Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Gaat de hond wennen aan ons nieuwe vogeltje?

19 Berichten
8 Gebruikers
0 Reactions
5,844 Bekeken
(@Polle)
Berichten: 6
Actief lid
Topic starter
 

Wij hebben een kruising jachthondje van ruim 4 jaar en sinds kort hebben wij er een agapornis bij. ONze hond ligt de hele dag te loeren op het kooitje.
Herkent iemand dit en gaat het over?


 
Geplaatst : 22 maart 2011 21:51
shivas
(@shivas)
Berichten: 1374
Beroemd lid
 

ja dat herken ik, mijn hond deed dat ook bij mijn beesten, vogels en konijnen,cavia's
gaat wel over, maar een hond is een hond, die van mij is niet te vertrouwen om alleen te zijn bij bijv. vogels, het gaat 3 keer goed en de 4 de keer is het hap.
jachthonden zullen het zelfs nog iets sneller doen,die komen dan misschien trots aanlopen met je agaatje in de bek!

ik laat mijn hond nooit alleen met loslopende/vliegende dieren, maar dat kijken en fixeren naar de nieuwkomers gaat er wel af.


 
Geplaatst : 23 maart 2011 10:38
(@Polle)
Berichten: 6
Actief lid
Topic starter
 

shivas;300431 wrote: ja dat herken ik, mijn hond deed dat ook bij mijn beesten, vogels en konijnen,cavia's
gaat wel over, maar een hond is een hond, die van mij is niet te vertrouwen om alleen te zijn bij bijv. vogels, het gaat 3 keer goed en de 4 de keer is het hap.
jachthonden zullen het zelfs nog iets sneller doen,die komen dan misschien trots aanlopen met je agaatje in de bek!

ik laat mijn hond nooit alleen met loslopende/vliegende dieren, maar dat kijken en fixeren naar de nieuwkomers gaat er wel af.

Wat fijn om te horen! Ik weet ook zeker dat zij haar kans altijd schoon zal zien, maar het feit dat het fixeren afneemt en dat ze niet meer bij iedere piep opspringt is fijn. Gelukkig is het vogeltje opgevoed met 4 honden in huis, dus die ene druktemaker van ons kan ie dan wel hebben, denk ik.


 
Geplaatst : 23 maart 2011 21:25
(@kaatjuh87)
Berichten: 250
Betrouwbaar lid
 

Dat zal ook aan jezelf liggen..

Als de hond gaat fixeren even uit dat moment halen door even aan te raken..
wijzelf werken niet met onze stem maar met lichamelijk contact..
Als bij ons de honden bijv. fixeren op iets is het even met de hand contact maken (niet slaan!) zodat de hond uit dat moment gehaald word..

Fixeren niet toestaan maar een jachthond is natuurlijk moeilijk...


 
Geplaatst : 24 maart 2011 11:09
(@Polle)
Berichten: 6
Actief lid
Topic starter
 

Ik krijg van hondenmensen toch wel de reactie dat ik het vogeltje weg moet doen, omdat de hond er nooit aan zal wennen. Ik zal het vogeltje nooit loslaten met de hond erbij, maar ik word er wel zenuwachtig van als het fixeren van de hond niet over zal gaan.
Wat denken jullie?
Hoeveel tijd heeft de hond nodig om niet meer te reageren op vogel IN de kooi?


 
Geplaatst : 24 maart 2011 13:48
(@kaatjuh87)
Berichten: 250
Betrouwbaar lid
 

Ik heb 2 honden en ik vind het onzin dat je dan de vogel weg moet doen..

Je zal zelf aan de slag moeten met de hond.. en hem leren dat de vogel erbij hoort..
Verder er niet uitlaten waar de hond bijis..

Maar zelf er niet zenuwachtig van worden..maar ermee aan de slag gaan!
Lekker trainen!


 
Geplaatst : 24 maart 2011 13:52
(@Polle)
Berichten: 6
Actief lid
Topic starter
 

Het moeilijke is dat de hond meestal fantastisch luistert, maar die vogel kan ze niet loslaten. Alleen in de avond als wij ook neerploffen op de bank, geeft ze zich over.
Heb jij ook jachthonden?


 
Geplaatst : 24 maart 2011 13:58
(@kaatjuh87)
Berichten: 250
Betrouwbaar lid
 

ik heb een Cavelier King charles Spaniel dus een Spaniel =Jachthond..
Mn andere hond heeft geen jachtinstinct..= een Mops haha

Maar ik denk dat als jij met je hond aan de slag gaat dat je het er wel uit kan krijgen..
Kijk jachtinstinct mag.. maar niet binnenshuis..

voor mij part Corigeer je hem iedere keer als hij fixeerd.. of wil gaan fixeren..

Boomer van mij (spaniel) keek er nooit naar om.. behalve vliegende vogels.. daar hapt hij naar... maar bij mijbinnen is alles gewiekt...hij heeft 1 keer gehapt.. en heeft toen flink op zn kop gehad.. daarna keek hij er nooit meer naar.. de vogels lopen zelfs over hem heen.. (de aga dan de amazone niet hoor haha)

maar ookal krijg je dat fixeren eruit zal ik je hond en de vogel nooit samen laten..

Maar ik zou het zeker gaan proberen is zonde om de vogel weer weg te doen toch>?

Maar hoe hoog staat je kooi? kan de hond erbij..?
anders zou ik het ook eens wat hoger zetten..

Succes en als het niet lukt hoor ik het wel!
Groetjes!


 
Geplaatst : 24 maart 2011 14:04
(@Polle)
Berichten: 6
Actief lid
Topic starter
 

Ja, op haar achterpoten staand kan ze erbij.
Dat fixeren is hysterisch hoor! Ik heb het er buiten naar andere honden uitgekregen met fisher discs, maar binnen reageert ze niet op fisher discs. Dat is jammer!


 
Geplaatst : 24 maart 2011 14:26
shivas
(@shivas)
Berichten: 1374
Beroemd lid
 

ik zou ook heel rustig afwachten en het de tijd geven, en inderdaad de kooi eventueel verplaatsen zodat het moeilijker word.
ik heb hier een kruising met een vechthond, ook niet ideaal, maar ook zij reageert haast niet meer op de vogels, heel soms valt ze uit, maar er zit gelukkig tralies tussen, de vogels reageren helemaal niet op de hond, die zijn er aan gewend.
maar juist door het uitvallen wat mijn hond af en toe doet weet ik dat het nooit veilig is als de andere beesten los zijn. ik maak me er niet druk over, corrigeer mijn hond wel op dat moment.
je kan inderdaad het fixeren proberen te doorbreken.
maar verder is het tijd geven, en de moed niet opgeven zo snel


 
Geplaatst : 24 maart 2011 16:51
Miss Purpel
(@Miss Purpel)
Berichten: 396
Betrouwbaar lid
 

ik heb ook twee hondjes een Maltezer en een Yorkje de tweede kijkt er niet zo zeer meer naar om maar de Maltezer blijft op vinkenslag. Ik laat hen er dan ook nooit alleen bij. Maar ik probeer hen wel te betrekken zodat ze geen reden hebben om jaloers te zijn.

Dit gaat echt goed, maar zoals anderen reeds aangaven laat je vogel nooit binnen bereik met je hond alleen.


leerde hier reeds veel, sta open voor elke reactie, wil blijven leren!

 
Geplaatst : 24 maart 2011 21:07
Koe
 Koe
(@Koe)
Berichten: 8
Actief lid
 

Dag!

Mijn hondje was eerst heel jaloers, omdat het kleine blauwe dingetje, van 5 weken oud toen, heel vaak bij me zat..
Hij probeerde wel eens te happen, maar werd toen goed gestraft (Hij haat in de gang zitten).
Maar na een tijdje is hij heel lief geworden, en toont hij alleen maar nieuwsgierigheid en speelsheid, en lopen ze wel eens samen over de grond.

Maar wanneer Koe in zijn zelf gemaakte holletje zit moet ik oppassen, want als de hond dan voorbij loopt hangt Koe in zijn neus.Dan word de hond wel een beetje boos.

Dus met een beetje geduld moet het wel goed komen denk ik


 
Geplaatst : 24 maart 2011 21:45
(@kaatjuh87)
Berichten: 250
Betrouwbaar lid
 

naja Koe het probleem is de hond is niet Jaloers.. het jachtinstinct speelt op..

Maar Kooi omhoog zodat hij/zij de vogel niet meer kan zien..
En Straffen bij fixeren.. Zodraje ziet dat hij enigszins gaat fixeren EUH! en uit dat patroon halen..

en mag ik een hele vreemde vraag stellen?
Hoeveel beweging krijgt de hond?
klinkt gek misschien maar ook dit kan er mee te maken hebben..
Ik hoor het graag van je!


 
Geplaatst : 25 maart 2011 10:42
chantald
(@chantald)
Berichten: 741
Eervol lid
 

Hier hebben we ook een hond en vogels. Onze hond is een kruising van een westie en nog iets. haha. Ze hapt op alles wat voorbij vliegt en heeft zelfs eens een parkietje (die was ontsnapt) in de bek gehad. Gelukkig liep het goed af, maar ik laat de hond nooit alleen met de vogels. Als de vogels los zijn is de hond in de een andere kamer. In de kooi doet ze er niets mee gelukkig. Dat hebben we ook moeten afleren. Idd iedere keer het patroon doorbreken. Nu negeert de hond ze in de kooi.


Groetjes,
Chantal, Peach & Duuk:agapornis:

 
Geplaatst : 25 maart 2011 13:05
(@amy vh)
Berichten: 4
Actief lid
 

wij hebben een sharpei,....mijn vogel is de baas! hij gaat op de hond zitten,...als de hond dit niet wil vliegt hij op en komt even terug om d'r te pikken,....daarna staat de hond het maar weer toe,....ook omdat mijn hond van mij niet achter de vogel aan mag,...


 
Geplaatst : 26 maart 2011 16:23
Pagina 1 / 2
Deel:

Scroll naar boven