Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Hallo,
Ik ben hier nieuw. Ik ben hier gekomen omdat ik informatie zoek over een grote papegaai als huisdier.
Ik ben 24 jaar en ik woon samen met mijn vriend.
We hebben nu ruim een jaar 4 agapornissen. 2 koppels.
Zij leven een 'modern' leven met pellets, een partner, een ruime kooi en zijn gekortwiekt zodat ze lekker door de hele huiskamer kunnen spelen.
We hebben een hele grote fout begaan toen we besloten om aan een agapornis te beginnen. We hebben 1 website doorgelezen van een kweker en zijn er zo naartoe gegaan om een jonkie te halen. Eentje van 4 weken moest het worden, zo werd ons gezegd door de kweker. Nog een paar voedingen pap en je had zo een tam vogeltje, werd ons naief en onervaren verteld.
Wij hadden ons beter moeten inlezen en een zelfstandige vogel moeten kopen.
Maar nee verkocht en verliefd op de kleine en ermee naar huis.
Lieve lieve Japie mocht maar 2 weken bij ons blijven. In die weken hebben we dag en nacht voor hem gezorgd, pap gegeven etc. Het ging slecht met hem en we deden het met al de goedheid uit ons hart, maar wellicht wel helemaal verkeerd.
Het arme kleintje is overleden in onze handen en we zijn er kapot van geweest.
Toen hebben we het goed gedaan en veel gelezen en geinformeerd over agapornissen.
Toen kochten we 2 jonge, maar inmiddels zelfstandige, agapornissen uit 1 nestje. Een huiskamernestje. Want ze mochten niet alleen zijn.
Dat ging wel allemaal goed. Op pellets overgezet en gewiekt enz.
De 2 bleken broertjes ze zijn.
Maar toen ging het weer kriebelen en hebben we nog 2 agapornissen aangeschaft. Bij een kleine hobbykweker.
2 zusjes uit een ander nest. En de jongens en de meisjes gekoppeld. Die zijn nu helemaal blij en verliefd.
Ze wonen in 2 kooien, 1 koppel per kooi. Ze zijn blij, gezond en heel tam.
Nu dan, vooral mijn partner maar ik ook een beetje zijn nu aan het nadenken over een grote gaai.
Beginnen aan een papegaai.
Maar het heeft geen haast hoor, we zijn nog aan het orienteren, lezen, informeren, nadenken etc etc.
Maar ik hoop dat jullie mij alvast een beetje willen helpen en informeren.
Misschien hebben wij wel ideeen die niet bestaan.
Ik neem dit heel serieus. Ik weet dat een papegaai heel oud kan worden, ons misschien kan overleven.
Het is serieuzer dan het nemen van een hond en net zo ingrijpend het op de wereld zetten van een kind (die wij nog niet hebben trouwens).
Ook mij aga's blijven bij mij tot hun dood. Ik geef ze het beste van het beste.
Daarom heeft het geen haast, zeker geen onverstandige keuzes maken.
We weten dus ook echt niet welke soort geschikt is.
Daarom een aantal punten, misschien zijn deze wel helemaal fout, maar daar kunnen jullie mij hopelijk mee helpen.
- de gaai moet een familielid worden. Niet eenkennig, een allemansvriend
- praten vind ik niet belangrijk, geluid wel iets meer. al weet ik dat dat erbij hoort.
- ik wil het dier kortwieken en overal bij betrekken. dus hij moet niet snel schrikken, lekker mee naar buiten kunnen, tegen verandering en evt. visite kunnen, in de auto mee etc.
- hij hoeft niet de hele tijd bij je te zitten, maar lief zijn en tam is wel belangrijk
- wij werken allebei fulltime. de aga's hebben hun partner. Maar er zal maar 1 gaai komen (vandaar ook de beslissing!!) zou hij zich in zijn eentje kunnen vermaken als wij weg zijn?
- moeten we een jong dier nemen of een adoptie gaai?
Misschien heb ik nog wel veel meer vragen, maar hier laar ik het nu even bij. Hopelijk kunnen jullie mij informeren??
alvast bedankt
sorry ik vind grijze roodstaarten niet zo leuk
De agapornissen : Chippie en Luna & Nina en Bummie.
En Diesel, de Bonte Boer, te zien naast mijn naam.
Hoii,
Welkom op het forum 🙂
heb geprobeerd om wat antwoorden op je vragen te geven :
- de gaai moet een familielid worden. Niet eenkennig, een allemansvriend
Dat ligt aan jou, laat hem met zoveel mogelijk mensen in contact komen, de liefde gaat door de maag dus als hij door heeft dat er bij iedereen wel wat te snoepen valt zal hij de mensen sneller accepteren.
- praten vind ik niet belangrijk, geluid wel iets meer. al weet ik dat dat erbij hoort.
Tja, wat vind jij echt te luid? Denk dat de kaketoe's en de ara's dan maar afvallen, iedere gaai maakt herrie, de ene in het schreeuwen en de ander weer in het fluiten, als je iets specifieker aangeeft in welke soort je intresse ligt is het beter oordelen.
- ik wil het dier kortwieken en overal bij betrekken. dus hij moet niet snel schrikken, lekker mee naar buiten kunnen, tegen verandering en evt. visite kunnen, in de auto mee etc.
Wieken is niet nodig om hem overal mee naar toe te kunnen nemen, leer je vogel van jongs af aan wennen aan een tuigje, dat geeft hem veel meer vrijheid, hij kan nog steeds naar buiten en binnen gewoon vliegen, dan is het niet meer of/of.
- hij hoeft niet de hele tijd bij je te zitten, maar lief zijn en tam is wel belangrijk
Tam worden ze niet van zichzelf, daar hebben ze jouw hulp echt wel bij nodig :p Je hebt soorten die heel erg op zichzelf kunnen zijn maar ook soorten die het liefst de hele dag in je nek hangen.. Dus als je zoals ik al zei een richting qua soort aangeeft is het makkelijker ;p
- wij werken allebei fulltime. de aga's hebben hun partner. Maar er zal maar 1 gaai komen (vandaar ook de beslissing!!) zou hij zich in zijn eentje kunnen vermaken als wij weg zijn?
Een papegaai is een gezelschapsdier, dus de nieuwe gaai heeft net zoveel recht op een maatje als de aga's, vind ik dan..
- moeten we een jong dier nemen of een adoptie gaai?
Dat moet je zelf beslissen, ga eens langs bij een kweker die zowel volwassen tamme vogels als jonge vogels heeft zitten, dan kan je zelf oordelen wat je het fijnst vind.
Hoop dat je er wat aan hebt,
Robin
Bedankt voor je reactie. Staat dit topic hier goed?
Ik weet niet zo goed waarom, maar iets in grijze roodstaarten trekt mij niet. Erbij zeggen dat ik geen grijze persoonlijk ken, maar dan echt op het uiterlijk afgaan. Het is iets persoonlijks, ik weet het niet.
Een kakatoo is geen dier wat ik in gedachten had. Ik heb erover gelezen dat ze geen huisdieren zijn. Plus dat onze overbuurman van mijn ouderlijk huis jaren een kakatoo had en die stond iedere zomer in zijn kooi buiten de hele buurt bij elkaar te gillen.
Ik heb gelezen over ara's. Die zijn dan wel gelijk het grootst. Ik vind ze wel ontzettend mooi.
Ook over dwergara's, die zijn met hun kleinere formaat iets handzamer denk ik dan. Ook super mooi.
Ook heb ik gelezen over edelpapegaaien. Zijn ook erg mooi.
Maar foto's en verhalen zeggen niets over een individu, daar ben ik mij van bewust.
En ik ken ook niet alle soorten, misschien dat iemand hier zegt van die en die soort. Soms ken je iets niet, maar blijkt het precies voor jou te zijn. Daarom ook dat mijn vragen zo algemeen zijn.
Maar ik maak er dus uit dat het vooral aan jezelf ligt en aan de opvoeding.
Maar er is niet echt te zeggen van deze soort pas totaal niet of deze wel meer in het plaatje?
Misschien jullie eigen ervaringen met jou soort?
Ik moet zeker eens langsgaan bij een kweker of papegaaieneigenaar om de dieren in levende leive mee te maken, dan zie je ook pas hoe groot/zwaar ze zijn en hoe de omgang is.
De agapornissen : Chippie en Luna & Nina en Bummie.
En Diesel, de Bonte Boer, te zien naast mijn naam.
Ik ken jou ook niet persoonlijk, dus dan kan ik toch ook geen raad geven over welke soort het gaat? Als je aangeeft wat je een vogel kan bieden komen we verder. 😮
Heej heej
Ik heb zowel ervaring met grote ara´s dwergara´s als edels (onze buren hebben een edelmannetje waar we wel eens op passen)
De dwergara´s en edels hebben een totaaaal verschillend karakter.
Mijn ervaring met de edel is (verbeter me gerust als ik het mis zie) dat het een rustige vogel is in zijn doen en laten. Hij vind het heerlijk om gewoon lekker bij je te zitten en mee te doen in het dagelijks leven, maar houd niet van aanhalen en kroelen. Ook in zijn kooi lijkt hij me rustiger als de dwergara´s.
Ik heb zelf een ara severa en een ara maracana. Ook weer 2 verschillende karakters. De maracana is een druk beesie die veel in de weer is. Lekker aan het slopen, door de kooi rennen, spelen enz. Ook kan ie wat woordjes spreken en ook een prima keel opzetten (maar dat kunnen alle gaaien)
De maracana is niet heel erg tam, omdat hij eigenlijk vanaf zijn ouders direct bij onze severa is gezet en we er niet heel erg veel mee bezig zijn geweest om dit te veranderen. Wel denk ik met zekerheid te zeggen dat het een allermans vriendje zou zijn geworden als dit anders was gelopen.
De severa is een wat rustiger vogel, mag graag bij me zitten en kroelen. Ook kent ze zeker haar drukke momenten en is ze lekker in de weer, de boel verkennen en slopen. Ze is wel enorm eenkennig wat denk ik groot en deels komt door haar verleden (3 operaties met 10 weken ivm foute handopfok) Alleen mensen die echt geen angst tonen kunnen wat met haar beginnen.
Ik ben echt gek met bijde dwergara´s en geen moment spijt gehad dat ik ze heb.
Groetjes en Suc6 met je keuze
Ik zou als tip wel willen meegeven om je agapornissen te laten testen op ziektes voor je een papegaai aanschaft.
:groenvleugel-ara: Chester en Samba
:dwergara-arasevera: Yoda en Navy
Owja nog even een xtra toevoeging
Je vroeg of je topic goed stond, staat er prima 🙂
en als je wilt mag je gerust eens komen kijken naar de vogels hier al heb ik geen idee waar werkendam ligt.
wij wonen in de buurd van zwolle
:groenvleugel-ara: Chester en Samba
:dwergara-arasevera: Yoda en Navy
Werkendam ligt bij Gorinchem langs de A-27. Niet echt in de buurt van Zwolle. Toch erg bedankt voor je bericht. Ik wil echt graag gaaien in real life zien, dan kan ik beter een keuze maken.
Ik heb inderdaad ook al gelezen over edels. Ik vindt het kleurverschil tussen de geslachten erg mooi. De pop vind ik erg mooi, maar poppen schijnen wel heksen te kunnen zijn?
Maar ja in hoeverre is dat, mijn lutino aga popje heeft ook grootheidswaanzin en blaast naar mij in de kooi. Daar raak ik niet echt van onder de indruk, maar zo'n grote edel-snavel! 😮
Maar edels zijn wel prachtig!
Wat ik al vertelde wil ik de gaai bij het gezin betrekken als een vriend of trouwe hond zeg maar.
In ieder geval niet eenkennig, dus zowel naar mij als naar mijn vriend lief zijn.
Maar ik zou het ook niet zo super vinden als ouders of neefje/nichtje aangevallen worden, dus als we dat kunnen leren dan een allemansvriendje.
Ik denk dat ik wel een moderne benadering heb. Mijn aga's eten pellets, biologische zaadmix, kookpotje en zijn gewiekt. Ze wonen in een ruime kooi.
Ik vertelde al dat wij allebei fulltime werken. Maar eenmaal thuis gaan de kooien open en mogen de aga's kiezen of ze los spelen of in/op de kooi blijven zitten. Ik noem het buitenspelen.
Als het mooi weer is komen ze in het reiskooitje op het balkon. Dan hou ik goed in de gaten of ze het niet te koud of juist te warm krijgen.
Met een grote gaai zou ik aan zo'n tuigje een ommetje maken en lekker overal naartoe meenemen wat/waar het toelaat.
We gaan dit jaar op vakantie met de camper van mijn schoonouders binnen nederland. Ook dan zou ik me voor kunnen stellen dat de gaai lekker meegaat.
Oh de aga's laten checken, dat zal dan een noodzakelijkheid moeten zijn, dat moet kunnen.
De agapornissen : Chippie en Luna & Nina en Bummie.
En Diesel, de Bonte Boer, te zien naast mijn naam.
Maar 2 mensen op dit hele forum die mij willen helpen? :confused:
Niet persoonlijk hoor.
Maar ik wil me juist goed inlezen voor deze beslissing. Want het is een hele impact op je leven.
De agapornissen : Chippie en Luna & Nina en Bummie.
En Diesel, de Bonte Boer, te zien naast mijn naam.
Een papegaai is erg sociaal zoals sommigen al zeiden, hou er rekening mee dat je na een tijdje een partner voor hem gaat willen (eentje van dezelfde grootte dus)
Van dat knippen en "modern" krijg ik stilaan grijs haar. Vogels vliegen, deal with it, er zijn genoeg niet vliegende huisdieren beschikbaar.
Je kan perfect met een niet geknipte gaai op stap gaan, wij doen het ook. check m'n youtube links maar, en lees het artikel onderaan ook eens.
qua geluidsniveau zijn ara's wel bovenaan de decibel meter, maar dat hangt echt van de opvoeding en het individu af hoe erg ze zijn. Sommige grijsjes zijn erger, als ze constant luid zijn. Kaketoes spannen echter wel de kroon, die zijn imho soms echt oorverdovend. Nuja, Enkele minuten luid per dag, daar gaat niemand van dood, en de meeste buren kunnen er ook mee leven.
Laat zeker je aga's allemaal testen voor je een gaai koopt. aga's kunnen drager zijn van ziektes, zonder zelf ziek te zijn! Pas ook op met ze samen te zetten, agas zijn weliswaar erg dappere rakkers, maar als een grote gaai er naar uithaald kan het al snel fataal zijn!
Voor de rest moet je geen schrik hebben van de grote snavel, de meeste grote gaaien zijn erg lief tegen hun eigenaar en zijn bijzonder precies als ze hun enorme bek gebruiken. (onlangs had ik een schrammetje op mijn arm van een rozenstruik, mijn blauwgele ara had dit gezien en heeft toen een voor een die losse stukjes huid weggedaan zonder me pijn te doen. Ik had het zelf niet beter kunnen doen met een pincet.)
Lees zoveel mogelijk voor je tot de aankoop overgaat, hoe meer je leest hoe beter je voorbereid bent!
http://www.youtube.com/watch?v=bar3BVJKUiQ
Papegaaienpsychologie:
Als het van mij is, is het van mij. Als het van jou is, is het van mij. Als jij het vasthebt, is het van mij. Als jij er naar kijkt, of er aan denkt, van zodra ik weet wat het is, is het van mij...
http://sites.google.com/a/bottu-jans.com/www/ara-informatie/lectuur/artikels/knippen-of-niet
Hoi,
Welkom op het forum! Het is een beetje een open vraag die je stelt. Robin en Erika hebben je zeer uitgebreid antwoord gegeven ik begrijp dat het niet genoeg vind, zal proberen ook nog duitje in de zak te doen;
- de gaai moet een familielid worden. Niet eenkennig, een allemansvriend
Dat ligt aan jou, laat hem met zoveel mogelijk mensen in contact komen, de liefde gaat door de maag dus als hij door heeft dat er bij iedereen wel wat te snoepen valt zal hij de mensen sneller accepteren.
Persoonlijk zou ik zeker niet bij iedereen een snoepje geven, de papegaai is tam voor iedereen als jij het een gewoonte en gewoon maakt. Wel is het handig om hiermee rekening te houden bij de keuze van je papegaai. Ieder dier is anders maar als je de soortbeschrijving een beetje aanhoudt dan is bijvoorbeeld een grijze roodstaart eerder eenkennig dan een andere soort. Per individu kan dit verschillen mijn roodstaart stapt bij iedereen op (dat commentaar krijg je direct, en voor mijne geldt dat ook) maar de soort is wat eenkenniger.
- praten vind ik niet belangrijk, geluid wel iets meer. al weet ik dat dat erbij hoort.
Tja, wat vind jij echt te luid? Denk dat de kaketoe's en de ara's dan maar afvallen, iedere gaai maakt herrie, de ene in het schreeuwen en de ander weer in het fluiten, als je iets specifieker aangeeft in welke soort je intresse ligt is het beter oordelen.
Iedere papegaai maakt geluid, niet als baby maar zodra ze wat ouder worden, zeker omdat er al aga's in huis wonen die zijn over het algemeen niet geluidloos. In het algemeen is een Kaketoe of Ara veruit de meest luidruchtige maar ook een edel kan zijn snaveltje lekker roeren. Ik heb momenteel oa 3 kaketoes in huis en een koppel caiques die momenteel wat broeds zijn, de kaketoes hoor je niet de caiques gaan boven alles uit. Daarom is het moeilijk je daarin te raden. Een geluid van een papegaai kan ook per soort beter te verdragen zijn dan van een andere, de caiques krijsen maar mijn jardientje doet heel hard de telefoon na. Ga eerst kijken welke soorten jou aanspreken, ga dan karakter en geluid en (niet onbelangrijk) volume checken.
- ik wil het dier kortwieken en overal bij betrekken. dus hij moet niet snel schrikken, lekker mee naar buiten kunnen, tegen verandering en evt. visite kunnen, in de auto mee etc.
Wieken is niet nodig om hem overal mee naar toe te kunnen nemen, leer je vogel van jongs af aan wennen aan een tuigje, dat geeft hem veel meer vrijheid, hij kan nog steeds naar buiten en binnen gewoon vliegen, dan is het niet meer of/of.
Dit is heel persoonlijk beiden hebben voor- en nadelen. Mijn vogels zijn heel lang gewiekt geweest maar hebben nu alle vleugels, heeft veel tijd gekost om ze weer te laten vliegen. Mij is opgevallen dat de vogels wat zelfverzekerder zijn. Maar nogmaals alles heeft voor en tegens dit zul je zelf moeten afwegen.
- hij hoeft niet de hele tijd bij je te zitten, maar lief zijn en tam is wel belangrijk
Tam worden ze niet van zichzelf, daar hebben ze jouw hulp echt wel bij nodig :p Je hebt soorten die heel erg op zichzelf kunnen zijn maar ook soorten die het liefst de hele dag in je nek hangen.. Dus als je zoals ik al zei een richting qua soort aangeeft is het makkelijker ;p
Ook hier is het weer belangrijk om goed te kijken naar de karakter eigenschappen van de soort. Zijn het van nature kroelers of juist schuw. Wanneer is een vogel voor jou lief en tam die definitie is voor iedereen heel verschillend. Er woont hier nu nog een kweekman van 24 ik vind het heel lief en supertam maar hij stapt niet op mijn hand. Mijn grijze roodstaart is ook hardstikke lief stapt altijd op bijt niemand maar wil niet gekroeld worden betekend dat voor jou dat ze minder lief is??
- wij werken allebei fulltime. de aga's hebben hun partner. Maar er zal maar 1 gaai komen (vandaar ook de beslissing!!) zou hij zich in zijn eentje kunnen vermaken als wij weg zijn?
Een papegaai is een gezelschapsdier, dus de nieuwe gaai heeft net zoveel recht op een maatje als de aga's, vind ik dan..
Ja op zich denk ik dat dat kan omdat de aga's wel min of meer contact voor de papegaai zijn. Het zijn andere vogels dus er is gezelschap. Als jullie 's avonds thuiskomen en hij mag eruit is dat wat het anders maakt voor hem. Als er geen andere vogel (papegaaien zijn groepsdieren) in de buurt is wordt het een stuk minder. Een andere soortgenoot is het ultieme voor een papegaai maar als je jonge vogels aanschaft en je wilt niet kweken heb je andere problemen want dit kun je niet 'voorkomen' danwel met de nodige frustratie.
- moeten we een jong dier nemen of een adoptie gaai?
Dat moet je zelf beslissen, ga eens langs bij een kweker die zowel volwassen tamme vogels als jonge vogels heeft zitten, dan kan je zelf oordelen wat je het fijnst vind.
Dit is heel persoonlijk, ik heb zowel jonge zelf aangeschafte gaaien als adoptie gaaien in verschillende leeftijden. Het grote verschil zit hem in de eerste 2/3 weken. Een oudere gaai heeft al een ontwikkeld karakter dat je moet leren kennen, een jonkie heeft ook een karakter maar moet je ook nog opvoeden en raakt nog in de puberteit. Beide hebben voor- en nadelen. Eerlijk gezegd ik zie het verschil niet, ben net zo gek op mijn gaai van 30 die hier pas paar jaar woont als op mijn aangeschafte baby caique die hier zijn hele leventje woont, ken ze net zo goed, zijn net zo tam.
Met alle antwoorden wordt je teruggeworpen op jezelf wat spreekt jou het meeste aan. Ik zie je zeggen 'een grijsje vind ik niet zo leuk' dat had ik ook, ging ik ook nooit van mijn leven in huis nemen, tot ik tegen mijn toetje aanliep. Zij was 27 jaar oud had minimaal 8 eigenaren gehad, was mishandeld geweest, knipte haar verenpak maar het was liefde op het eerste gezicht en ik wil haar nooit meer kwijt. Ik heb zojuist een project gehad waar een kaketoe man die 24 jaar kweekman was hier kwam wonen, het klikte niet met mijn pop en om zijn frustratie tegen te gaan gaat hij bij een hele grote kweker wonen, ik heb gekozen voor het welzijn van de papegaai echter hij heeft hier zo'n 8 maanden gewoond en ik ben stapelgek op die gaai dus slaap al nachten niet lekker. Dit project is mislukt, in mijn gevoel dan omdat hij elders gaat wonen. Dat risico is er niet alleen met een adoptievogel die ouder is dat kan ook gebeuren met een jonge vogel die volwassen wordt ook daar zijn legio voorbeelden van.
Ik zou zeggen onderzoek gewoon lekker verder, kijk welke soorten jou aanspreken en ga langs bij mensen met papegaaien. Neem ook contact op met bijvoorbeeld www.demodernepapegaai.nl onderzoek het gewoon. Laat je vooroordelen varen en onderzoek met open vizier welke gaai bij jullie gezin hoort. Dat is eigenlijk het beste advies, de papegaai gaat heel lang (als het goed is) bij jullie wonen en je moet bereidt zijn je aan te passen dat gaat bijna vanzelf als het een bewuste keuze is.
Ik ben net getuige geweest van een heel triest verhaal waar er agapornissen en papegaaien in een huis woonden en de aga's een ziekte bij zich droegen. Aga's kunnen drager zijn van ziektes zonder zelf ziek te worden papegaaien zullen bijna zeker wel ziek worden. Laat ze daarom testen voor je een papegaai in huis haalt dit voorkomt heel veel verdriet.
Het is een stukje rijden maar www.lorreco.nl is de enige papegaaienwinkel in Nederland die ik je aan zou raden zij geven ook informatie avonden, nemen de tijd om je voor te lichten, zijn eerlijk over de soorten en hebben veel verschillende soorten. Dat zou een hele goede start zijn om je goed te orienteren.
Succes, mocht je nog verder vragen hebben dan horen we het wel!
[SIGPIC]http://www.papegaaienforum.nl/image.php?type=sigpic&userid=7115&dateline=1287826198[/SIGPIC]
Beste Wendy!
Ik heb wel een grijze roodstaart, was ook niet mijn soort in het begin. Een vriendin van mij had er een en die had mijn hart gestolen, en toen kwam ik meerdere grijze roodstaarten tegen en toch eens verder in gaan verdiepen. Mijne is nog maar 15 weken jong dus is nog alles aan het uittesten.
Het is echt zon lekkerding en ben echt heel erg gek op der, het enige "probleem" is zei is dus heel erg eenkennig. Ik vermoed door angst, wij proberen dit weg te nemen maar dat kost tijd. Ze bijt niet echt maar gaat helemaal bol zitten en veren recht overeind soms beetje gillen erbij. Met mijn partner gaat het al iets beter die geeft haar constant wat lekkers en dat gebeurt nou zonder te gillen hihi, en ze vliegt soms naar mijn partner toe opeens. Ze blijft maar kort bij hem zitten maar voor mijn gevoel is het begin er.
Mijne is niet gewiekt, de bedoeling is door middel van een tuigje toch lekker naar buiten te kunnen. Maar de optie kortwieken is nog niet uitgesloten want ze blijft constant op het tuigje bijten en weet nog niet hoe dit af te leren is.
Ze heeft echt een eigen willetje maar ze kan ook erg lief zijn.
Ze probeert veel geluiden te imiteren en soms kan dat nogal eens lawaai geven zoals hard snerpend fluiten/gillen. dit doet ze soms een aantal keren per dag voorderest is ze lekker aan het rommelen als je maar genoeg sloop materiaal geeft.
Ik woon vlakbij Gorinchem en je zou een mogen komen kijken als je dat leuk vind. Je kan haar alleen niet aaien denk ik maar als jij absoluut geen angst laat zien kun je het wellicht proberen en ik kan je een hoop laten zien kwa huisvesting en verzorging.
Verders kunnen alle gaaien verschrikkelijk schreeuwen als ze niet consequent opgevoed zijn dus dat licht meestal aan de verzorger voor een groot deel. Als je in Juli langs komt het ik waarschijnlijk ook een logé naaktoogkaketoe om te bezichtigen met dit soort heb ik ook niet veel ervaring nog. Dus voor mij is dit ook een ervaring meer hihi.
Goed dat je je eerst informeert ipv gelijk iets te kopen, je hebt ook nog meyers, bonte boertjes en zonparkieten of zeg je van ik wil toch liever iet groters? Dwerg ara's en Edels lijken mij ook erg leuk maar kunnen ook erg gehorig zijn maar ja dat geld voor alle soorten.
Veel sucses met het maken van de Keuze.
Hoe groot kun je de kooi hebben in de kamer? Evt.een mooie speel/klim boom kan dat er ook nog bij.
Groetjes Sharon, Sjors & Freddy.
[SIGPIC][/SIGPIC]
Bedankt voor al jullie antwoorden!
Ik vraag juist naar meer reacties, meningen en ervaringen omdat ik denk dat je bij zo'n serieuze beslissing nooit te weinig informatie hebt!
Voor mij is een papegaai tam als hij gehoorzaamd, dus opstapt en luisterd. Natuurlijk blijft een gaai eigenwijs en geen hondje, maar jullie snappen mij wel.
Ook is hij tam naar mijn idee dat hij niet bijt en het prettig vind om bij mensen te zijn. Niet schuw of bang, maar hij vind het fijn om mensen om zich heen te hebben. Hij hoeft niet als een schoothondje constant om je heen te hangen, maar als hij het prettig vind om bij je te zitten op de bank of te kijken wat je doet. Voor mij hoeft een hond of een kat ook niet altijd op mijn lijf te zitten. Maar als het dier het fijn vind om bij je te zitten is het prima en gezellig.
En steeds kroelen is dan van minder belang, meer dat hij rustig en relax is en niet bang is bij mensen. Kroelen zou leuk meegenomen zijn, maar ik vind het belangrijker dat hij zich op zijn gemak voelt.
En dat je hem mee kan nemen naar buiten of ergens naartoe zonder dat hij daarvoor angstig hoeft te worden of te stressen. Want het is niet eng, maar leuk. Om zijn wereldtje te vergroten.
Het zijn slimme dieren het lijkt mij voor hun juist ook leuk om meer te zien dan alleen zijn huis.
Ik dacht dus dat ik grijze niet leuk vond. Maar we zagen zaterdag een grijze roodstaart in de boekenwinkel. Die staat daar in een kooi, waarschijnlijk tegen verveling want dan ziet hij denk ik veel meer op een dag. Nou ja ik weet niet, dat is de keuze van de eigenaar, maar hij stond dus in de boekenwinkel en we konden er even naar kijken. Mijn vriend vond een grijze wel erg leuk.
Maar ik hoor dus dat grijze wel wat eenkennig kunnen zijn?
Ik sta overal voor open en misschien is een gaai die wij helemaal niet kennen of niet zo leuk vonden, bij meer onderzoek juist wel onze vogel.
Ik laat alle info en meningen rustig over mij heengaan en nadenken etc een beslissing heeft tijd nodig.
Ik heb inderdaad gelezen over de cursus van stichting de moderne papegaai en van lorre en co ook een cursus.
Ik ga nog veel meer lezen en overwegen om 1 van die bijeenkomsten te bezoeken
Ook zou het verstandig zijn om papegaaien ook in levende lijve te zien om te weten hoe groot zo'n dier eigenlijk is in het echt.
Bedankt en tot horens
De agapornissen : Chippie en Luna & Nina en Bummie.
En Diesel, de Bonte Boer, te zien naast mijn naam.
Wendy106;285300 wrote: Bedankt voor al jullie antwoorden!
Ik vraag juist naar meer reacties, meningen en ervaringen omdat ik denk dat je bij zo'n serieuze beslissing nooit te weinig informatie hebt!
Voor mij is een papegaai tam als hij gehoorzaamd, dus opstapt en luisterd. Natuurlijk blijft een gaai eigenwijs en geen hondje, maar jullie snappen mij wel.
Ook is hij tam naar mijn idee dat hij niet bijt en het prettig vind om bij mensen te zijn. Niet schuw of bang, maar hij vind het fijn om mensen om zich heen te hebben. Hij hoeft niet als een schoothondje constant om je heen te hangen, maar als hij het prettig vind om bij je te zitten op de bank of te kijken wat je doet. Voor mij hoeft een hond of een kat ook niet altijd op mijn lijf te zitten. Maar als het dier het fijn vind om bij je te zitten is het prima en gezellig.
En steeds kroelen is dan van minder belang, meer dat hij rustig en relax is en niet bang is bij mensen. Kroelen zou leuk meegenomen zijn, maar ik vind het belangrijker dat hij zich op zijn gemak voelt.
En dat je hem mee kan nemen naar buiten of ergens naartoe zonder dat hij daarvoor angstig hoeft te worden of te stressen. Want het is niet eng, maar leuk. Om zijn wereldtje te vergroten.
Het zijn slimme dieren het lijkt mij voor hun juist ook leuk om meer te zien dan alleen zijn huis.Ik dacht dus dat ik grijze niet leuk vond. Maar we zagen zaterdag een grijze roodstaart in de boekenwinkel. Die staat daar in een kooi, waarschijnlijk tegen verveling want dan ziet hij denk ik veel meer op een dag. Nou ja ik weet niet, dat is de keuze van de eigenaar, maar hij stond dus in de boekenwinkel en we konden er even naar kijken. Mijn vriend vond een grijze wel erg leuk.
Maar ik hoor dus dat grijze wel wat eenkennig kunnen zijn?Ik sta overal voor open en misschien is een gaai die wij helemaal niet kennen of niet zo leuk vonden, bij meer onderzoek juist wel onze vogel.
Ik laat alle info en meningen rustig over mij heengaan en nadenken etc een beslissing heeft tijd nodig.
Ik heb inderdaad gelezen over de cursus van stichting de moderne papegaai en van lorre en co ook een cursus.
Ik ga nog veel meer lezen en overwegen om 1 van die bijeenkomsten te bezoekenOok zou het verstandig zijn om papegaaien ook in levende lijve te zien om te weten hoe groot zo'n dier eigenlijk is in het echt.
Bedankt en tot horens
Voor elke gaai geld zijn gedrag is naar opvoeding. Tuurlijk hebben ze verschillende karakters maar hou jij hem hebt opgevoed daar ligt aan hoe eenkennig en bang ie is. Ik zelf weet ook niet hoe je dat allemaal goed moet doen en ga daarom dus vrijdag naar een info avond. Mijne is wel eenkennig maar ik heb er geen last van verder maar zou leuk zijn als ie wat anderen ook accepteerd. Nogmaals je bent hier van harte welkom 🙂
Groetjes Sharon, Sjors & Freddy.
[SIGPIC][/SIGPIC]
Bedankt voor jullie antwoorden en informatie.
We zijn nog echt in de nadenk en info fase.
Ik ben ik contact geweest met de stichting Vrije Zeeuwse Papegaai (VZP). Zij hebben ook een onderdeel in zuid holland. Ze kunnen ontzettend veel informatie geven, een cursus/workshop en als we beslissen dat we een gaai willen adopteren zoeken zij een match.
Wat ik al zei, we hebben nog niet besloten hoor, we zijn aan het overwegen.
De agapornissen : Chippie en Luna & Nina en Bummie.
En Diesel, de Bonte Boer, te zien naast mijn naam.
Hallo allemaal,
Hebben jullie inmiddels al een keuze gemaakt?
Zo niet, dan wil ik nog even toevoegen dat ik een lori vd blauwe bergen heb - ontzettend speels, supertam, geen hard stemgeluid en lief voor iedereen.
Het is net een clown - je kan hem zachtjes duwen met je vinger en hij gaat dan op zijn rug liggen - pootjes in de lucht en doet een soort open air massage 😉
Helemaal niet op getraind hoor, dat ging hij uit zichzelf doen. Ook gaat hij graag mee in bad (heeft een douchezitstok aan de muur) of onder de douche.
Enige nadeel: de ontlasting is erg dun door het lorivoer en fruit wat deze vogels eten. Ik vind het gemakkelijker schoonmaken omdat het zo vloeibaar is, maar het is weleens lastig omdat het uit de kooi kan spuiten.
Groetjes,
Rommy:regenbooglori:
Rommy, Jumpy & Charlie en Katie
