Meldingen
Alles wissen

Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.

Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl

Bejaarde vogel slaapt ineens op de grond.....einde nabij?

22 Berichten
6 Gebruikers
0 Reactions
4,702 Bekeken
(@Mamabeer)
Berichten: 10
Actief lid
Topic starter
 

Hallo,

Ik heb een grijze roodstaart wie de 50 jaar voorbij is. Ze is al 21 jaar mijn vogel (hiervoor 30 jaar bij 2 verschillende familieleden en door overlijden doorgegeven) maar vanavond zie ik iets nieuws waar ik bang van word.

Altijd slaapt zij op de hoogste stok, kukkelt daar soms ineens vanaf wat ik aan ouderdom heb geweten. maar vanavond blijft zij op de bodem zitten en legt haar kopje plat op de bodem. Als ik haar roep dan reageert ze wel, komt naar me toe maar klimt niet in de tralies zoals gebruikelijk.

Vanmiddag zat ze nog wel op haar stok om te eten.

15 jaar geleden heeft ze me ook al laten schrikken door ineens eieren te gaan leggen, tot dan dachten we dat het een jongen was. Haar snavel was toen flink warm en ze leek wat suffig. Dit lijkt erop alleen heeft zij geen warmere snavel.

Ik weet niet wat ik hiervan moet denken en ben erg ongerust. Heeft er iemand ideeen?

Ik heb een klein handdoekje bij haar gelegd in de hoop dat ze daar iets mee kan, zo n kale bodem is niet ideaal vind ik. Maar ik ben zo bang dat ik haar morgen dood zal terugvinden.

Ik merk verder weinig aan haar, poep stinkt niet, gedrag blijft redelijk t zelfde naar mij. Ademt voor zover ik daar verstand van heb gewoon. Zou ze misschien toch ziek kunnen zijn?

Ik hoop dat iemand iets weet. Ik moet nu gaan slapen, zou het liefst heel de nacht bij haar blijven maar dat is geen optie.

Tips ideeen of adviezen zijn meer dan welkom!

Gr mamabeer


 
Geplaatst : 8 juni 2017 02:45
dijkkamp
(@dijkkamp)
Berichten: 3459
Lid Moderator
 

Hallo,

Een erg vervelende en lastige situatie.

Met uitzondering van het op de grond slapen lijkt mij er niks aan de hand zoals je omschrijft.

MAAR op de grond slapen is zeker niet normaal, wat het is blijft voor mij lastig om te zeggen. Zou moeten gokken en daar heeft je vogel ook niets aan.

Ik zou er een belletje aan wagen naar een VA.

http://www.papegaaienforum.nl/showthread.php?t=251984&p=296537#post296537

En misschien is het ook wel ouderdom want hoeveel is die de 50 voorbij ??

In ieder geval sterkte.


ik weet niet alles maar doe mijn best

 
Geplaatst : 8 juni 2017 08:51
(@milaja)
Berichten: 1445
Beroemd lid
 

je zou haar idd even na kunnen laten kijken voor de zekerheid,je weet het nooit he of ze wat kunnen vinden,op leeftijd zijn ze soms wat gevoeliger voor bv een long ontsteking oid
maar als ik het zo lees denk ik dat het gewoon idd een oude dame is geworden,zeker omdat ze normaal nooit op de bodem sliep
ik zou ook eten en drinken op de bodem zetten als je echt merkt dat het haar moeite gaat kosten om er naar toe te klimmen
verder kan je alleen haar haar gang laten gaan,ze heeft volgens mij een heel fijn leven gehad tot nu toe dus een gelukkige gaai


 
Geplaatst : 8 juni 2017 13:43
(@Mamabeer)
Berichten: 10
Actief lid
Topic starter
 

Ze is minimaal 51. Dit omdat ze 21 jaar bij mij woont, daarvoor 14 jaar van mijn tante is geweest en daarvoor 16 jaar van haar schoonmoeder. Ik weet alleen niet of de schoonmoeder de 1e eigenaar was dus misschien nog wel veel ouder? Dat is helaas niet meer te achterhalen.

Nu het overdag is zit ze weer op haar stokjes, ze eet en drinkt en maakt wat kabaal maar het lijkt minder enthousiast dan gebruikelijk.

Ze heeft daarnaast niet zo n fijn leven gehad, 30 jaar (minimaal) in een veel te kleine kooi met verkeerde tralies en een erg fout dieet met veel olienoten, patat en chips. Toen ik haar kreeg werd ze ziek en heb ik met behulp van toenmalige dierenarts snel veel bijgeleerd, grotere kooi, beter dieet en even wat medicijnen en ze knapte snel op. Ze is alleen wel een soort van gehandicapt door dat verleden. Ze was kaal toen ik haar kreeg, o.a. door foute dieet maar kwam wel terug in haar veren. Maar vorig jaar is ze weer begonnen te plukken en nu stopt ze niet meer.
Vrij vliegen is nooit een optie geweest omdat haar staartveren nooit meer terug gegroeid zijn. En vliegen zonder sturen is erg gevaarlijk. Daarnaast wil ze haar kooi ook niet verlaten. Dus heb haar nu sinds 10 jaar in een enorme arakooi zitten zodat ze iig de ruimte heeft. Speelbomen of uitdagingen of soortgenoten is voor haar ook geen optie meer. Dus of ze echt gelukkig is weet ik niet maar we hebben er het beste voor haar van proberen te maken. Het is wel algauw 10x beter dan het was voor ze bij me kwam....maar dat is makkelijk scoren.

Met die reden durf ik ook niet naar dierenarts met haar. Mankeert ze niks dan begeeft ze het alsnog vd stress. En zo na ruim 20 jaar zijn we toch een soort van vergroeid met elkaar. Ik wil geen risicos nemen. Mocht iemand hier zeggen van ze heeft dit of dat (waarschijnlijk) dan zou ik wel gaan....maar niet zomaar zonder gegronde reden. Dat is een te groot risico. 15 jaar geleden met de eieren wel gedaan en daar is ze weken van van slag geweest.

We kijken het gewoon nog ff aan....ik houd jullie op de hoogte! Dank voor de reacties iig. Ik hoop echt dat ze nog een jaar of 20 bij me blijft. Maar als het haar tijd is dan zal ik me daar ook bij neer moeten leggen. Teveel gerommel kan het alleen maar versnellen. En dat wil ik echt niet op mn geweten hebben.


 
Geplaatst : 8 juni 2017 16:19
Mus
 Mus
(@Mus)
Berichten: 200
Waardevol lid
 

Ken je geen vogelarts die aan huis komt?
Hier in België is er eentje, je maakt gewoon online een afspraak of belt, en dan komen ze. Geeft dan toch een hoop minder stress voor de vogel.
Maar als een vogel op de grond gaat slapen is er toch wat mis.

Wij hebben het hier gehad met Koko, en toen bleek dat van een tuin aan de achterkant 's nachts het tuinlicht soms aanfloepte en daar had Koko een grote schrik van gekregen. TOen we dat ontdekten hebben we nieuwe en zwaardere gordijnen gehangen waar minder licht door komt, en daar achter nog een luxaflex waar het licht niet door kon. Koko sliep na een paar dagen weer gewoon op zijn stok.

Het hoeft dus niet meteen een ziekte te zijn, of haar leeftijd, er kan ook wat anders aan de hand zijn.
Blijft alleen een feit dat op de grond slapen niet normaal is.

Succes met het uitzoeken.


 
Geplaatst : 8 juni 2017 17:22
(@Mamabeer)
Berichten: 10
Actief lid
Topic starter
 

Dank je wel. Er lijkt niks veranderd maar ik zal eens beter kijken. Overdag slaapt ze nog wel op haar stok. Vandaag meerdere tukkies gezien dus misschien heb je wel gelijk. Ze lijkt iets suffer maar dat kan ook vermoeidheid zijn. Heb tot 3 uur vannacht bij haar gezeten. Die tijd slaapt ze normaal ook dus slaap tekort zou ook zomaar kunnen.

Ik hoop dat ze vanavond gewoon weer op haar stok blijft zitten...of gaat zitten. Dat het een eenmalige aktie was.

Dierenarst aan huis is een goeie....ik ga er achteraan.

En toevalligerwijs heet deze dame ook koko. Dat maakt t stukje hierboven extra leuk om te lezen. 😉


 
Geplaatst : 8 juni 2017 17:41
Mus
 Mus
(@Mus)
Berichten: 200
Waardevol lid
 

Hihi, alleen was onze Koko een groenvleugel ara. Maar hij deed overdag ook heel gewoon., ik merkte wel dat hij wat moe was en overdag ook sneller even ging slapen, dan wel altijd op zijn stok.
Hij at goed, speelde net als voorheen.
Hoop dat je snel vind wat jou koko scheelt.


 
Geplaatst : 8 juni 2017 18:16
(@Mamabeer)
Berichten: 10
Actief lid
Topic starter
 

Nou, het was 22:30 en mevrouw klom naar beneden om weer in een hoekje haar snavel op de grond te leunen en stil te blijven zitten. Toen ik om 23:45 de honden eten gaf klom ze weer even omhoog om bij haar etensbak mee te eten maar inmiddels zit ze weer op de bodem.

Toen mijn man vanmorgen uit zijn nachtdienst thuiskwam zat ze weer op haar stok. Het lijkt dus met licht/donker worden te maken te hebben. Maar voor meeeten maakt ze dus wel een uitzondering.

Mijn hoop dat het eenmalig was is in ieder geval gevlogen.
Ik begin het vermoeden te krijgen dat het te maken heeft met van haar stok kukkelen als ze vast slaapt. Dit werd frequenter de laatste tijd.....misschien is ze het vallen zat en heeft ze dit verzonnen ter voorkoming? Alles is verder al jaren het zelfde hier in en om het huis dus ik kan niks verzinnen waar ze nu ineens last van kan hebben. Hoe danook ze is veilig hier dus ik laat haar maar. Ik vind het alleen niet fris zo tussen de houtsnippers, poep en voedselresten.....maar de handdoek weigert ze te benutten. Ik weet het werkelijk niet maar blijf verzinnen en kijken hopende dat t antwoord vanzelf komt.


 
Geplaatst : 9 juni 2017 00:46
(@milaja)
Berichten: 1445
Beroemd lid
 

nu moet ik zeggen dat een popje hier welke altijd los in een grote speel bak zit ook altijd sinds ik haar heb in de hoek van de bak slaapt,soms graaft ze een plekje maar slaapt altijd in hetzelfde hoekje
ze zit overdag wel op stokken of de rand
dus heel vreemd vind ik het gedrag niet
en idd wat je zegt dat het door het vallen in slaap van de stok dat ze er gewoon voor gekozen heeft om gewoon lekker op de bodem te slapen
als er bijvoorbeeld een stok boven haar plekje zou zitten waardoor ze ook op het plekje poept zou je de stok mss iets kunnen verplaatsten


 
Geplaatst : 9 juni 2017 12:39
(@Mamabeer)
Berichten: 10
Actief lid
Topic starter
 

Er zit geen stok boven het plekje maar overdag graaft en struint ze soms waardoor alles overal ligt.
21 jaar geleden had ik de tip gekregen om de kooi niet te vaak schoon te maken omdat ze moet kunnen struinen naar overgebleven zaden (anders eet ze alleen de lekkerste maar) maar ik denk dat we daar nu maar verandering in gaan brengen. Ik ga haar zo verschonen, kijken of dat nog wat uithaalt....en ben voornemens om dat maar iets vaker te gaan doen zolang ze deze gewoonte blijft handhaven. Misschien dat ik haar toch meer op het palletvoer kan zetten.....dan heeft ze geen keuze meer en krijgt ze toch alles binnen. Tot nog toe was dat meer speelgoed dan voer voor haar maar het is het proberen waard.

Ik zou willen dat ze de handdoek als nestje gebruikte, misschien komt dat nog. Het duurt wel vaker erg lang voor ze iets nieuws gaat gebruiken dus ik laat hem voorlopig maar liggen. Wie weet.

Overigens ook vanmorgen zat ze weer gewoon op haar stok toen het licht was en ook nu zit ze weer te tukken op de bovenste stok dus het klimmen en zitten op zich lijkt t probleem niet. Feitelijk doet ze alles nog...eten, drinken, zeuren, spelen, fluiten. Er lijkt niks anders....alleen is het minder en tukt ze meer....iets meer....want ook overdag tukken was al lange tijd heel normaal.

Ik houd het maar op ouderdom en probeer er ook nu maar weer t beste van te maken voor haar. Dat doe ik al 21 jaar en zal ik tot haar einde volhouden. Die belofte heb ik haar 21 jaar geleden gedaan en ga ik nakomen. Het is niet het perfecte leven voor een papagaai maar wel voor haar.


 
Geplaatst : 9 juni 2017 14:04
(@Mamabeer)
Berichten: 10
Actief lid
Topic starter
 

Gisteravond is ze weer op haar stok blijven zitten! Snappen doe ik het niet maar blij ben ik wel!


 
Geplaatst : 10 juni 2017 18:18
(@milaja)
Berichten: 1445
Beroemd lid
 

super zeg,maar het kan wel het begin zijn van de tol van de leeftijd
de volgende keer zal je je mss wat minder zorgen maken als ze het zou doen


 
Geplaatst : 10 juni 2017 19:13
(@Mamabeer)
Berichten: 10
Actief lid
Topic starter
 

Het lijkt te maken te hebben met mijn man. Als hij thuis is zit hij op de bank vlak naast de kooi. Hij werkt onregelmatige diensten dus zit niet elke avond op de bank. Als hij er niet is gaat ze op de bodem. Als hij er wel is blijft ze op haar stok.

Dit is een raar verhaal want mijn koko is doorgaans een serieuze mannenhaatster. Maar dit is het enige patroon wat ik kan ontdekken.
Overigens is mijn man (die ik nog maar 10 jaar ken, tegenover de 21 jaar met koko) nu erg trots en denkt haar gewonnen te hebben. Maar hij blijft gelukkig wel voorzichtig. Hihi.

Ik blijf opletten.....maar de druk is er nu wel een beetje af voor me. Al blijf ik toch ongerust. Ze is minimaal 51....ze kunnen nog veel ouder worden maar dat is geen norm. De meeste sterven jonger dus voelt toch al als geleende tijd. We koesteren iedere dag en blijven hopen op morgen. 😉


 
Geplaatst : 13 juni 2017 01:25
Antonia 1968
(@Antonia 1968)
Berichten: 2695
Edel lid
 

Mamabeer;375903 wrote: Het lijkt te maken te hebben met mijn man. Als hij thuis is zit hij op de bank vlak naast de kooi. Hij werkt onregelmatige diensten dus zit niet elke avond op de bank. Als hij er niet is gaat ze op de bodem. Als hij er wel is blijft ze op haar stok.

Dit is juist logisch, want omdat ze je man niet vertrouwd of niet moet gaat ze hoog zitten om de boel
in de gaten te houden. Is hij weg.....kan ze rustig op de grond zitten.


Ky Mani & Makena Sundae & Vlinder Pei & Ginger Casper & Levy Remy & Cyrah Tinka Jazz

Ken je papegaai

[SIGPIC][/SIGPIC]

 
Geplaatst : 13 juni 2017 08:56
(@Mamabeer)
Berichten: 10
Actief lid
Topic starter
 

Zo had ik het nog niet bekeken. Dank je wel!

Overigens moet ze mannen in het algemeen niet...hij doet al 10 jaar zn best voor haar met aaien voeren en snoep delen dus denk toch echt dat hij haar ook wel een beetje voor zich gewonnen heeft.

Ik (wil graag) denk(en) dat ze zijn aandacht mist. Dus ga vanavond op zijn plek zitten....kijken of het helpt. Maar vrees dat je best eens gelijk kunt hebben. ��������


 
Geplaatst : 14 juni 2017 20:28
Pagina 1 / 2
Deel:

Scroll naar boven