelmatig schermutselingen die in gevechten kunnen uitmonden.
bedankt voor je snelle reactie,
aangezien ik er 3 heb wat zou ik nu het beste kunnen doen?
zo ik heb nu een tussenwandje geplaatst voor nood.
ze hadden nog geen dikke ruzie maar je merkte wel dat de ene man het vrouwtje probeerde te jatten van de andere.
dit resulteerde vaak in wat pikken op elkaar en achter elkaar aanvangen.
om er zeker van te zijn dat ze elkaar geen pijn doen, voor nood de kooi maar even in 2 delen gesplitst.
ik kan morgen eventueel nog een ferplast duetto kopen. misschien dat dit een permanente oplossing is.
dan kan ik ook weer een vrouwtje kopen voor het single mannetje.
ze zitten dan immers gescheiden.
wat denken jullie ervan?
Dat lijkt me idd een betere oplossing.
Goed dat je er zo goed over na denkt!
tuurlijk. ik heb ervoor gekoze om ze te nemen. en dan zal ik er ook goed voor zorgen. ben erg gek met dieren en probeer altijd het beste te doen. soms is een beetje hulp met kennis natuurlijk welkom 🙂
zoals hier:)
Zo de scheiding die de kooi in 2en moest delen heeft gefaald. ik heb er dus een tafel kooi van ferplast bij gekocht. het single mannetje heb ik hier in gedaan. hij staat nu naast mijn stoel op tafel zodat ie alles kan overzien en lekker dichtbij zit. als ik thuis ben mag hij lekker in de kamer vliegen. dit vind ie leuk:) ik ben nog aan het denken om er nog een grote kooi bij te kopen en dan een popje voor hem erbij te nemen. aangezien ik dan toch een tafel kooi heb kunnen ze dan eerst even aan elkaar wennen zonder meteen bij elkaar in te zitten.
is dit een goed idee?
Bij een nieuwew erbij is wennen buiten de kooi beter idd.
Ga je ze ook tam maken?
(ik heb nu kuikentjes die tam worden, dus...? ;))
ja dat is wel de bedoeling. ik weet dat het makkelijker is om dan 1 aga alleen te houden en die tam te maken. maar ik vind het leuker voor hem zelf als hij ook een vrouwtje heeft.
daarom misschien handig om een popje uit te zoeken die al tam is?
ik moet uiteraard wel hetzelfde soort erbij zoeken. de andere 2 zijn roseicollis. maar is dutchy (die wit gele dat op de foto) dat ook? ( als het goed is wel ) bij deze vind ik het nog lastig de kleur te herkennen.
Ja je hebt 3 collies.
Tuurlijk heb je een voorsprong als je een al tam agaatje erbij neemt. kan je nu oefenen met die je al hebt en kan straks een tam agaatje het goede voorbeeld geven.
is deze kooi goed genoeg voor permanente bewoning van 2 koppeltjes?

ze staan niet in een gang pad waar mensen langs lopen.
- -67cm breed
- -56cm diep
- -160cm hoog
Ja hoor, dat kan.
Lekker veel speelgoedjes in doen.
mooi dan ga ik die morgen meteen bestellen. speeltjes heb ik gelukkig al. dan rest mij alleen nog een popje te zoeken die het met dutcy gezellig kan hebben:)
