Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Dood aan spelen?

26 Berichten
7 Gebruikers
0 Reactions
3,523 Bekeken
(@Tawascha)
Berichten: 113
Waardevol lid
Topic starter
 

Hallo mensen!
Ik had even een vraagje..
Ik heb sinds gister mijn Aga..
Heb gister ook alles aangeschaf qua eten etc.
Hij/zij is nu ongeveer 4/5 weekjes oud.
Maar waar het mij nu om gaat...
In de dierenwinkel hebben ze mij verteld dat ik het vogeltje vooral in de kooi moet laten zitten. Alleen voeren en eventjes vasthouden en dan weer in de kooi. Volgens de man is de kans groot dat ze doodgaan als ik er teveel mee speel. Klopt dit??
Ik hoop een beetje snel op reactie, want als hij/zij hier dood aan gaat dan moet ik er een beetje om passen. Voor mijn gevoel wil hij/zij er juist graag uit..
Groetjess!


 
Geplaatst : 22 juni 2010 17:37
joland
(@joland)
Berichten: 69
Vertrouwd lid
 

da is onzin!! je moet ze alleen de eerste paar dagen beetje met rust laten zodat ze kunnen wennen aan de mense en de nieuwe omgeving. dus niks dwingen. door ze uit hun kooi te pakken terwijl ze da zelf niet willen want da kan stres geven waaraan ze dood gaan

groeten eric


 
Geplaatst : 22 juni 2010 18:46
(@Tawascha)
Berichten: 113
Waardevol lid
Topic starter
 

Dankjewel! Ik vond het ook al zo raar eigenlijk.
Nee ik pak hem er niet uit als die dat niet wil.. Alleen hij klimt uit zichzelf gewoon op mijn hand.. Dus dan leek het mij niet zo erg..
Groetjes..


 
Geplaatst : 22 juni 2010 18:50
joland
(@joland)
Berichten: 69
Vertrouwd lid
 

nee maar wel een beetje rekening mee houden dat je hem niet te lang uit de kooi houd want hij moet wel kunnen eten en drinken. omdat hij dus nog zo jong is. hoop dat verder alles goed gaat en gezellig is

groetjes


 
Geplaatst : 22 juni 2010 18:53
(@Tawascha)
Berichten: 113
Waardevol lid
Topic starter
 

Nou ik moet hem nog wel pap voeren enzo. Dus eten krijgt die nu nog buiten de kooi. Ik heb er trosgierst in hangen en daar zit die ook al aan te knagen. Ik heb ook een waterbakje er hangen.. En we zorgen wel gewoon dat die wel rust heeft en dat die even kan wennen..
Verder gaat alles prima en ik ben er echt super blij mee! Hij is al lekker levendig, klimt rond in de kooi en begint al lekker geluidjes te maken enzo.. Dus gezellig is het zeker!
Bedankt voor het advies!


 
Geplaatst : 22 juni 2010 18:55
xROCKO
(@xROCKO)
Berichten: 13
Aanwezig lid
 

Rocko moet ook nog met de hand worden gevoedt, maar hy is vaker uit zijn kooi dan in zyn kooi!:) en dat bevalt hem goed. maar zodra hy moe word zet ik hem terug in zijn kooi zodat hy kan slapen, en als hy weer wakker is en ik roep hem, en hy komt naar het deurtje gelopen, weet ik dat hy eruit wilt en dan laat ik hem weer lekker bij me op de schouder of op de bank lopen 🙂


 
Geplaatst : 9 juli 2010 16:34
(@Feline)
Berichten: 49
Aanwezig lid
 

kortwieken agapornis

hee,
ik wil mijn agapornis laten kortwieken,
ik vraag me alleen af waar het kan in de buurt van voorburg....
en vraag me af hoe snel je je agapornis weer opnieuw moet laten kortwieken...
alvast bedankt voor de antwoorden...
mvg,
Feline:grijze-roodstaart-p


 
Geplaatst : 17 augustus 2010 14:19
Wendy106
(@Wendy106)
Berichten: 154
Waardevol lid
 

Misschien bij de Vogelkelder in Den Haag? Zij hebben hun eigen papegaaien op javabomen wonen, dus die wieken ze zelf.
Ik weet het eigenlijk niet.

Niet alle dierenwinkels en ook niet alle "gewone" dierenartsen kunnen het op juiste manier


De agapornissen : Chippie en Luna & Nina en Bummie.

En Diesel, de Bonte Boer, te zien naast mijn naam.

 
Geplaatst : 17 augustus 2010 15:07
(@Feline)
Berichten: 49
Aanwezig lid
 

hartelijk dank voor het snelle reageren...
heb je zelf trouwens ook een vogel? en heb jij hem gekortwiekt?
heb je ook enig idee wat de kosten zijn?
mvg feline


 
Geplaatst : 17 augustus 2010 15:15
Wendy106
(@Wendy106)
Berichten: 154
Waardevol lid
 

Ik heb 4 agapornissen en 1 bonte boer. Die zijn allemaal gewiekt.

De agapornissen doe ik zelf wieken. Ik heb het 1 keer geleerd van iemand die zelf 18 agapornissen heeft. Nu hou ik het zelf bij.

De bonte boer is bij ons gekomen toen hij zelfstandig was, en ook al gewiekt. Bij hem is het wel wat lastiger, ik heb hem nog niet hoeven wieken. We hebben hem nog niet zolang.

Kosten weet ik niet, ik heb het gewoon van iemand geleerd als vriendendienst


De agapornissen : Chippie en Luna & Nina en Bummie.

En Diesel, de Bonte Boer, te zien naast mijn naam.

 
Geplaatst : 17 augustus 2010 16:05
(@Feline)
Berichten: 49
Aanwezig lid
 

hee,
kan iemand mij vertellen of het belangrijk is dat een agapornis kooi verticale tralies heeft, ik heb een kooi gezien met horizontale tralies van 70x60x40 en wil deze misschien aanschaffen maar indien het niet verstandig is om een hok met horizontale tralies te nemen voor een agapornis doe ik dat natuurlijk liever niet.
alvast bedankt
mvg
Feline


 
Geplaatst : 17 augustus 2010 17:26
(@Feline)
Berichten: 49
Aanwezig lid
 

hallo wendy106,
oh wat leuk! handig dat je zelf kunt wieken!
is het erg moeilijk om te leren?
om de hoeveel weken ofzo wiek jij je agapornissen?
bedankt voor de informatie
mvg Feline


 
Geplaatst : 17 augustus 2010 17:33
(@Feline)
Berichten: 49
Aanwezig lid
 

er is mij verteld dat het niet veel verschil maakt tussen horizon en verticale tralies... ik heb dus die gereserveerd van marktplaats en kan het voor 20 euro opkomen halen!
mvg Feline


 
Geplaatst : 17 augustus 2010 18:40
Wendy106
(@Wendy106)
Berichten: 154
Waardevol lid
 

Ik zou toch wel horizontale tralies advieseren. Ze houden van klimmen en dat gaat het beste met horizontale tralies.

Wieken is niet moeilijk, maar je moet het wel heel goed doen! Het kan ook heel erg verkeerd gaan. Je moet het wel echt eerst leren van iemand met ervaring en die het goed doet. Je moet de vogel leren vasthouden, de vleugel aannemen en uitstrekken zonder hem pijn te doen. en natuurlijk precies goed knippen! Niet te ver en niet in de dekveren.

Moeilijk te zeggen hoevaak. Ik kijk gewoon naar de vleugels. Je ziet vanzelf wanneer er een veer gegroeid is. Omdat als hij gewiekt is, een nieuwe veer er echt uitsteekt. Ik controleerd de vleugels regelmatig of zie het toevallig als ze bezig zijn en bijv hun vleugels strekken. Nu is het alleen maar bijhouden, van nul af aan wieken is wel een stuk moeilijker


De agapornissen : Chippie en Luna & Nina en Bummie.

En Diesel, de Bonte Boer, te zien naast mijn naam.

 
Geplaatst : 17 augustus 2010 21:35
shivas
(@shivas)
Berichten: 1374
Beroemd lid
 

Feline;288506 wrote: hee,
kan iemand mij vertellen of het belangrijk is dat een agapornis kooi verticale tralies heeft, ik heb een kooi gezien met horizontale tralies van 70x60x40 en wil deze misschien aanschaffen maar indien het niet verstandig is om een hok met horizontale tralies te nemen voor een agapornis doe ik dat natuurlijk liever niet.
alvast bedankt
mvg
Feline

je kan eigenlijk overal lezen, dat een aga een kooi met horinzontale tralies het fijnst vind.
ze kunnen dan lekker van boven naar beneden klauteren, of houden zich er aan vast.


 
Geplaatst : 18 augustus 2010 10:02
Pagina 1 / 2
Deel:

Scroll naar boven