Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Hallo allemaal,
Ik ben sinds 13 september dit jaar eigenaar van een prachtige Ara Servera.
Ze is erg lief en was al echt een favoriet vd verzorgers, ik heb haar Jessie genoemd.
Jessie was 9 weken oud dat ik haar mee nam & ik heb haar met de hand gevoed. Ze sloopt nog niets, is makkelijk met andere mensen en houdt van aandacht.
Nu komt mijn probleem. Sinds ik ben gestopt met pap geven is ze echt aan het zeuren. Ik ben ook bang dat ik iets te lang heb gevoed aangezien ze dit op het laatst ging gebruiken voor aandacht (tenminste dat denk ik).
Wat doet ze? ze zet haar veren op haar kop omhoog en kraait & klapt met 1 vleugel.
Bij de winkel vertelde ze me dat dit vragen voor eten is en dat ze dat nu doet om aandacht te vragen. Ara's & Kaketoes doen dit soms volgens hun als ze vd pap afgaan (ouders missen enzo).
Ze doet dit nu meer dan een week non stop, en daarmee bedoel ik ook echt non stop. Of ik nu aandacht geef, of haar negeer, ze blijft zeuren. Ik zet haar dan in de kooi en besteed geen aandacht aan haar, negeer haar compleet, maar dit heeft echt totaal geen effect. Nu zet ik haar ook in de strafkooi aangezien ik totaal gek wordt van dat gezeur en hoop dat ze zo nog meer door heeft dat ze er mee moet stoppen. Ook dit heeft geen zin, ze gaat gewoon door, meestal pas na 30-45 minuten neemt het wat af maar zodra ze eruitkomt begint het weer.
Mijn vraag is, is dit normaal en pak ik het nu wel goed aan?
Het gaat nu al een week zo en zeker de laatste dagen zit ze meer in de strafkooi dan er buiten. Ik vindt het vreemd want tot nu toe leert ze alles heel goed zoals niet schreeuwen als ik telefoneer, na 3x haar weggezet te hebben stopte ze ermee...
MVG
Fabian
Hoi fabian, heeeel herkenbaar dit gezeur, mijn severa is er ook een ster n 🙂
Mijn severa doet het vooral als ze honger heeft (ze heeft dan nog weleten, maar datvind ze niet zo lekker) En dat is indd zo naar om te zien , en super moeilijk te negeren, maar denk wel dat het de enige manier is om het binnen de perken te houden.
Eet je severa al wel goed van alle dingen die je hem voor zet?
:groenvleugel-ara: Chester en Samba
:dwergara-arasevera: Yoda en Navy
hallo fabian,
ik zou er mee naar vogelarts gaan , onze groenvleugel deed juist het zelfde, dacht ook dat het van de honger was ,dat ze niet genoeg pap te eten kreeg ,zette ook haar veren op , en dit is geen goed teken , toen ben ik naar vogelarts gegaan , en wat bleek , hij was ziek , had een infectie , met de nodige medicatie is alles goed gekomen omdat ik er op tijd bij was .
één goede raad die ik je geef , ga naar vogelarts , blijkt ze gezond te zijn , zo veel te beter, dan ben je gerust .
groetjes
tel wat je hebt , niet wat je mist .
:oranjekuif-kaketoe2 Luna , Zazou:rose-kaketoe: :blauwgele-ara: Yara :groenvleugel-ara:Charlie
en Christel
Hey, bedankt voor jullie reacties.
Tja, negeren.. het is inderdaad erg moeilijk en ik hou het alleen vol door haar in een andere kamer te plaatsen waar ze dan vrolijk verder gaat met zeuren.
Zodra ik ook de kamer inga begint ze, ik wordt er knettergek van en vraag me af hoe lang dit gedrag zo blijft want spelen, eten, u name it, ze doet het niet meer, alleen maar zeuren en ook naar de keuken lopen (waar ze altijd pap kreeg).
Dit gedrag lijkt ook alleen maar erger te worden en ik maak me eerlijk gezegt een beetje zorgen om haar gezondheid want eten doet ze nu ook amper. Tevens is de kleur van haar ontlasting anders, is nu echt heel groen ipv een soort legergroen. Ook blijft ze maar met haar vleugels hangen, wat ik ook niet eerder heb gezien. Ze ziet er verder prima uit, ook haar ogen zijn gewoon helder.
Ik denk dat ik morgen maar eens terug ga naar de winkel, haar daar een week achterlaat zodat ze eens kunnen kijken want ik wil niet dat haar gezondheid hier onder lijdt.
Heel jammer dit alles want tot nu toe was het echt een schat van een vogel, ook begin ik te twijvelen of ik wel de juiste verzorger voor haar ben. Ik wacht wel even de reactie vd winkel af.
Nogmaals bedankt voor jullie tips, AraServera, je kent dit gedrag dus? maar dit heb je toch niet non stop denk ik??
Over ziek zijn, tja, misschien ik weet het niet... ik laat het wel weten wat ze bij de winkel zeggen... afgelopen dinsdag ben ik er geweest en toen ging Jessie gewoon haar gamg, geen gezeur ed... heel vreemd allemaal.
MVG
Fabian
Oh eten...
Ja ze at heel goed tot nu toe maar nu dus niet meer sinds ik gestopt ben met de pap...
Nog even de laatste info:
Ik ben gisteren bij de winkel langs geweest.
Het bleek dat ze erg veel honger had en dus nog niet vd pap af kon.
Het vreemde is alleen dat ze dus ook niet meer de vruchten & zaden at en
eigenlijk aleen maar zielig deed.
Het probleem met Jessie is dat ze nog erg aanhankelijk is, dit zo erg dat ze dus net doet of ze honger heeft om zo ook aandacht te krijgen.
De winkel houdt haar nu tot het weekend in de gaten zodat ze mij een goed
schema kunnen geven voor pap.
Het komt allemaal goed, maar het blijft gewoon de komende maanden iets om op te letten.
Dank jullie voor je reacties
MVG
Fabian
