Papegaaien Algemeen

In dit forum kun je discuseren over papegaaien in het algemeen of bijv. nieuws artikelen publiceren!


Ga terug   Papegaaien Forum - Het forum voor Papegaaien Liefhebbers > Discussie forums > Papegaaien Algemeen

Papegaaien Algemeen In dit forum kun je discuseren over papegaaien in het algemeen of bijv. nieuws artikelen publiceren!
Gebruikers in de chatbox op dit moment:
(0 leden en 0 gasten)

Antwoord
 
BackLink Discussietools Weergave
Oud 7 januari 2010, 22:43
tijsboyen tijsboyen is offline
Nieuw hier!
 
Geregistreerd: 7 januari 2010
Locatie: belgie
Berichten: 1
tijsboyen is on a distinguished road
Standaard Weet niet wat te kiezen...

Hallo,

ik overweeg het nu al een hele tijd om een papegaai aan te schaffen.
ik google al weken welke papegaai het best bij mij zou passen. Maar zonder succes. Kan iemand ( die weet waarover hij/zij spreekt ) mij helpen a.u.b.






Wat zoek ik?

Ik ben op zoek naar een papegaai die een goede spreker is en makkelijk tam te maken is. Ik ben wel de hele dag gaan werken maar 's avonds ben ik thuis, dus de het moet een soort zijn die daar geen problemen zal mee hebben.Dit zijn mijn belangrijkste vereisten.
  • Zeer goede spreker
  • makkelijk tam te maken
  • Overdag is er niemand thuis
  • niet teveel overlast voor buren ( woon in een rijhuis)
welke soorten zouden het best bij mij passen ?


Ik hoop dat iemand mij verder kan helpen.

Laatst gewijzigd door tijsboyen : 7 januari 2010 om 23:03.
Met citaat antwoorden
Oud 8 januari 2010, 03:04
ArjanR1's schermafbeelding
ArjanR1 ArjanR1 is offline
Papegaaien Liefhebber
 
Geregistreerd: 25 april 2009
Locatie: Enschede
Leeftijd: 30
Berichten: 267
ArjanR1 is on a distinguished road
Er is geen papegaai die bij jou past.

Want er kan van te voren NIET gezegd worden of een papegaai erg makkelijk tam wordt, een goede preker wordt en geen overlast zal veroorzaken.

Als je een papegaai wil, en het moet persé een goede spreker zijn...
Dan neem je sowieso om de verkeerde reden een papegaai.


Dan kun je het beste voor de onderstaande gaan.
Doet alles wat jij wil en wanneer jij het wil.

Met citaat antwoorden
Oud 8 januari 2010, 09:44
arasevera's schermafbeelding
arasevera arasevera is offline
Super Beheerder
 
Geregistreerd: 14 november 2006
Locatie: Onder groningen...
Leeftijd: 24
Berichten: 1.704
arasevera is on a distinguished road
De eisen die jij stelt zijn geen eisen die je kunt stellen aan een papegaai ! Daarnaast is het niet belangrijk wat een papegaai jou te bieden heeft, maar wat heb jij een papegaai te bieden !

Er zijn soorten papegaaien die er meer bekend om staan dat ze sneller kunnen gaan praten. Dit is echter totaal verschillend van papegaai ! de ene wil het wel, de ander de vertikt het of zegt maar 1 woordje ! Hier kun je dus absoluut niet vanuit gaan !
Daarnaast kan een papegaai ook echt veel lawaai maken, jij geeft aan dat je dat liever niet hebt. Een ara en kaketoe lijkt me dan in iedergeval niet geschikt. Ook de andere soorten kunnen echt lawaai maken maar doen dit geloof ik wat minder (maar heb ik zelf niet zoveel ervaring mee)

Het tam maken, dat ligt aan jou, hoeveel tijd steek je erin. Een vogel die te weinig aandacht krijgt kan bijvoorbeeld gaan vereenzamen en gedragsproblemen ontwikkelen. Een papegaai is een vrij moeilijke vogel en denk niet zozeer om tam te maken maar ook om tam te houden, vooral als je papegaai broedrijp word.

Alleen in de avonden iemand thuis is niet echt veel, maar denk wel dat dit door meer mensen zo word gedaan ? Je kunt een vogel veel afleiding geven door op verschillende manieren zijn eten aan te bieden (bijvoorbeeld verstoppen) en veel knaagmogelijkheden / sloopmogelijkheden en speelgoed.

Daarnaast zijn alle papegaaien enorme troepmakers...

Maar ik denk dat een grijze roodstaart of amazone het meest geschikt is, al zit ik ook wel aan een edel te denken maar die kunnen dan ook echt weer schreeuwen, of de kleinere soorten zoals een bonte boer , caique , meyer

Wat je ook kunt doen is eens bij mensen op bezoek gaan die papegaaien hebben zo kun je zelf ook de verschillen in gedrag zien !
__________________
Chester en Samba
Yoda en Navy
Met citaat antwoorden
Oud 9 januari 2010, 12:59
Dinges22 Dinges22 is offline
Nieuw hier!
 
Geregistreerd: 9 januari 2010
Locatie: den haag
Berichten: 8
Dinges22 is on a distinguished road
hallo ,

kan iemand mij wat meer informatie geven over cor's papegaaien (parrotfarm) in vlaardingen

alvast bedankt ,

groetjes
Met citaat antwoorden
Oud 9 januari 2010, 15:28
Antonia68
 
Berichten: n/a
Ik heb diversen soorten Zuid Amerikaanse papegaaien en een kaketoe.
Er is geen garantie op spreken en ook zéker niet dat ze niet schreeuwen.
Ik heb een amazone, een aratinga en een kaketoe die af en toe flink aan
het schreeuwen zijn.
Een papegaai alleen, de hele dag in een kooi zonder aanspraak vind ik
persoonlijk nogal zielig, neem dan 2 parkietjes of agapornisjes ofzo.
Met citaat antwoorden
Oud 9 januari 2010, 16:46
robinschaft's schermafbeelding
robinschaft robinschaft is offline
Papegaaien Kenner
 
Geregistreerd: 6 maart 2009
Locatie: nederland
Leeftijd: 16
Berichten: 796
robinschaft is on a distinguished road
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Antonia68 Bekijk bericht
Een papegaai alleen, de hele dag in een kooi zonder aanspraak vind ik
persoonlijk nogal zielig, neem dan 2 parkietjes of agapornisjes ofzo.
hmmm,
dus die hoeven niet uit de kooi, en hoeven geen aandacht te krijgen?

robin
__________________
robin en de vogels,
Met citaat antwoorden
Oud 9 januari 2010, 22:46
Antonia68
 
Berichten: n/a
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door robinschaft Bekijk bericht
hmmm,
dus die hoeven niet uit de kooi, en hoeven geen aandacht te krijgen?

robin
Zo bedoel ik het niet, maar een ruime kooi en saampjes, en 's avonds natuurlijk uit de kooi, is beter dan een vogel die in zijn ééntje zit weg te kwijnen
Stel dat je rond 17u thuis komt, nog moet eten, de vogel rond 22u moet gaan slapen, blijft er niet veel tijd over voor wat spelen en kletsen met je gaaitje.
5 uurtjes iemand in om je heen ergens in huis die ook nog andere dingen moet doen is nou niet bepaald lang.
Met citaat antwoorden
Oud 10 januari 2010, 12:43
robinschaft's schermafbeelding
robinschaft robinschaft is offline
Papegaaien Kenner
 
Geregistreerd: 6 maart 2009
Locatie: nederland
Leeftijd: 16
Berichten: 796
robinschaft is on a distinguished road
daar heb je gelijk in,

maar die 2 vogels die dan in de kooi zitten, willen er ook uit, om aandacht te krijgen...

maar het is ook niet te vergelijken, een ara in huis of 2 agapornissen in een hokje.
__________________
robin en de vogels,
Met citaat antwoorden
Oud 11 januari 2010, 16:59
sofia's schermafbeelding
sofia sofia is offline
Baby Papegaaien Liefhebber
 
Geregistreerd: 11 januari 2010
Locatie: Schiedam
Berichten: 17
sofia is on a distinguished road
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dinges22 Bekijk bericht
hallo ,

kan iemand mij wat meer informatie geven over cor's papegaaien (parrotfarm) in vlaardingen

alvast bedankt ,

groetjes
ja Ik kan je die informatie geven
ik ben NET lid geworden was even aan `t surfen en toen las ik dit
Cor daar kun je met een gerust hart een papegaai aanschaffen
hij heeft grote kennis van zijn vogels neemt absoluut de tijd voor zijn klanten en zal ZEKER niet aandringen om een vogel te kunnen verkopen
hij vindt ook dat het een familieaangelegenheid is om een vogel aan te schaffen en daarom is hij `s avonds tot 21 uur open
dus ik zeg volmondig ja bij Cor kan je terecht
en ik kan het weten ik heb 2 grijsjes van cor
Met citaat antwoorden
Oud 19 januari 2010, 14:31
chica1985 chica1985 is offline
Baby Papegaaien Liefhebber
 
Geregistreerd: 8 september 2008
Locatie: Veghel
Leeftijd: 25
Berichten: 13
chica1985 is on a distinguished road
Hoi hoi,
Een papegaai moet je inderdaad nooit zomaar aanschaffen voor het spreken. En jij moet jouw papgaai veel kunnen bieden. Vergeet niet dat een papegaai geld kost. Met een papegaai alleen ben je er nog niet. Een papegaai moet pellets krijgen als voer met daarnaast groente en fruit, 2 keer in de week grit, sommige hebben apart calcium nodig in het drinkwater maar ook vitamines. Schaf houtsnippers aan voor de kooi te verschonen ( 1 a 2 x in de week )Daarnaast heb je een ruime kooi nodig met een kooihoes. Ze moeten 10 tot 12 uur kunnen slapen etc. Voor meer info zie www.koppiekrauw.com
Ik heb zelf een grijze roodstaart en en agapornis. Zij kunnen best 8 uur alleen zitten, alleen voor je weggaat moet je wat aandacht aan ze besteden en als ik thuiskom mogen ze altijd meteen uit de kooi totdat ze gaan slapen. Zorg ook voor speeltjes, deze zijn ook niet goedkoop. Een papegaai veroorzaakt stof en rommel dus daar moet je ook tegen kunnen. Zorg er ook voor dat je papegaai in de douche gaat een paar keer per week. Hier zijn speciale douchezitstokken voor. Als er mensen zijn in je omgeving die last hebben van hun longen of stof dan moet je er niet aan beginnen.
Als je nog steeds een papegaai neemt moet je gaan voor degene welke jij het leukst vind want er zijn geen beginnerspapegaaien. Laat je goed informeren over de soort. Grijze roodstaart is bv eenkennig en moet je niet nemen als meerdere mensen hem vast willen houden/verzorgen. Alle papegaaien maken geluid. Ik woon ook in een rijtjeshuis maar toch is het goed te doen. Negeer vervelend gedrag en beloon goed gedrag.
Hopelijk heb je er iets aan.
Groetjes!
Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools
Weergave

 


Soortgelijke discussies
Discussie Auteur Forum Reacties Laatste bericht
kiezen: handvoeren of niet steffi Agapornis Kweken 2 16 november 2009 16:05
parkiet ziek maar ik weet niet wat het is - help Freddy1 Parkieten 1 30 mei 2009 22:00
ziek parkietje maar ik weet niet wat het is Freddy1 Gezondheid Parkieten 2 28 mei 2009 05:42
help, ik weet niet of het kan kevinjo1995 Huisvesting Poicephalus 13 8 januari 2009 23:33
ik weet niet wat ik moet doen lady mickey Agapornis Kweken 33 2 augustus 2007 18:04


Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 12:30.


Powered by vBulletin Version 3.6.4
Copyright ©2000 - 2010, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.0.0 RC8