Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
10 min en we hadden een hele andere bloemen enkel nog stengels 🙂 lolll
[video=youtube_share;NJtBLUdUMO4] http://youtu.be/NJtBLUdUMO4
Haiko :roseicoll-Oranje3: Loeke :roseicoll-aqua: Bobke :agapornis-fischeri: en Coco :agapornis-fischeri:
Pas er maar mee op, want bloemen zijn ook zeker niet goed voor je vogel!
jaja weet ik wel maar is zo moeilijk om ze eruit te houden!
Haiko :roseicoll-Oranje3: Loeke :roseicoll-aqua: Bobke :agapornis-fischeri: en Coco :agapornis-fischeri:
Consequentie is hierin heel belangrijk.
Het ziet er natuurlijk leuk uit en kan altijd gebeuren, maar ben je er gewoon echt van bewust en leer ze dat het niet mag
Ja doe ik en zeg dan nee maar luisteren doen ze niet echt na 5 min zitten ze er terug in! Zelf straffeb in hun strafkooitje helpt even en dan terug richting de bloemen ik denk dat ik eens gras voor vogels ga halen zou dat niet helpen denk je? Groetjes
Haiko :roseicoll-Oranje3: Loeke :roseicoll-aqua: Bobke :agapornis-fischeri: en Coco :agapornis-fischeri:
Veel bloenen zijn ook giftig, dus daar moet je echt mee uit kijken.
Narcissen en Irissen, liggen ze dood, als ze daar aan knabbelen, bv
Wat je ook kunt doen, is zo'n kiem schaaltje kopen, dat is een glazen schaaltje, met een zeef dekseltje erop.
Dan doe je water in het schaaltje, zeefdekseltje erop, en daar stroooi je allerlij kiemzaden op, zoals alfafa, tuinkers, rucolakers fenegriek, (waterkers al zijn die zaadjes heel klein en vallen er meestal doorheen) of mungbonen, dat word tauge, maar die zijn weer wat groter, en linzen kan ook.
en dat kiemt binnen 3 a 4 dagen, en dan kunnen ze daar ongestoord aan knabbelen, en is nog gezond ook als ze het opeten.
Een heel goed idee! Ga ik morgen doen! Had ik zelf niet opgekomen! Dankje voor je tip! Hopelijl blijven ze dan van de bloemen!
Haiko :roseicoll-Oranje3: Loeke :roseicoll-aqua: Bobke :agapornis-fischeri: en Coco :agapornis-fischeri:
Linzen kiemen wat langzamer dan de rest, dus misschien die eerst erop doen, en dan later de rest erbij.
Ik strooi gewoon altijd van alles door elkaar op het zeefje
Eigenlijk vind ik dat als vogels zoveel los mogen vliegen in huis je ervoor moet zorgen dat er geen giftige dingen in huis liggen of staan. Het risico is zo groot.
Ik wist nie dat er zoveel giftige bloemen waren narcissen en de iris en de kerstroos enz... dat wist ik! Ik ben gisteren eens gaan kijken op internet en was geschrokken dat er zoveel giftig waren! Gelukkig zaten daar geen giftige bij! Zou mij het nooit vergeven als daar iets mee moest gebeuren door die bloemen!
Haiko :roseicoll-Oranje3: Loeke :roseicoll-aqua: Bobke :agapornis-fischeri: en Coco :agapornis-fischeri:
EJM;324850 wrote: Linzen kiemen wat langzamer dan de rest, dus misschien die eerst erop doen, en dan later de rest erbij.
Ik strooi gewoon altijd van alles door elkaar op het zeefje
@ EJM: dus gewoon een glazen schaaltje daar water ineen zeefje erop en daar mijn zaadjes door strooien is het dan de bedoeling dat die zaadjes op het zeefje blijven liggen of in het water vallen? Ik ben net de zaadjes gaan halen. Dus het is de bedoeling dat het kruis door het zeefje groeid if ben ik verkeerd? Want een zzefje moet ik nog gaan halen! Groetjes
Haiko :roseicoll-Oranje3: Loeke :roseicoll-aqua: Bobke :agapornis-fischeri: en Coco :agapornis-fischeri:
Ik heb altijd een grote wilgen tak in huis waarvan ze lekker de blaadjes kunnen afslopen en de schors...het is ook hun favo chill plekje buiten de kooi....in kooi hangt er ook altijd 1tje om te slopen...
Kleine bijkomstigheid..ruikt lekker naar 'bos' in huis met wilgentakken haha 🙂
ps. ik heb weleens gelezen(hier?)dat er ook bepaalde voedingsstoffen in de schors zitten.?!?!
Broertjes;324891 wrote: Ik heb altijd een grote wilgen tak in huis waarvan ze lekker de blaadjes kunnen afslopen en de schors...het is ook hun favo chill plekje buiten de kooi....in kooi hangt er ook altijd 1tje om te slopen...
Kleine bijkomstigheid..ruikt lekker naar 'bos' in huis met wilgentakken haha 🙂
Die krijgen ze hier ook weleens, maar niet altijd, ivm het stimuleren tot broedsheid.
Hier krijgen ze regelmatig een nieuwe krulhazelaar 😉
En appelboom takken van de ene buurman en bamboe van de andere 🙂
annekebijouke;324880 wrote: @ EJM: dus gewoon een glazen schaaltje daar water ineen zeefje erop en daar mijn zaadjes door strooien is het dan de bedoeling dat die zaadjes op het zeefje blijven liggen of in het water vallen? Ik ben net de zaadjes gaan halen. Dus het is de bedoeling dat het kruis door het zeefje groeid if ben ik verkeerd? Want een zzefje moet ik nog gaan halen! Groetjes
Je moet echt zo'n kiemschaaltje kopen, ik weet niet waar je die kan krijgen, ik heb de mijne cadeau gehad, maar ze zullen niet duur zijn denk ik, misschien kun je het eens op google in tikken.
Want die echte kiemschaaltjes, die zijn zo gemaakt dat het zeefje net het water raakt, en dus ook de zaadjes waardoor de zaadjes gaan kiemen.
je doet water in het glazen schaaltje tot aan de versmalde rand, waar het zeefje op moet liggen, dan leg je zeefje erop.
En dan strooi je de zaadjes op het zeefje, en dan kun je eventueel nog een keer met een plantenspuit de zaadjes bovenop nat spuiten.
En dan raken de zaadjes door het zeefje heen het water, maar blijven wel op het zeefje liggen, als je te veel water in het schaaltje doet, drijven de zaadjes weg.
En dan schieten ze wortel door het zeefje naar beneden, en groeien de plantjes omhoog.
